Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyemben mit tennétek?...

Helyemben mit tennétek? Fogadjam be húgom kutyáját vagy ne?

Figyelt kérdés

Nekem van egy idős kutyusom,remélem még sok évig lesz velem!

Húgomnak van egy 3 éves kutyája.

Együtt lakunk még a szüleinknél.(húgom 18, én 21)


Már kb 1-1,5 éve,hogy nem foglalkozik a kutyájával.Pedig nagyon jó jellemű kutya,pörgős, kiváló sport kutya lenne.


Egyszerűen a séták a "muszáj" "kényszer" kategória számára,pedig ennek a kutyának naponta 1 órás mozgás minimum kéne.E helyett csak napi 3x 30-40 perc séta pórázon (jelzem csak 20 percet akar sétálni,veszekednem kell vele kb naponta,hogy többet menjünk).Hétvégente kitudom rángatni a parkba akkor 1,5 -2 órát is kint vagyunk.


Hosszú szőrű és 2,5 hónapja ki se fésülte, a kutya tiszta csomó,persze már tavaly nyártól nincsen kifésülve normálisan.Időnként én neki állok.Egyszerűen azt akarom ébredjen fel húgom,hogy van egy kutyája akiért felelősséggel tartozik.

Azért nem foglalkozok vele (amit nehéz megállnom) mert úgy van vele,hogy majd ha már 1x megcsináltam megfogom mindig.

Ezt szeretném elkerülni!

Sétákhoz java részt nincs kedve,nekem kell lerángatnom.Mivel teljesen neveletlen mindenre ugat,húz minden baja van. Már megmondtam húgomnak,hogy hogyan fegyelmezze de ő nem. Én amikor sétáltatom minden betartok, séta elején 15 percig fegyelmezem a kutyát után szépen tudunk sétálni egy darabig majd újra fegyelmezni kell.Szerencsére az én kutyám nagyon szépen jön mellettem,így vele nem kell foglalkoznom.


Már ma az is szóba került,hogy ő el akarja adni a kutyát mert csak egy nyűg neki :/


Én már kistestűt a kutyám után nem szeretnék.De tudom,hogy ha majd hozzám kerülne,egy remek kutyát faragnék belőle.De az még évek kérdése.

Így,hogy a húgommal él a kutyája.Nem fog változni.Egy sétával húgom képes tönkre tenni azokat amiken én javítottam.Mondjuk legalább nekem nem ugat mindenre.


Szóval gondolkoztam,hogy majd ha kutyusom nem lesz akkor átveszem húgom kutyáját elkezdek vele foglalkozni és suliba is viszem szocializáció miatt.

Viszont tényleg kistestűt már nem szeretnék.De ő meg az.És jó darabig megint nem lehet olyan kutyám amilyet szeretnék.

Meg bele gondolok évekig így éljen szerencsétlen kutya.

Én időnként járok futni,persze ha kedvem van,olyankor viszem magammal a kutyáját futni,olyan boldog a végére látszik rajta :)


Tanácstalan vagyok.

Szegény kutya éljen évekig így míg én oda jutok,hogy át tudom venni,viszont nekem megint éveket kell várnom egy másik kutyára,akire már így is évek óta várok.

Vagy keressünk neki egy jó gazdit,aki helyre teszi,törődik vele.Húgomról le jön a felelősség.Én meg majd a kutyusom után tudok egy olyan kutyát venni amilyet mindig is szerettem volna.


2014. ápr. 14. 22:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Persze, igazad van, az ő kutyája, ez alap lenne.


Én nemrég jöttem vissza egy nagyobb sétáról a kutyámmal, van egy mező féleség ott elengedtem, látszótt rajta, hogy milyen boldog,örül,hogy futkoshat kedvére visszafelé más kutyákkal is találkoztunk így egy kis játék is volt, most pihen.

Talán ha egyzer húgod is látná , hogy egy-egy ilyen séta után milyen boldog a kutyája, többet törödne vele. És ez napi 1 1.5 óra elfoglaltság (eü sétákat nem számolom ide), de ennyi beleférne a programjába szerintem csak szervezés kérdése és marad idő a haverokra is . :D


Nem tudok, mást tanácsolni csak tényleg bízom benne, hogy rájön tesód, hogy van egy kutyája!

2014. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

kb 1,5 évig minden sínen ment.Hetente 4x-5x kimentünk délután a parkba elengedős sétára.Az e.ü séták is hosszabbak voltak.Aztán vmi miatt ő már kényszernek érzi a kutyasétáltatást,telefonozik.Nem tilt semmit se a kutyájának.Húzza a kutya pórázt már majdnem megfullad.Én szólok rá,hogy neveljed már légyszi.

Szerintem úgy mond "megunta" a kutyázást.Vagy nem tudom. Fontosabbak lettek a barátok,barátnők.


Én is élek társasági életet,bulizni járok,meg heti többször összefutok barátnőmmel,dolgozok is.

Még is van időm a kutyámra.

Azt tervezem,hogy a közeli erdőbe,elmegyünk kirándulni,hát ha egy hosszabb együtt lét a kutyájával felébreszt benne vmit.


Bár elmondása szerint most ami fontos neki a szolárium,póthaj,szépség.

2014. ápr. 18. 13:09
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér (legalább a kutya jól érzi majd magát) és talán tesódnak is tetszeni fog! Amúgy lehet barátokkal is kutyázni,érvelhetsz ezzel is.


