Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (Jobbik esetben hosszúszőrű)...

(Jobbik esetben hosszúszőrű) Tibeti Masztiff gazdik! Mit írnátok a fajtáról? Valóban veszélyes, mások simogatásait nem tűrő fajta, aki a gyermekekre nézve is veszedelmes?

Figyelt kérdés

Vagy (második kutyásként) kutyaiskolákat rendszeresen látogatva, a kutyust megfelelően szocializálva, odafigyelve nem veszélyesebb fajta, mint bármi más, a saját családtagokra nézve sem?


Mennyibe kerülhet mostanság egy-egy álomszép hosszúszőrű példány tenyésztőknél? (Nem kívánnék ideggyenge egyedet, sajnálom, kerülöm a szaporítókat).



2014. ápr. 12. 17:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A válasz:

Szerintem a Mo.-i tibeti masztiffok mivel küllem vonalasok, pont azt a golden retriever szintet képviselik, amit Te akarsz. Békések, nyugodtak, gyakorlatilag házőrzőnek sem alkalmasak már. Persze ki lehet fogni keményebb egyedet, de ritka. Én nem találkoztam még idehaza kemény tibeti masztiffal, mindegyiket lehetett simogatni bárkinek és kutyákkal szemben sem voltak agresszívak, se dominánsak. Igaz, összesen 4-5 ilyen kutyával találkoztam.

2014. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2014. ápr. 14. 07:37
 13/13 Krisztikemost24 válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy azóta aktuális e még a kérdés.


Nekünk egy már 2 éves, hosszúszőrű tibeti masztiffunk van. 1 évig gondolkoztunk, hogy milyen kutyánk legyen. szerintünk ez szuper választás!

1000 euróra volt hirdetve, de lehet egyezkedni a tenyésztőkkel.


Már több másfajta kutyánk volt, de még egyiknek sem volt ennyire "igazi személyisége".


Már pár hónapos korábban kikergette a betörőt az udvarról. Mi főként ezért is választottuk ezt a fajtát.


A többi kutya nem annyira érdekli, sokkal jobban érdeklik az emberek.

Ha valaki velünk jön be a kapun, akkor azzal nyájas.

De úgy ül le, hogy a gazda és az idegen közé,hogy védje a gazdit.


Ha valaki nélkülünk jön be, arra morog és hirtelen elkezd futni felé...szóval jó házőrző.


A gyerekeket szereti, tök kíváncsi rájuk. Plul a babkocsitól kivan, ha nem látja, hogy ki van benne.:)

A családért pedig odavan, mint egy nagy mackó.

2014. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!