Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városi kutyagumi?! Hát ezért...

Városi kutyagumi?! Hát ezért utálják az emberek a kutyásokat?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, 8 éve lakunk Budapesten, és soha, egyetlen gumit sem hagytunk magunk után. Külvárosban nem is volt túl nagy gond, sok a füves rész, szóval ha ott is hagyták, nem volt annyira bosszantó, de tényleg nem volt jellemző. Tegnap elvittem sétálni, villamosoztunk, nyugati környékén mászkáltunk. Nagyon fújt a szél, nem igazán bírtam nézni sehova a lobogó hajamtól, de BETONON, járdás, utcás, forgalmas területen HÁROMSZOR léptem kutyagumiba. Az egyik legdurvább az volt, amikor a ZEBRA közepén léptem bele. Hogy lehet zebra közepén hagyni, hogy csinálja? Ezeket az embereket tényleg nem zavarja? Az én kutyám nem is bírna betonra csinálni, de az már más kérdés. A Dob utca, Wesselényi utca, Izabella utca is full aknamező, szinte indiánszökdeléssel kell közlekedni. Mégis mit képzelnek magukról az emberek? Ezeken a területeken a lakottság nagyon magas, nem csoda, hogy utálnak minket mindenhol. Ti is tapasztaltok ilyeneket? Ismertek netán ilyen embert? Mit lehetne ezzel kezdeni?
2014. ápr. 17. 13:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is Bp. melletti városban lakok.

A mi utcánk teljesen tele van szarva, és egy db kuka sincs benne, pedig hosszú utca.

Igazából az egész városban csak a buszmegállókban és a parkban van szemetes, de én cipelgetem magammal a kakit.

A parkban viszont kb 4 méterenként van szemetes és mégis tele van szrva! Ez pedig már tényleg felháborító. Én még nem kaptam rajta senkit, hogy nem szedi fel, de biztos rászólnék. Csak sajnos nálunk rengeteg az önsétáltató kutya... Ugyanakkor találtunk már nyilvánvalóan emberi, wc-papírral körülrakott szrt is a parkban egy nagyobb rendezvény után, meg az erdő szélén, ott, ahol mindenki megy be sétálni.

Ami Bp-n van, az még durvább. Pl nem csodálom, hogy a Műegyetem területére tilos bevinni a kutyát, mert a kerítésén kívül már szintén nem ritkaság a kaki. A házfalakról pedig pisicsíkok folynak keresztbe a járdán az egész városban. De a Széll Kálmán téren meg van egy régi telefonfülke, ami mellett minden nap elmegyek, és ájuldozom, mert tele van vizelve.


Szóval úgy általában egy csomó embernek rendet kellene tenni a fejében a higiéniáról. Sajnos ezeknek a nagy része kutyás.


Mit lehetne ezzel kezdeni...? Két dolgot:

1. szemléletformálás: a média és a közoktatás bevonásával

2. szankcionálás: ott hagyott kaki esetén tettenéréskor kemény pénzbírság vagy ujjlevágás... esetleg mindkettő... Szent László korában is bejött a csonkításos büntetés

2014. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Bp. melletti városos kutyás vagyok, párral ezelőtt szóltam hozzá: kukák azok nálunk sincsenek....brutális, hogy menniyre nem, amikor pedig bedobtam egyszer a rendelőintézet előtti kukába rámüvöltöttek, hogy hogy merem, hogy zt mindenki itt szagolja...


a kutyás dombos helyen méterenként kuka van, mégis az a legszarosabb, de komolyan.

2014. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Budapest, Csepel. A lakótelepek tele vannak szarva ott is, ahol kis területen akár 3 méter van két kuka közt!

Pár éve a nagy havazások elmúltával a széles térköves sétány két oldalán fél-fél méter vastag sávban, TELESZARVA az egész :O Én megoldottam, hóval együtt szedtem fel a cuccost, más miért nem képes erre?

Parkokban, kertvárosban szintén. Duna parton a kukák közelében szintén nem szedik fel.


Évekkel ezelőtt a Duna part felső részén nem szedtem, de már néhány éve igen, és akár 500 métert is cipelem. Ha a parton tudom, hogy van zsák, akkor ott is felszedem. Lakótelepen, kertvárosban is mindig felveszem, sokszor 1,5 km-ert kell cipelni :(

Ha nagyon eldugja bokor mélyére vagy fél méteres gazba, nem mászok utána persze :D

2014. ápr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ja, zebra: soooook évvel ezelőtt gyerekként a Belvárosban sétáltunk a kutyámmal pórázon, persze, hogy egy kis utcában a zebra KÖZEPÉRE tojt :D Átmentünk a járdán, kutyát lefektettem, megvártam a zöldet és felszedtem :D akkor NAGYON furcsán néztek rám :P

Ma meg ismerős kutyája a betonra kicsit hígat...zsepi-zacsi, minimális maradt csak lent, kis eső elmossa

2014. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Korábban a 8. kerületben laktam... ott szó szerint kerülgetni kellett a kutyagumit a járdákon, és az utcák csupa foltosak voltak...

Az V. kerület viszont egész kellemes ebből a szempontból. Rengeteg embernek van kutyája a környéken,de csak néha látni egy -egy otthagyott csomagot. Itt többen szedik fel, mint ahányan nem.

2014. ápr. 19. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ami engem illet, nem hagyom ott sehol a kutyám után a "csomagot". Duna parton, Gellért hegyen, mindenhol felszedem, és akár cipelem is magammal, ha nincs a közelben kuka.
2014. ápr. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi Salzburgban hagytunk egy kakát a zebrán. Előtte kb 1 órán keresztül mentünk zöldben, 2 perccel az utolsó fűcsomó után a zebra közepén kezdett el beguggolni a kutya, és már váltani akart a lámpa, szóval gyorsan átrohantunk. A kocsik átmentek rajta, szóval kb 3 másodperc múlva már nem volt felszedhető állapotban. Ilyen azért előfordulhat bárkivel.
2014. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!