Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenkát szeretnék...

Mosható pelenkát szeretnék használni babámnak, de hogy kell mosni?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy fajta mosható pelenkát, ami zsebes pelenka + betétből áll. Ki - milyen mosószert használ? Hány fokon és mennyi ideig kell mosni? És ha foltos lesz, azt mivel kell fehéríteni? Ha lehet környezetkímélő megoldásokat szeretnék!
2012. jún. 1. 09:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

ha környezetkímélő, akkor mosódió, plusz ecet öblítésnek. fehérítésnek napoztatni, vagy natrium perkarbonát. hogy hol lehet ezeket kapni webáruházon kívül, az jó kérdés.

mosás: én általában 40 fokon, sima programban mosom. de ha kell már nekik egy kis intenzívebb tisztítás, akkor a 60 fok előmosással tutira beválik.

2012. jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és megkérdezhetem, hogy Te mivel mosol? Mi vált be?
2012. jún. 1. 09:22
 3/26 anonim ***** válasza:

Én a betéteket 60 fokon mosom, mosószódával és ecettel öblítek, ha foltos, akkor nátrium- perkarbonátban megáztatom kicsit, makacs, pl. anyatejes kakifolt esetén marhaepeszappannal bedörzsölöm a foltot.

A zsebeseket a PUL miatt nem mosom olyan melegben csak 40 fokon, ez is elég a baciknak, hogy kimúljanak, ugyanúgy szódával és ecettel.

Arra figyelj, hogy a mosószer ne legyen enzimes, mivel az enzimek "leeszik" a bolyhokat, amiktől ugye nedvtartó a pelus. És ne legyen szappantartalma mert az eltömíti a szálakat, ami miatt nem szívja hanem lepergeti a folyadékot.

Nem olyan bonyolult, mint ahogy tűnik:), mosószóda+ ecet, foltokra Na- perkarbonát és napoztatás!!!(az UV a legjobb csíraölő és folttisztító).

2012. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
ja igen, a nátrium- perkarbonátot hideg vízzel használd, mert meleg vízben túl gyorsan zajlik le a reakció(oxigéntermelődés, ami kihozza a foltot) és benne maradhat a folt.
2012. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

na még valami:)

mekkora a babád? végülis mindegy:), a papír kakifogó betét mindig jól jön:). Ha már keményebb a termés, akkor a kakit ki lehet vele dobni a WCbe(lebomlik), de az anyatejes "sűrűjét" is megfogja.

2012. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

első vagyok: én a megszokott mosószerrel mosom, nem romlott a nedvszívásuk, de ezért tényleg jobb lenne környzetbarátabb, netalán olcsóbb megoldást találni.

tulajdonképpen a mosószerek nagy részben szódabikarbónából állnak, tehát a mosószóda biztos jó lehet, de amíg nem lehet egyszerűen hozzájutni, addig én nem akarok rendeléssel vacakolni.

röviden ennyi.

2012. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
én meg azt megkérdezhetem, hogy mit néztél ki?
2012. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Kedves Első:)!

Mosószódát szinte az össze háztartási boltban tudsz vásárolni, illetve van a DM- ben is(bár ez drágább), én én szoktam látni amolyan "mindenes" boltokban, diszkont jellegűekben:).

Mióta használod a pelusaitokat? Van egy ismerős lány, aki szintén hagyományossal mosott, és kábé egy év alatt de jelentősen romlott a pelusok nedvszívása:(. És mivel a mosható hosszú távú befektetés, szerintem megéri váltani:).

2012. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

én már eleve használtan vettem nagyobbik részét, ami új azt pedig fél éve használjuk.

ez jó hír, hogy dm-ben van. emlékszel rá, hogy mennyibe kerül?

2012. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

HÁt, hülyeséget nem akarok mondani, talán a fél kilós 500 forint körül van(???). Tényleg nem tudom. Mondom, ott a legdrágább, egyébként kilója 800- 900 Ft körül szokott lenni egyéb helyeken.

Ha csak a pelusokhoz használnád, akkor a fél kiló is sokáig elég mert nem kell belőle annyi mint hagyományos mosószerből.

2012. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!