Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vágják és hogyan a pitbull...

Hol vágják és hogyan a pitbullok fülét? Bárki levághatja a saját kutyájának?

Figyelt kérdés
A napokban gondolkodtam egy pitbull kölykön és néztem a hirdetéseket, és szinte mindegyiknél a szülőknek vágott volt a füle, ami törvénytelen. Farok vágás ugyebár 7 napos korig orvosnál lehetséges. Akkor ezek az emberek mind hol vágatják le? Lehetséges, hogy otthon megcsinálják, mint pl. vidéken a disznóherélést? Nem véreznek el a kutyák, hiszen nyilván nem minden pitbull tulajdonos orvos???!! És ezeket az embereket miért nem vonja felelősségre az ország??? Hiszen nem mondhatja mindenki hogy külföldről szerzett, ezért ott lett levágva... Még ha valami orvos sutyiban csinálná, akkor legalább beérzésteleníti vagy kábítja a kutyát gondolom, de mások?? Ezt hol csinálják?? Nem értem ezt az egészet.. nameg ha valaki álló füleket akar, miért nem ragasztja sebtapasszal fel kiskorban?

2014. ápr. 20. 00:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%

Esztétikai célból tilos a fülvágás, de ha a doki úgy könyveli el, hogy egészségügyi okból szükséges volt, akkor senki nem fog belekötni. A napokban is láttam egy vágott fülő kölyök dobit.

Azt meg ne keverd, hogy a kutyának vágják-e vagy állítják a fülét, vagy mindkettő. A piteknek soha nem lesz álló füle, vágva nagyon rövid hegyes lesz, anélkül meg simán csak rövid, de lógó. A dobiknak vágják és kötözik is, hogy állva maradjon, mert amúgy nagy lebbencs füle van, lehúzná a saját súlya még vágva is (legalábbis úgy tudom, de nem foglalkoztam behatóan a témával). A yorkiknak nem vágják, csak ragasztják, ha szükséges, amíg összeporcosodik rendesen állva. Szóval fajtája válogatja, hogy mit kell csinálni azzal a füllel, hogy jól nézzen ki.

Egyébként sok fajtának nem csak divatból vágják a fülét meg a farkát. A pitemnek is olyan kis gyenge bőr van a fülén, hogy már attól is cakkosodik, ha csak néha megrázza. Egyszer játék közben belekapnak, és volt egy fél fülünk, isteni lesz. A vizslák meg más hosszú farkú fajták meg pl. rendszeresen véresre verik a farkukat, mert nekik meg ott gyenge a bőr, nekik azért érdemes vágatni. Meg lehet csinálni ezeket felnőttkorban is, amikor már sérült és tésznleg szükséges, csak akkor macerásabb, fájdalmasabb, és pl. egy harapott fület nem is biztos, hogy meg lehet csinálni szépre.

2014. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszokat:)

a 3as és aki még azt írja h engem csuknak le a fülvágásért, annak meg üzenem, hogy ez csak egy kérdés és nem értek egyet én sem a vágással, csak ha muszály, mert pl. sérült, de azért aki olyan f-sz.a gyerek (3as), hogy fenyeget majd én mit kapok az meg nyugodjon már le, mert ha viszont valaki vágatja a kutyája fülét, annak saját dolga... engem csak érdekelt a téma.!

2014. ápr. 20. 19:58
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fenyegettelek... csak megjegyeztem, hogy tilos.
2014. ápr. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!