Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az utcán látott...

Szerintetek az utcán látott (sétáltatott, illetve különböző házaknál lévő) fajtatisztának tűnő kutyák azok is?

Figyelt kérdés
pl nagyon sok háznál van golden retriever. a lakásokban yorki meg westi. Mind "fajkutya". Valóban fajtatisztákat vennének az emberek? Csak mert a legtöbb embernél nem keveréket látok.
2014. ápr. 20. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Igen, abban az esetben, ha a kutyának van törzskönyve, és tenyésztőtől vette. Ha egy hirdetős oldalról vásárolta, akkor csak fajtajellegű keverék, mivel törzskönyve nincs, ki tudja, honnan származik a kutya, és mik voltak az ősei.
2014. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt max egy fajtához értő szakmabeli tudná esetleg megmondani látásból.De pl sokat számít,hogy a kutya mivel van etetve,mennyire van gondozva,mert hiába szapis egy kutya ha jól van tartva nem feltétlenül látszik rajta,hogy nem tk-s.

Én láttam már olyan kutyát amiről azt hittem törzskönyves volt,mert gyönyörű volt erre kiderült,hogy 15 ezer ft-ért vették. De láttam olyan szapis kutyát amiről már messziről ordított,hogy az csak fajtajellegű.


Nekem egy mentett bichonom van és mindenki törzskönyvesnek nézi,pedig nem az.

2014. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát vagy igen, vagy nem. A legtöbbjük valószínűleg olcsó expresszes szaporítós kutya, az hivatalosan ugye nem fajtatiszta, mert nincs róla papírja, gyakorlatilag meg nagyjából úgy néz ki, mint az adott fajta, úgyhogy annak hívják az emberek.
2014. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!