Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lehet az, hogy labrador...

Miért lehet az, hogy labrador kutyám kizárólag a pulikkal agresszív?

Figyelt kérdés
3 éves labim van. Nagyon barátságos, a többi kutyával sem agresszív, legtöbb esetben póráz nélkül sétáltatjuk, ilyenkor jön mellettünk és könnyen be is hívható, ha mégiscsak rá kell adni a pórázt. Viszont már régóta észrevettük, hogy a pulival (vagy esetleg "nagyon hosszú szőrös" kutyákkal) nagyon agresszívan viselkedik. Nem lehetett semmi előzménye korábban ennek, mert már pár hetes kora óta velünk van. Ha pulis kutyás ház előtt megyünk el, akkor ráront a kerítésre, még akkor is, ha az a puli nem támadóan közeledik. Ilyenkor nem is foglalkozik velünk. Igazából úgy oldjuk meg a helyzetet, hogy már tudjuk, hogy merre vannak ilyen kutyák a környezetünkben, így arra nem megyünk, de kíváncsi lennék, hogy valaki esetleg tudja-e, hogy ez miért lehet. Előre is köszi, ha valaki válaszol!!

2014. ápr. 14. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Az én kutyáim is utálják a pulikat (és a bulldogokat). Az én elméletem az, hogy azért, mert a nagy szőrben nem látják a gesztusait, a fülét, szemét, farkát. Bulldogoknál meg szegények ugye annyira torzak, kiálló fogakkal meg minden, hogy úgyszólván alig vannak arckifejezéseid.


Vagy lehet valami korábbi trauma, amit esetleg ti észre sem vettetek, neki viszont meghatározó élmény volt.

2014. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Rasszista. :D
2014. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
*arckifejezéseik. Elírtam, bocs.
2014. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Én bichonom a tacskókat,bulldogokféléket és a westiket nem bírja,minden más fajtával elvan.
2014. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

#1-es véleményét osztom. Valószínűleg nem tudja jól olvasni a gesztusokat.

Szoktatni kell pulikkal. Még fiatal, nincs veszve semmi. az én kutyám is kicsit óvatosabb velük (ő még nagyon fiatal) de szerencsére van egy puli a környéken vele próbál barátkozni. De sokkal óvatosabb mint más kutyákkal.


A kurtított farok is okozhat hasonló "félreértést".

2014. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!