Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Labrador agresszív?

A Labrador agresszív?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy legnagyobb mértékben a neveléstől és a szocializációtól függ, a kutya agresszívitása, de valamilyen szinten benne van a kutya vérében.Az lenne a kérdésem, hogy a labradorban nem alakultak ki némi viselkedészavarok a túlzott szaporítás végett?
2012. dec. 25. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De. De ettől még nem lehet azt mondani, hogy a labrador agresszív, egy kutyáról sem lehet ilyet állítani, mert az agresszió egy viselkedés, nem fajtajelleg.
2012. dec. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* egy fajtáról sem lehet ilyet állítani
2012. dec. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk van egy labradorunk. Nem agresszív hanem egy kenyérre kenhető kutya aki imád pitizni. Mellette nagyon okos. Számtalan területen megmutatta mennyire talpra esett. Míg a másik kutya össze vissza ugrál és így akarja felhívni magára a figyelmet ( az ugrálásról nehezen tudjuk a másikat leszoktatni) addig a labrador leül elég és néz és szuszog és így előbb utóbb csak megsimogatod.Szabályosan kipitizi a dolgot.
2012. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A labrador alapvetően kedves, vadászkutya lévén ugyanis ez elvárás volt vele szemben. de hallottam már olyan, természetesen szaporítótól vásárolt kutyáról, akit el kellett altatni az ideggyengeségből fakadó agresszió miatt.....
2012. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A labik már már túlzottan NEM agresszívak ^^ persze egyed függő hogy kiben mennyire van jelen az agresszíó de általánosságban sok mindent lehet rájuk mondani, de azt hogy agresszívak azt nem :D
2012. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért közöttük is vannak piszok dominánsak! Én is láttam már kan labit, még valódi munka vonalú kutya volt, egyszóval nem egy eltunyult show vonal vagy agyon szaporított idegroncs, de az egy igazi kemény, kötözködős eb volt, akivel mindig tisztázni kellett, hogy hol is a helye pontosan. Egy pici engedékenységre már robbant is ki a kutya. Kő kemény gazdát követelt. Emberre természetesen soha nem mutatott agresszív, de más kanok felé igen, ha csak látta a gazdája gyengeségét.
2012. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szabadna agresszívnek lennie,de az egyik ismerősömnek el kellett altatni a kutyát,mert megharapta a gyereküket.Nem kisgyerek volt már,hanem 16 éves,úgyhogy tudhatta hogyan kell bánni a saját kutyájukkal.Ja,azt el is felejtettem,hogy a szomszédunk labradorja majdnem megfojtotta nyáron az én kistermetű kutyámat,úgy kellett lerúgdosni róla.Pedig az utcán találkoztunk,és az ő kutyája kan,az enyém szuka.Egy pillanat alatt úgy nekiment az enyémnek,hogy esélye sem volt semmire.Még jó hogy a páromon acélbetétes bakancs volt...
2012. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!