Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakik a házban egy kutya,...

Lakik a házban egy kutya, akit az én kutyám gyűlöl és megkergül, ha találkoznak, megoldásra ötletek?

Figyelt kérdés

A kutyám az utcán sokszor rendetlenkedik. Ezt úgy kell elképzelni, hogy imádja a kutyákat, barátkozós, de ha egy kutya nem hajlandó odamenni hozzá/átnéz rajta, akkor megugatja. Nem agresszív gyilkos ugatás, inkább olyan figyelemfelkeltő. Ilyenkor rászólok és erélyesen, de nem durván visszarántom, igyekszem mindig nagyon nyugodt maradni.



DE. Lakik a házban egy másik, sokkal nagyobb kan kutya is, akit MINDIG megugat, akár a lépcsőházban találkozunk, akár az utcán. De ez már durvább ugatás és akárhogy reagálok, csak po*ázik tovább és nagyon ciki, mert a másik kutya meg tök fegyelmezett, eddig csak 1x ugatott vissza neki...


Sima szövetnyakörvvel és pórázzal sétáltatom, volt, hogy rásóztam egy kicsit a fenekére (ettől valamiért nagyon megszeppen), de ez is csak kb. 5 másodpercig hat... Ma lenyomtam a földre, hogy nyugodjon le, mikor találkoztak, de úgy tekergett, mint egy giliszta...


Mit csináljak? :/


Tök jó lenne, ha jóban lennének egymással. Kutyasulira jó ideig nem lesz pénzem.



2014. ápr. 15. 22:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
1es, ezt en is birom, mikor macskameretu kutyusok szabadon rohangalnak es szo szerint megtamadjak az en porazon vezetett, hat sajnos nem tul szoci kutyamat. ugy nehez. es a gazda ojik ra, h behivja a "nagyon vagany" kutyusat akit egy sec alatt harapna kette az enyem sajnos:((( ha engednem. de hogy nekem kell porazon es majdhogy nem szajkosarral setaltatnom a kutyam aki amugy nem gyilokgep de bizony utalja az idegen foleg az ot a semmibol megkozelito idegen kutyakat, az kellemetlen:(((((( es szocializalni is nehez csupa neurotikus kutya mellett:SS
2014. ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sok tuskó ember van, sajnos a kutyások sem kivételek.


Engem mondjuk hidegen hagy, hogy az agresszív kutya őzpincser vagy németjuhász, de ez már off...

2014. ápr. 16. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!