Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatisztának beállított,...

Fajtatisztának beállított, nem pedigrés kiskutya örökbefogadása milyen gondokkal járhat?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, nem spórolni szeretnék a törzskönyvön, hanem világ életemben menhelyi/mentett kutyáim voltak, keverékek, de egy-két fajtának megrögzött rajongója vagyok. Ha esetleg rátalálnék egy fajtatisztának mondott árva kiskutyára, vagy rám akarnak sózni párezerért egy drága fajtát, mivel járhatnám meg, milyen egészségügyi gondokra kéne számítanom?
2011. szept. 10. 13:41
 1/8 nory0722 ***** válasza:
100%
Fajtától is függ. A keverékek,illetve amik az utcán éltek egy ideid,sokkal erősebbek. N.juhásznál pl gyakori a csípőgond,vagy más nagy testűeknél gyomorcsavarodás, bassetnél szem/fül problémák.... fajtától függ főleg,de én inkább a keverékre vagy törzskönyvesre szavaznék. Hidd el,az orvosi számla 3-4 éven belül annyi lesz,mintha törzskönyveset vettél volna.
2011. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen, így látom magam is.

Törzskönyveset biztos nem veszek, nem az ár, az elv. :) vegye, aki tenyésztené, rám vár egy rosszabb sorsú árva valahol:)

2011. szept. 10. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
[link] Itt van a különbség a szaporítók és a Tenyésztők között
2011. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. szept. 10. 15:23
 5/8 nory0722 ***** válasza:
46%

Jó,azért ez erős túlzás. Nem védem egyiket sem,DE láttam már olyan tenyésztőtől kijött 4hónapos beagle kölyköt,ami simán elment volna egy 6-8 hetesnek,az enyém volt akkora 8 hetesen,mint ő 4hónaposan. Sajnos voltam is nála egyszer,bár kutyán nem hoztam(de a szívem szakadt meg értük),szörnyű volt. Sok sok szaporító 100x jobb körülmények között tartotta a kutyáit. Tudom,ez egy. De ezen kívül is találkoztam már párral. Igaz,a szaporítók,akik rosszul tartják kutyáikat,többen vannak,de köztük is vannak 'felelős' állattartók.


Nem díjazom a szaporítást,de vannak esetek,mikor jobb körülmények vannak egy-egy 'szaporítónál'.

2011. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 panettone ***** válasza:
63%

Nem gondoltatok még arra hogy azzal hogy minidg örökbefogadtok tovább generáljátok ezt a mérhetelen menhelyi kölyök létszámt?

Félre ne érts magam is egy fajtamentésnél gályázom, de én pl maximálisan tisztelem azokat akik igenis akár hobbi célra is inkább vesznek tkves kölyköt minthigy menhelyen keresgéljenek, vagy minket válasszanak. Ez tudom elsőre fura de ha belegondolsz abban az lomban amelyikben a Te leendő kutyád megszületett több kiskutya is volt, sok menhely pusztán anyagi oko miatt nem ivartalanít...ugyan előírja az ivartalanítást de ellenőrizni nincs kapacitásuk...

Fogadj örökbe, ments meg egy menhelyi kiskutyát de elvi síkon törjétek kicsit ezen a gondolat meneten is a fejteket hogy ha a tenyésztőket támogatod azzal nem rontasz a helyzeten hiszen egy tkves kutya ugyanúgy jó hobbira, és biztos lehetsz benne hogy testvérei nem menhelyen öregszenek mert pl a tkv kiváltásához tuti kaptak chipet, mert a tenyésztő kicsit jobban odafigyel kinek adja a kutyáit, mert nagyobb esélyed van arra hogy egészséges felnőtt lesz belőle...

2011. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nory0722 ***** válasza:
100%

Persze,ebben igazad van, DE akkor mondom nálunk mi van: a menhelyi kutyák kizárólag chippel,oltással(kölyköknél min. 2 oltással) mehetnek ki,amiket ellenőriznek az önkéntesek. A másik: szerinted a 60éves nagymama,akinek házőrzésre kell a kutya,de attól függetlenül szereti... stb,ki tud fizetni a 40ezres nyugdíjából 80ezret egy kutyáért?

Igen,aláírom,hogy sokan CSAK házőrzésre vesznek/hoznak kutyát és nem törődnek vele,de mi van azokkal,akik igen? Azoknak mindenképpen drága pedigrees kutya kell?

És még egy: nálunk eddig volt 2 keverék,most van egy fajtatiszta és egy mentett keverék. A két ez előtti kutya rotti-n.juhász keverékek 15 és 17 évesen haltak meg. Látta őket fél évente orvos,semmi bajuk nem volt az öregkori betegségeken kívül,amit jól viseltek(gyengén látás,nagyot hallás...).


És még annyit: én szerettem volna tavaly egy tenyésztőtől venni egy staffit a beagle mellé. Nyáron tesóm talált 3 fél éves kutyát,amiket nem vettek be a menhelyre,mert teltház volt. 2 kannak lett gazdija, a szukát 3hét után a magunkénak tartottuk. Mit kellett volna tennem? Löktem volna ki,mert szuka,és nem kell senkinek,én meg tk-eset akarok? Kiskorom óta staffit szeretnék,most mégis lemondtam egy időre róla a szukánk kedvéért. És láss csodát,1év távlatából: nem bántam meg,sőt...


Soha nem fognak eltűnni a keverék kutyák a menhelyről,mert ha csak azt nézed,hogy jó, a 60éves bácsi vesz egy tk-eset,a szomszédjában szintén egy tk-es van. Ivartalanítani már nincs pénze/lehetősége... hopp,ott a keverék a kutya két tk-s kutyától. Na,mit értél el vele?

2011. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

penattone, azért komolyan szállj vissza kicsit a valóságba :)

a kutyaállományban messze nem a fajtatiszta vonal dominál, sőt, nem is a hobbi / jól tartott kutyák.

ennek a támogatása messze el fogja kerülni a keverékek, utcára kerültek, menhelyiek sorsát.

2011. szept. 11. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!