Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondorok tényleg megvaduln...

A komondorok tényleg megvadulnak öreg korukra és akár a gazdájára is? Rá támad ilyeneket hallok szeretnék majd egy komondort de kicsit el rettent

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak a komondor, hanem bármilyen kutya megvadul, ha egész életében láncon tartják, vagy a kertbe bezárva, mindenféle foglalkozás nélkül, ahogy sajnos például a komondoroknál is gyakori. Az unalom hülye dolgokra viszi rá a kutyákat. Ha rendesen foglalkoznak velük, sétáltatják őket, nevelik, akkor teljesen normális, békés öregkoruk lesz.
2014. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az elozo kommentelo is mondta csak akkor ha nem foglalkoznak vele eleget de akkor nem csak a komondorok
2014. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Ahogy az összes többi babona is a kuvasszal meg a komondorral kapcsolatban (belenő egy csont az agyába, a koponyája szorítja az agyát stb...)

Minden kutya megkattan, ha éveken át láncon tartják és/vagy rosszul bánnak vele, elhanyagolják. A hangsúly itt nem a láncon van, ez akkor is igaz, ha egy telepen van és csak akkor lát embert, ha napi egyszer elélöknek valami moslékot. Ettől egy spániel is megkattanna, nemhogy egy ilyen erős egyéniségű, ugyanakkor intelligens kutya. Csak egy spániel nem harap akkorát....

Nekem kuvaszom van, bár még fiatal, de nem tudok olyan szituációt még csak elképzelni se, hogy valaha ellenem fordulna. A kaját kivehetem a szájából, bármit csinálhatok vele. Csak nevelés és odafigyelés kérdése.

Ha úgy érzed, hogy meg tudod ezt adni a komondornak, akkor nyugodtan válaszd ezt a fajtát! Rossz gazda kezében veszélyes kutyák, jó gazda kezében csodálatosak.

2014. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. ápr. 19. 12:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, csatlakozva az előzőekhez, ez marhaság. Nagyszüleimnek volt kuvaszuk, ami hát majdnem komondor, és 4-5 éves koromban úgy, hogy csak 2-3 hetente láttam a kutyát, a szüleim bármikor kiengettek játszani a kutyával, volt olyan, hogy evett és mint kisgyerek, odamentem akkor is simogatni és a csontot, vagy épp a kaját kidobta a szájából és hagyta, hogy simogassam. És hozzátenném, hogy az a kutyát nagyszüleim nevetlék 70-80 éves idős házaspár, akik nem hordták iskolába meg napi 3-4 óra sétára, szóval nem az etalon szerint nevelkedett.
2014. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!