Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjem a kutya nevelését?

Hogyan kezdjem a kutya nevelését?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves szuka kutyusom, nagyon jó természete van, de eddig nem lett neki tanítva semmi, és most került hozzám.

Nagyon nyugis, szó nélkül tűr akármit az orvosnál is.

Csak hát nem hallgat az emberre.

Hogy álljak neki? Sokat olvastam már, de még nagyon kezdő vagyok a kutya nevelésben. Minden vágyam, hogy úgy sétáltathassam és játszhassak vele, hogy nincs rajta póráz és biztonságban is van :)



2014. ápr. 16. 13:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát ma próbálkoztunk, sokszor kevés ideig de eddig nem vette a lapot szerintem. Magától sosem ül le akkor sem ha a feje fölött elviszem a jutalomfalatot, ezért le kellett nyomni a fenekét.

Este is megpróbáltuk mégegyszer, és annyit talán elértünk, hogy könnyebben hagyja lenyomni a fenekét. Ez jó jel?

Tudom hogy sokszor kell próbálkozni, de olyanokat olvastam hogy 1-2 nap alatt lehet megtanítani. Amíg beteg nem megyünk kutyasuliba még.

2014. ápr. 17. 21:05
 12/15 anonim ***** válasza:
nem alaptétel, hogy 2 nap legyen. legyél csak türelmes, és gyakoroljatok! ha lenyomod a fenekét, akkor úgy tanítsd, de ne add fel :)
2014. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha fenéklenyomással tanítod az ültetést, akkor felejtsd el az olyan fogalmakat, hogy mit hagy a kutya és mit nem. Nem az ő döntése, nincs beleszólása ebbe a dologba, csak a saját dolgát tudja megkönnyíteni azzal, hogy teljesíti a parancsot. Nyomd le a fenekét, akár akarja, akár nem, gyorsan, határozottan. Ha közdelembe menne át a tanítás (nem harapdálásra gondolok, csak hogy te nyomod a fenekét, ő meg ellenáll, és másodpercekig ezen megy a harc, hogy sikerül-e lenyomni vagy sem), akkor inkább állj le és gondold át, hogy nem lenne-e jobb megvárni ezzel a kutyasulit, mert csak a saját pozíciódat gyengíted azzal, ha egyáltalán belemész egy ilyen helyzetbe.

A hozzáállás rengeteget számít, ugyanis a kutya csak akkor fog komolyan venni téged, ha először te is komolyan veszed magadat. Szóval csak semmi bizonytalankodás, üljön az a kutya, ha egyszer azt mondtad neki :)

2014. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ej, ezek a túl közel lévő betűk... Szóval küzdelem, természetesen, informatikusdiszlexiám van, nem tájszólásom :D
2014. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Máshogy nem ment, sehogy nem ül le másképp.

Gyorsan próbálom igen, akkor úgy mondom egyre kevesebb erőt kell belefektessek, szóval szerintem kezdi sejteni miről van szó.

2014. ápr. 18. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!