Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hüledeznek az emberek,...

Miért hüledeznek az emberek, amikor megtudják, hogy egy minőségi kutya nem 2 Ft?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 13:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

így van. 8assal értek egyet...


Az senkinek sem jó ha 100.000eket kell otthagyni az állatorvosnál. Jah csak az hosszútávon van.. végülis emberek sok mindent megvesznek hitelre hogy azonnal legyen az nem érdekes hogy évek alatt a többszöröséért vették meg :D

2014. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Csak akkor miért várják el a tenyésztőktől, hogy olyan olcsón adják a kutyát, mint egy szaporító?

Azt értem, hogy aki nem engedheti meg magának, az nem fog több százezres kutyát venni, de nem is kötelező a kutyatartás, nem kötelező fajtatiszta kutyát venni, a keverék kutyát is ugyan úgy lehet szeretni.

De ha valaki egy bizonyos fajtát szeretne és kritériumnak megadja, hogy gyönyörű legyen és egészséges, az miért ájul el, ha nem kapja meg olcsón a kölyköt egy tenyészetből?

2014. ápr. 17. 14:51
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan "kinai piacon ocssóért ugyanaz" szindróma.


Kilóg az emberek segge a gatyából, de nekik is ugyanazok a luxusholmik,illetve "menő" fajtatiszta kutyák kellene aprópénzért.


Csapjatok agyon de én néha úgy vélem, hogy volt abban valami igazság, hogy kb. 100 évvel ezelőtt nem lehetett akárkiknek akármilyen kutyája.

2014. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%

utolsó: a nyesedékezés most nagyon trendi, ne aggódj, emiatt nem vágna haza egyik tenyésztő se, sőt.


nekem azt mondta egyszer egy csaj, aki végül egy befogadott kutyánál kötött ki: azért nem akarok a kutyára sok pénzt költeni, mert azt rá akarom fordítani...jó tápra, kutyasulira, ivartalanításra, oltásokra. Elhozott egy kutyust 5000 ft-ért, 3 évesen, azóta suliba járnak, acana-t eszik és ivartalan. Ha 100000ért hozott volna tk-s bébit, ezt mind nem tudta volna megadni neki, mert átlagfizetésből él.

2014. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

Nekem pl.nagyon elegem van a tenyésztők hányinger dumájából,hogy aki nem vesz százezrekért kutyát,az miből fogja etetni,biztos arra sem fog jutni.Ez baromság.

Nekünk pl.két mentett kutyánk van.Fullra oltva,ivartalanítva,chipezve.Biztosítás van rájuk kötve,az állatorvosi költségeket kifizeti a biztosító.

És nem fizettem a kutyákért százezreket.

2014. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%
Ez mind az emberi irigység és kapzsiság körül forog. Irigy mert a tehetősebbnek olyan kutyája van amilyen akkor neki is olyan kell, hogy villogjanak (ez mind a két félre vonatkozik tisztelet a kivételnek). Valaki ebben nagy pénzt látott, hogy olcsón, hasonló minőségű kutyákat állított elő, ezt jó pénzkereseti forrásnak látták és a mennyiség a minőség romlásához vezetett. A buta ember meg megveszi mert jó eséllyel színre, méretre, formára stimmel, a legrosszabb mikor köze nincs a fajtához de elhiszi mert azt mondták és mikor felnő csak csodálkozik, hogy nem hasonlít rá. A nem annyira tehetős ember is félre tudna tenni ha minőségi kutyát akar csak ma már minden azonnal kell... Ha annyira nincs pénze hogy félrerakjon akkor ne akarjon kutyát mert nyilván nagyobb baja is van annál mint egy kutya eltartása. Nem kell tenyésztőtől kutyát venni lehet örökbe fogadni is, persze azoknak akik pár tízezerért akarnak kutyát azoknak cinkes örökbe fogadni mert lehet hogy nem fogják az utcán megbámulni, nem olyan kutyája lesz mint a szomszédnak. A baj csak az hogy miattuk vannak tele a menhelyek...
2014. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%
Párom tipikusan ez az ember volt, a szülei kutyája egy véletlen alomból származik, utcán 1 azaz egy alkalommal volt (az orvos házhoz jár oltani) de mivel húzott nagyon, soha többé nem vitték ki. Már régen meg volt beszélve, hogy ha összeköltözünk lesz egy kutyánk. Ahogyan közeledett az idő, már bő egy évvel előtte elkezdtem tenyésztőket nézegetni, telefonálgatni stb. Amikor elé álltam, hogy minden készen áll és ennyibe fog kerülni a "gyerek" teljesen le volt döbbenve, hogy de ő látott ilyen kutyát az apródon 10e forintért... Szerencsére sikerült elmagyaráznom neki, hogy mi a különbség a kettő között, és mivel nem egy héten belül akartam a kutyát, hanem volt rá bő fél évem, hogy összekuporgassam az árát így nem is volt nehéz kifizetni. A szülei mondjuk sokáig csóválták a fejüket, azon hogy a kutya szarvast meg lazacot eszik már csak röhögnek. Bár spec emiatt volt már komolyabb vitám egy haverommal, hogy hogyan képzelem (?) hogy a kutyámat szarvashússal etetem amikor mások éheznek...
2014. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!