Ha megunta, de "jobb helyet" nem akar neki akkor muszáj lesz valamit változtatnia, de a kirándulás egy tök jó program, hátha hatással lesz rá. :)

2014. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele.


Azt mondja,hogy neki nem élvezet már a kutya sétáltatás,meg a kutyának labdát dobálni.Neki nem fontos a kutya,vannak fontosabbak (barátok,meg saját maga). Mondom akkor adjuk oda valakinek aki törődik vele.Erre azt mondja,nem mert ő szereti és nem akarja oda adni senkinek.Mondom és az jobb,hogy még vagy 10 évig úgy él,hogy nincs vele foglalkozva?! Erre nem mondott semmit.

Mondtam gondolkodjon el ezen,mert ez sem neki sem a kutyának nem jó.


Anyával leszek négyszemközt majd beszélek vele is,mert ez így semmiképpen nem jó.

A kutyája már két hete nem volt elengedve csak pórázon napi 3x -20-30 perceket van lent.Ma voltunk apum munkahelyén ott labdáztam vele húgom végig a telefonját nyomkodta -.-


Az a baj,hogy ahányszor felvetem neki a kutyás témát akkor ideges lesz és mindig annyival intézi el,hogy neki vannak elsődleges dolgok is mint a kutya,de ő megválni nem szeretne tőle,mert szereti.

Mondom hát jól szereted ha alap dolgokat mint a mozgásigény kielégítése meg két naponta 10 percet nem szánsz a fésülésre. -.-


Az a baj, szüleim nagyon szeretik a kutyát és eladni ők sem akarják ez biztos!! Húgom meg persze hogy nem foglakozik vele így,hogy tudja nem lesz eladva. Meg mondom kell a séta.Erre ő majd ha bepisil feltakarítsuk és annyit.Őt az sem zavarja ha a kutya bepisil vagy bekakil a lényeg,hogy nem kell levinni.Erre már mondtam,hogy neked max egy macska való.


Már alig várom,hogy elköltözhessek innen.Viszem a saját kutyámat.Aztán amikor rájönnek,hogy azzal a kutyával sok gond van,meg nem lesz aki leviszi(én ugye) akkor szüleim is hátha elgondolkoznak nincs ez jól.Persze ők mindig mondják húgomnak,hogy foglalkozzon vele,meg nekem adnak igazat,de eladni nem akarják.


Nem tudom mit csináljak komolyan :(

2014. ápr. 26. 12:39
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos neki a kutya, hogy tudja szeretni? Ez elég ellentmondásos. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Nem tudom, beválna-e a módszer, de arra gondoltam,hogy esetleg pár napra menj el otthonról, a kutyáddal együtt. Ha meg tudod oldani, hogy addig rokonoknál legyél, és akkor belátnák, hogy igazad van. Jobb ötletem nincs. Gondoltam még arra, hogy a kiskutyát elvinni, de szerintem annak nem lenne haszna.
2014. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hát ez nekem is ellentmondásos hidd el.Hogy lehet egy élőlényt szeretni,ha közben kb le sincs szarva?! -.-

Persze simogatni szereti.De annyi a nagy foglalkozás.


1,5 hétig voltam távol,viszont oda a kutyámat nem hozhattam sajnos.Szóval 1,5 hétig a húgomra,meg a szüleimre maradt a két kutya.Hát mondanom sem kell,hogy megvoltak őrülve.És még tőlem kérdezték,hogy bírok én 2 kutyát sétáltatni.Mondtam na akkor képzeljétek el,hogy nekem milyen amikor egy neveletlen kutyát kell sétáltatnom aki nem is az enyém,de mégis muszáj levinnem.


Hamarosan elköltözök egyik barátnőmmel albiba,kutyámat viszem.Akkor maximálisan rájuk marad a kutya.Már várom ezt az alkalmat kíváncsi leszek mi lesz.De ez is vagy nyáron vagy ősszel lesz.De lehet csak jövőre.


Ilyen helyzetben sosem akartam lenni.

Szüleimmel is sikerült beszélni.Nekem adnak igazat maximálisan.Szóval külön külön már beszéltem mindenkivel.De kéne egy olyat ahol 4-en vagyunk és megbeszélni.Anyumék mondták,de eladni semmiképpen ne adjuk el.Majd beszélnek húgommal.Hát nem tudom mi lesz.De engem ez fura módon meg visel nagyon.Inkább az,hogy látom nap mint nap szegény kutyát ahogy teli van energiával,neveletlen és senki nem tesz semmit.Ha én teszek is, húgom elrontja így kb értelme nem lenne :(Már próbáltam nevelni,de így nem lehet,hogy senki nem tart be semmit csak én.


Hát gondolkoztam,hogy vkinek ideiglenesen oda adni pár napra.Aztán húgomat döntés elé állítani.Ugye ha nincs itt.Nincs séta.Nincs kutya aki szeretgethet,mert az enyémet nem szokta simogatni se. De ezzel is az a baj,hogy anyumék meg megakarják tartani.Csak éppen nem tudnának vele úgy foglalkozni séta lenne,de nevelés megint nem.Bár legalább többet lenne lent szerencsétlen.Anyum azt is mondta,hogy vinné magával a munkahelyére.Ezt viszont csak azért nem tartom jó ötletnek,mert ahhoz nyugodtan viselkedjen egy irodában előtte le kéne fárasztani.

2014. ápr. 26. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!