Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy belga juhászt...

Szeretnék egy belga juhászt esetleg skót juhászt, de tömbházban lakok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tömbházban lakom, a szüleim szigorúak. Milyen érveket használjak, hogy meggyőzzem őket??? (Sok energiám, talán túl sok :D , ezért a gondozása nem lenne baj).A családom kutya kedvelő, talán ez se jelentene bajt. Mitévő legyek?? (falun is van házunk, de oda hetente 1-szer megyünk, igaz ott van a mamám , de neki igy is van elég baja.)

2014. ápr. 16. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"Szeretnék egy belga juhászt esetleg skót juhászt, de tömbházban lakok. Mit csináljak?"

Szerintem palacsintát. A palacsinta mindig jó ötlet. Aztán vágd kutyaformára, és tálald a szüleidnek, hátha veszik a lapot.

Nem értem amúgy az összefüggést, sőt, nem értem egyáltalán, hogy mi bajod van. Tömbházban laksz, ez miért akadály? A szüleid szigorúak, ez miért akadály? Mindenki szereti a kutyákat, idő-energia is lenne rá, akkor mi a probléma? Vegyetek kutyát, és kész.

2014. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az egy jó érv, ha a rendszerességedet bizonyítod. Pl. rendszeres futás, tornázás, mosogatás, rendrakás. Bármi, amiben eddig nem jeleskedtél, de úgy érzed, hogy egy kis összeszedettséggel menne. Remélem, sikerül!
2014. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1-es a tömbházzal az a baj, hogy a skót és a belga juhász sok helyet igényel, a szüleim szigorúak tehát nem engedik a hely miatt meg a megbizhatóságom miatt. Az energiám pedig meg van a gondozásához ( sok mozgást igényel ez a két kutya faj), az apám meg szereti ezt a két kutya fajt. Ha nem lett volna elég érthető. Ha jártas lennél a témában akkor talán egyből megétetted volna >:(
2014. ápr. 16. 13:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy 2-es köszi a te válaszod legalább értelmes és használható! :)
2014. ápr. 16. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem belgám van, már 14 éve. Tök őszinte leszek, eszembe nem jutna ben ttartani...bár ennek az egyik prózai oka az, hogy nem jön be, ha tuszkolom se. Lánykutyus a miénk, de lakásba szerintem alapvetően (ne kövezzetek meg) de nagy ez a kutya és hosszú a szőre...háromrétegű szőre van, heti 3-4x kefélem neki ki, de mindig van benne...meseszép, fantasztikus, de hatalmas a mozgásiégénye és rengeteg szellemi fárasztás kell neki. Én a helyedben alaposan átgondolnám, hogy ilyen nagy kutyust akarok-e lakásba, mert nehézkes. a skót juhász kicsit kisebb, ugyanakkor amennyire én tudom érzékenyebb fajta.


én a helyedben talán egy kicsit kisebb, mindenképpen rövidszőrű rájuk hasonlító kutyust hoznék el...esetleg belga vagy skót juhász keveréket.

2014. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok helyet foglal? Mármint széltében, vagy hosszában? Német juhász keverékem van, nyolc éve lakásban, most került mellé egy pitbullkeverék is, összesen 45 kiló kutyám van, és nem nyomorgunk. Szóval esküszöm, nem értem a dolgot.
2014. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként egy súlyos félreértés az alapja ennek a társalgásnak: az a gond, hogy összekeveritek a helyigényt a mozgásigénnyel. A kutya annyi helyet igénye, hogy kell neki egy sarok, ami csak az övé, ott van az ő helye, és ennyi. A mozgásigényét meg amúgy sem a lakásban, vagy az akármilyen nagy kertben kell kiélnie, hanem séta közben, az meg utána tökmindegy, hogy hova jár haza aludni. Illetve fenéket mindegy, mert emberrel együtt dolgozó fajták lévén mindkét kutya szeret a családjával lenni, velük élni, nem csak mellettük a kertben. Ha kivágod a kertbe, és egész nap csak a postást meg a bicikliseket ugatja, és nincs kapcsolata a családdal, csak az a fél óra, amíg kint vagy vele labdázni meg megetetni, sokkal rosszabb neki, mint ha napi háromszor lent van sétálni, játszhat a többi kutyával, világot láthat, meg úgy általában együtt vagytok. De amíg ezeket nem tudod, mert nem ismered ezeket a fajtákat, addig egyáltalán ne akard egyiket sem.
2014. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Skót juhászunk van, 3. emeleten (tömbház). Egész nap alszik, miután kora hajnalban jól kifárasztottam. Délután/este ugyanez. Az, hogy mekkora egy kutya baromira nem érdekes, ha megfelelően foglalkozva van vele. Egy "probléma" van vele: napi 2x porszívózás, furminátor és mindenféle szőrszedőt kell mellékelni hozzá, ugyanis nélkülük fürödnénk a szőrben. De ezt választottuk....
2014. ápr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én csak alapból abból indultam ki, hogy családhoz menne, ergo papa-mama-gyerekek, lakásba (ami ha tömbház akkor panel, ha panel akkor nem túl nagy) és abból, hogy egy gyerekre lenne bízva a lefárasztása. Tehát félre ne értsetek, nálunk sem azért van kint a kertben a kutya, mert kitettük és letojjuk, hanem azért, mert látványosan jobban érzi magát kint...mára már öregecske, próbáltuk behozni, de sajnos nem jön, ha betuszkolom, akkor pedig stresszes, így nem teszem ki ennek. Vele mindennap volt foglalkozva, nem csak az etetést értem ezalatt persze, tehát nem kerti növény . Mára már aluszékonyabb, úgyhogy több időt tölt alvással mint eddig, így változott az életritmusunk ilyen téren, plusz sétálni se tudunk menni (a lábai nem tartják meg már rövidtávon sem)....de ettől függetlenül ő a mindenünk:)
2014. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!