Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben sem szabad...

Ebben az esetben sem szabad pelenkát használni?

Figyelt kérdés

Így járunk sétálni:

- Reggel 7-kor 20 perc egészségügyi séta

- Délután 4-5-kor 1 órás séta játékkal, kötetlen bóklászással

- Este 9-kor 20 perc egészségügyi séta

- Lefekvés előtt (este 11:00-11:30 körül) lemegyünk a ház elé kb. 10 perc egészségügyi bóklászásra.

Már 12 éves nagy testű ivartalanított szuka, nehezebben mozog és nincs túl nagy mozgás igénye,régebben jóval többet mozogtunk, de már látom rajta, hogy nyűg neki. Vizelettartási problémái vannak kb. 2 hónapja, gyakran bepisil reggelre, vagy mire munkából haza érek. Ilyenkor borzasztóan szégyelli magát, pedig soha nem kapott ki ez miatt. Arra gondoltam, hogy tennék le neki pelenkát, de ettől függetlenül ugyanúgy vinném őt sétálni. Lehet így? Vagy milyen megoldás van még? Nekem a takarítás szempontjából lenne jobb a pelenka, és talán ő sem érezné magát kellemetlenül, mert oda "szabad" pisilni. Mi a véleményetek? Eddig soha nem volt gond a szobatisztasággal.



2014. ápr. 11. 10:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Van ilyen is, de a kérdező az általam linkeltre gondolt,mellesleg sokkal jobban elterjedt a földre lerakós,mint hogy a kutyára aggatjuk.
2014. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Így igaz, én a földre rakhatóra gondoltam.

Még egyszer köszönöm mindenki válaszát, megpróbálom a pelenkát.

2014. ápr. 11. 12:31
 13/15 anonim ***** válasza:

Van ilyen is, meg olyan is. Ezen ne vesszetek össze! Inkább segítsetek a kérdezőnek!

Kedves kérdező, hogy neked is válaszoljak... mivel a kutyusod már öreg, és nehezen mozog, szerintem ebben az esetben lehet alkalmazni a pelenkát.

És a helyedben csináltatnék egy vérvizsgálatot. Lehet, hogy cukorbeteg. Nem vetted észre, hogy többet iszik, mint szokott, vagy a vizelete sárga helyett átlátszó? Mert akkor lehet, ez a baj. Ismerősöméknek is így kezdődött. A kutya reggelre bepisilt, sokat ivott, és kiderült, hogy cukros.

2014. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Csinált az állatorvos vérvizsgálatot, de szerencsére minden rendben van, a doki szerint a korához képest jó állapotban van, a bepisilés pedig attól van, hogy már kevésbé működnek a záróizmok, ahogy ez az embereknél is előfordul idős korban.
2014. ápr. 11. 14:10
 15/15 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nyugodtan használhatsz pelenkát.
2014. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!