Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol ronthattam el a kutya...

Hol ronthattam el a kutya nevelését? Ezt hogyan korrigáljam?

Figyelt kérdés

Adott egy 6 éves mix, és újabban nagyon furcsán viselkedik. Előzménynek annyit tudni kell, hogy a sétával apróbb gondok mindig is voltak, de bőven a normális határon belül (gondolok itt arra, hogy nem állt meg a zebránál, ha nincs póráz, lazán átbattyogott volna, vagy a séta első 10 percében kicsit húzott, és csak utána jött tökéletesen).


az utóbbi 2-3 hétben teljesen megzavarodott, kezelhetetlen lett a pórázon, egyik pillanatról a másikra. messziről megugatja a kutyákat (nagyon durván iyenkor általában előkapok egy jutalomfalatot, hátatforditok a másik kutyának, és elérem, hogy csak rám figyeljen.. ez általában működik, de nem mindig. ilyenkor próbálom összekötni a kutya szóval), ha viszont közel van egy kutya akkor csóváló farokkal rohanna hozzá. nem hallgat rám.


de! és itt jön az ellentmondás, hogy amint lekerül róla a póráz, minden vezényszóra figyel, mindent megcsinál, a behívás 100%-os, minden kutyával barátkozik (kivétel nélkül!), játszik. egyszerűen olyan, mintha 2 kutyám lenne. amig elérünk a nagy terepre, teljesen irányíthatatlan, póráz nélkül pedig 100%osan engedelmes. ez mire utal? sosem morgott még rám a kutyám, a kaját a szájából is kibányászhatom, mindig figyel rám, könnyen tanítható, okos kutya, úgy gondolom, én vagyok a falkavezér. akkor mégis miért érzi magát ennyire feszélyezve a pórázon mostanában?


köszönöm, ha válaszoltok!


2012. dec. 31. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
pórázon a kutyák többsége nagyobbnak és bátrabbnak érzi magát, pórázon az én kutyám is megugat más kutyákat( ő mondjuk még csak 4 hónapos) de póráz nélkül ő is mindenkivel játszana.
2012. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rendben, és mi a megoldás? tényleg nagyon megváltozott a viselkedése. igaz, most nagyon sokminden történt körülötte, de nem akarom ennek a számlájára írni.
2012. dec. 31. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
A kutya, vagy akár a te életedben bekövetkezett változások simán okozhatnak ilyet. A megoldás nagyjából az lenne, hogy megszűntetni a stresszt, ami ezt kiváltotta (bármelyikőtökben is van), és határozott, erős falkavezérként kell fellépned attól a pillanattól kezdve, hogy a pórázt leakasztod a falról. Bővebb információért fordulj szakemberhez, mert így neten nehéz pontosat mondani, ahhoz látni kéne, beszélgetni kéne.
2012. dec. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha idáig sem volt tökéletes a pórázos sétátok, annyi lehet, most valamiért rátett egy lapáttal. Másik kutya ugatásakor talán a fordulás és jutalom helyett egy erélyes rántás és mellé a nem szó használata segítene.Ugyanez , amikor elindulna az engedélyed nélkül másik kutya felé.

Olyan sokszor látni pl BH vizsgákon, hogy a kutya pórázon sokat hibázik, póráz nélkül pedig tökéletesen dolgozik. Ez a rossz pórázkezelés következménye.

2012. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#5: ha figyelemelterelés után kapja meg a kaját, akkor azzal pont nem az agressziót jutalmazza. Ha akkor dugná a szájába a falatot, amíg acsarog, akkor így lenne, de ha azt jutalmazza, hogy rá figyel, az nem gond.
2012. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

először is, mindenkinek köszönöm a választ! egy műsorban láttam ezt a módszert. itt most arra megy ki a dolog, hogy ha pórázon meglát egy kutyát, az pozitív legyen neki. klikker helyett én nem klikkelek, hanem amikor látom, hogy észrevette a kutyát kimondom vidáman, hogy kutya! és kaja. cél az lenne, hogy legalább közömbösen elsétáljunk a kutyák mellett.


amit fent leírtam, az pedig az, amikor ez már nem segít, mert lassú voltam, és már javában tombol, hirtelen eléállok, pórázzal a fejét magamrairányítom, felmutatom a kaját, és amint befejezi, megkapja. utána vidáman hivogatom, és elindulunk ellenkező irányba. de úgy tűnik, ez nem működik.


csak valamiért amikor érzem, hogy eredményesek vagyunk, néha visszajutunk a legelejére. igazából nem a tünetet akarom kezelni, hanem az okát megszüntetni. tényleg nagyon játékos, barátságos kutya, és rossz nézni ezt a csaholást a pórázon.

2012. dec. 31. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az okot akarod megszűntetni, akkor tedd el a jutalomfalatot, és felejtsd el a vezényszót. Nem a kutyákkal van baja, tehát felesleges ilyen pozitív társításokkal sz*rakodni, azt meg úgysem fogod elérni, hogy acsarog, közlöd vele, hogy "kutya", és hirtelen barátságos lesz, ilyen nincs. Tiltsd le a hisztizésről, fogja fel, hogy ez nem kívánt viselkedés. Ha nem megy, keress szakembert, valószínűleg húsz perc alatt megoldható a probléma.
2012. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy te is egészen másképp viselkedsz, mikor szabadon van a kutya, és mikor pórázon. Valószínű, hogy mikor lekerül a póráz, te szigorúbb leszel, már csak elővigyázatosságból is. Próbáld meg figyelmen kívül hagyni a póráz jelenlétét akkor is, mikor a kutyán van, próbálj meg ugyan úgy viselkedni vele, mintha szabadon mozogna.

Ami az ugatást illeti, ne jutalomfalattal próbáld megoldani, hanem tiltsd ezt a viselkedést. Ha abba hagyta, akkor mehet dicséret (bár jutalom nem feltétlenül kell így sem).

2012. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!