Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a komondor...

Hogyan tanítsam meg a komondoromnak, hogy ne bántsa a ruhákat?

Figyelt kérdés

Még mielőtt jönnétek azzal, hogy minek vállaltam ilyen erős akarattal rendelkező kutyát közlöm, hogy nem én választottam csak így alakult a dolog. Jó magam csak 17 vagyok, egy nap csak haza állított vele apa. De mondjuk én voltam az, aki ilyen típusú kutyát kért. Csak annyi volt a kikötésem, hogy legyen nyugodt, jó házőrző, nagytestű és fehér, hogy könnyen észrevehető legyen. És, hogy ha lehetséges akkor inkább hím legyen. Nagyon kicsiként került hozzánk. Valószínűleg alig múlhatott egy hónapos a fogazata alapján. És itt lezárnám a nosztalgiát. Egyébként lehet, hogy úgy érződik a szövegemből, hogy nem örülök a kutyámnak, de ez nem igaz, mert igenis örülök neki. Nagyon barátságos, okos és aranyos. A jelleme nagyon hasonlít az enyémhez, valószínűleg ezért értjük meg egymást olyan könnyen és hozzám kötődik a legjobban.

Jelenleg olyan 4 hónapos körüli és hát elég nagy ahhoz, hogy elérje a kötélen száradó ruhákat. Megjegyzem a ruhák feljebb helyezése már nem megoldás, mert valahogy nekünk is el kéne érni. Az a rossz szokása, hogy időnként leszedi a ruhát. Nem tépi szét ép marad csak akkor is összepiszkolja. Ezt többnyire akkor csinálja, amikor nem tudunk rá figyelni. Néha akkor is, amikor igen. A tiltó szavakat már ismeri így elég ha mondom neki és abbahagyja, de úgy tűnik nem tanulja meg, hogy ez rossz. Meg kell értenie, hogy azt nem szabad. Na, ezt hogy lehet elérni?


És azoknak akik ellenzik ezen kutyafajta tartását közlöm, hogy tanyán lakunk. Ez pont a neki megfelelő környezet. Elég nagy az udvarunk, van mit őriznie. :)


17/L



2014. ápr. 13. 02:22
 1/7 anonim válasza:
Kitartással. Amúgy meg kölyök még,úgyhogy el fog követni még pár dolgot. :)
2014. ápr. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kiváncsi vagyok a válaszokra én is. Nagyon érdekel a hozzáértők válasza. A mi kutyánk amikor nem volt rendes kerítése a szomszédoknak éjjel átjárt és az összes mosott ruhájukat a küszöbünkre hordta, meg a cipőket az ajtó elől. Csak a kerítés volt rá a megfelelő megoldás. Ha nem sikerül megtanítani a kutyust, lehet hogy érdemes lekeríteni azt a részt ahol teregetni szeretnétek.
2014. ápr. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is komondorunk van, a családban nem az első. A mostani 8 hónapos. Nekem az a tapasztalatom, hogy mind ilyen őrjítő ebben a korban, igazi ördögfiókák... Büntetéssel szinte egyáltalán nem lehet nevelni, tojik rá egyet, vagy eleve játéknak veszi, ha rászólok, vagy ha megpofozom... Egyedül a pozitív megerősítéssel tudok valamit elérni, tehát ha valamit jól csinált, akkor nagyon megdicsérgetem, annak nagyon örül. Jutalomfalatkákkal lehet, hogy még jobb lenne.

De ha egyszer felnő, hidd el, hogy nagyon jó kutya lesz. Megdöbbentő dolgokat fog tudni magától, amire esetleg te nem is gondolsz.

Pl: nálunk "segítettek" disznóvágáskor leválasztani a csapatról a levágandó malacot, a többit (kan, kocák) pedig távol tartották addig. Egyébként sose bántották őket, de ezt kérés nélkül csinálták.

Vagy: volt egy kölyökkutyánk (nem komondor), meg egy idősebb komondorunk. Szedtük a szilvát, kosárba, és a kiskutya rágni kezdte a kosár fülét. Rá akartam szólni, de a komondorunk megelőzött, és odacsípett neki. Le voltam döbbenve. :D

2014. ápr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Tiltásról hallottál már?

Bármit letiltani?

Mert ha nem, az igen súlyos hiányosság! Egy kutya nevelése során számtalan dologról kell letiltani, ezernyi helyzetben kell fegyelmezni valamilyen nem kívánt viselkedés miatt, és megmutatni nekik az elvárt viselkedést.


Szóval nem a ruhákról van szó, hanem a fegyelmezést, és a tiltást kell megtanulnod.

Utána bármilyen hasonló dologgal ugyanígy kell eljárni.

Ez egy átlagos kutyánál (amilyen a komondor is, hiszen munkakutya, így az utasításokkal semmi baja nincs) 2-3-szor 5-10 perces gyakorlás. Maximum.

2014. ápr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A tiltó szavakat már ismeri így elég ha mondom neki és abbahagyja, de úgy tűnik nem tanulja meg, hogy ez rossz."


Nem beszélgetni kell hozzá, nem ember.

A tiltó szavakat először is egy kifejezetten rossz élménnyel kell összekötni, hogy társítsa vele, utána lehet pusztán szóval (semmiképpen nem szavakkal) tiltani.

2014. ápr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg kell nevelni. Még nagyon kölyök, próbálgatja a saját és a gazdája határait. :)

Ahogy mondták előttem, tiltás.


Egyébként sok sikert a komondorhoz! :) Nekem is az van, 5 éves.

2014. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyeld valahonnan a közelből, és amikor már látod, hogy tettrekész, akkor szólj rá. Eddig ez minden komondoromnál bejött. Ne várd meg amíg bajt csinál, amikor megfogalmazódik a gondolat, már akkor vedd el a kedvét tőle. Ha később szidod le, nem tudja majd miért kapta, vagy játéknak fogja fel.
2014. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!