Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek ilyennek kutya?

Minek ilyennek kutya?

Figyelt kérdés

A sztori az,hogy hétvégén a barátnőimmel elmentünk kirándulni,és egy olyan úton voltunk aminek a végén egy kavicsos útra lehetett lejtősen felkanyarodni.Ez kb úgy néz ki hogy van egy hosszú beton út,a végén lehet menni az erőbe,vagy felkanyarodni egy lejtős kavicsos útra ami kb 20-30 méter hosszú,és 7-10 méter széles.Na szóval itt mentünk,néztük hogy az egyik háznál teljesen kinyitva a kapu,simán bemehettünk volna,nem volt ott egy lélek se.Aztán az egyik bokorban feküdt egy kutya,pihent.Én már itt féltem.Oké,itt nem volt semmi baj,mondtam a barátnőimnek hogy menjünk tovább ne vegyük figyelembe.Majd követett minket,már a száját húzogta,és nagyon halkan morgott,na itt vettem le a táskámat hogy ha odáig fajul a helyzet hogy megtámad akkor valamivel tudjak védekezni.(tehát nem agyon verni akartam egy táskával,de ha rám vagy a barátnőimre rátámad egy kitudja milyen beteg kutya,akkor csak nem nézhetem fapofával)

Szaladt utánunk,nem tudtuk lerázni,egy kedves öreg férfi segített nekünk és elzavarta.Majd amikor már csak nevettünk az egészen elénk szaladt,de akkor már ott voltunk a házunknál,hazaértünk és oda jött a kapuhoz.

Ami annyira se tetszett,mert ha meg az én kutyám megy neki kerítésen keresztül vagy fordítva,kitudja mit kap el. (2 éves,szuka,újfundlandi a kutyám)


Tehát sac/kb egy fél kilométeren keresztül kergetett minket egy kutya,aki szerintem másnap se volt otthon,hisz láttam megint az utcán.A szőre volt olyan mintha rendesen meg lett volna tépve,tehát ezért is féltem.


Most ne értse félre senki,nem egy állatutáló szemét vagyok,de sokat segíteni nem tudok rajta,ha akarok ha nem,de azzal nem oldom meg a helyzetet ha valakire rátámad,vagy a kutyámnak lesz miatta baja.

13 évesek vagyunk.Én ennyit tudtam tenni hogy aztán elzavartam arra amerről jött.


De ezt nem tudom megérteni,egy olyannak,aki kiengedi az utcára a kutyát,és oda megy ahova akar,tehát házőrzésre se lehet fogni a dolgot,minek kutya?

Foglalkozni nem foglalkozik vele,etetni nem tudom szokták-e de a közelében semmi vizes tál vagy étel nem volt.Akkor minek?Szerencsétlen csak szenved...Arra is gondoltam hogy lehet hogy már eleve azért volt kiengedve mert már nem is kellett és ezt vehetjük úgy is hogy ki van dobva...


2014. ápr. 15. 14:38
 1/7 intrepid ***** válasza:
Lehet nem is gazdája volt neki, csak úgy odaszegődött a házához kéretlenül. Lehet nem is bántani akart titeket, hanem gazdává fogadni...
2014. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom,sajnáltam is szegényt,de én csak attól félek amikor már húzogja a száját és morog.Ez általában nem jelent jót,még ha azért is csinálja mert fél.Biztos hogy ottani a kutyus,mert régebben is jártam arra,és annál a háznál volt rendesen bezárva,tehát a kapu nem volt nyitva,bent ült a kutya.De pl az ilyen mikor viszi sétálni a kutyát?Mikor játszik vele?És mondom,se víz se élelem se volt a közelben..A gazdája nem igen foglalkozik akkor vele,és még azt se mondhatja hogy "kell aki őrizze a házat".Inkább venne magának egy plüss kutyát..
2014. ápr. 15. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Huuh ez fájt.... Na akkor most jól nyisd ki a szemed, ha ezt az iskolában nem sikerült megtanulni:


1. Kutya elől SOHA nem futunk el, mert úgyis sokkal gyorsabb az embernél, és emellé még fel is kelted benne a "préda" ösztönt (amikor a ragadozó üldözőbe veszi a zsákmányt) és csak azért is utánatok fog rohanni.


2. Az a kutya valószínűleg sokkal jobban félt tőletek, mint ti tőle! Lehet verték, bántották és azért mutogatta a fogait, mert így próbálta védeni saját magát. De ha meg akart volna támadni, akkor nem tétovázott volna, hanem esélyt sem adott volna elfutnotok.


3. Valószínűleg éhes volt már mint a fene, azért ment utánatok mert a kutyák ösztönösen keresik az emberrel a kapcsolatot, csak az éhség mellett még egy jó adag félelem is volt benne és ezért "húzogatta a száját", mert ti semmi megerősítést nem adtatok neki hogy bántani akarjátok-e vagy sem.


4. Egy magányos kutya SOHA nem keveredik bele olyan harcba, ahol az ellenfél létszáma több. Ha csak te és mondjuk egy csivava lettetek volna ott, akkor sem támadt volna meg benneteket. De mivel feltételezem többen voltatok, úgy főleg nem.


5. Ha legközelebb ilyen szituba kerülsz/kerültök, ne az legyen hogy mint a 4 éves, visítva rohantok ész nélkül a világba! Olyankor határozottan kell állni, kihúzni magatokat, de nem nézni a kutya szemébe, mert az sok ebnél kihívást jelenthet, kinyújtani az ég felé a karotokat hogy minél nagyobbnak, ijesztőbbnek tűnjetek. Ennyiből ez a kutya leszűrte volna hogy mi a helyzet és békén hagyott volna benneteket.

2014. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem futottam.Én..De az egyik barátnőm (ketten voltak velem) ő elkezdett futni.Én mondtam nekik,ne nézzék,ne nyúlkáljanak felé,ne sivakodjanak.Erre el kezd futni...

Gondoltam hogy adok neki valamit,de nem volt nálam semmi.

Nekem nem az első volt hogy össze találkoztam egy-két idegen kutyával,de itt is én voltam a hülye mert nem futottam,szerinte..Na mindegy,ő már nem ide tartozik.

De ilyenkor ezt nem tudom felfogni,nekünk azért van a kutyánk,mert szeretjük a kutyákat,megtudjuk neki adni ami kell,ápolva van,és jókat lehet vele kirándulni,játszani.

De az ilyen..Se enni,se inni,ápolva nem volt a kutya,gondolom az állatorvos még sose látta..És ez nevezi magát gazdinak?

Amikor ezt valakinek így leadom,akkor egyből jönnek hogy nem az én kutyám,ne foglalkozzak vele,ne üssem bele az orromat,csak egy kis pisis vagyok aki oda van a cuki kutyákért és ilyenkor megszeppen...


Tudom hogy jobban fél,de mégis..

2014. ápr. 15. 19:39
 5/7 Quadral ***** válasza:
3-as válaszoló a 4-es pontban igencsak megcáfollak. Múltkor egy kóbor csivava! jött nekem, meg a 40 kilós kutyámnak. Alig bírtam levakarni a kis szaros.
2014. ápr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

magányos kutya SOHA nem keveredik bele olyan harcba, ahol

az ellenfél létszáma több

cafolva, mi is 2n voltunk megis megharapott...

persze reakciokbpol meg lehel sejteni a szandekat. 1 kutya is neki megy tobbek, szoval ezt cafolnam.


az viszont tuti, ne fuss, eselyed nincs, szoktam futkozni enyemekkel, nagyon gyorsan beernek.

2014. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!