Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell adni enni egy...

Mennyit kell adni enni egy óriás schnauzernek?

Figyelt kérdés

A nagy kutyáinkat sosem én etettem, mert kiskoromba ugyebár családi kutyák voltak, ezért mindig a szülők etették. De már más a helyzet. A tápból mindenképpen minőségit veszek, Royal Canin vagy Hill's, esetleg Dog Chow. Konzervből viszont nem fogok az ilyen kilósakért kiadni 500-1000 forintokat,mert hogy annak dejó a minősége. ha elolvassuk az összetevőket, mind egyformán sz-r:S szóval abból kilósat veszek 2-3 száz forintért. kölyökkorban más az etetés, mert úgyis annyit kell neki adni, amennyi jól esik neki, nameg a tenyésztő is segít ebben, de felnőtt korban mennyinél kell megállni?

én úgy gondolom, hogy tápot 2x kiteszek elé és kész (többivel is így csinálom), konzervből pedig vagy egy egészet vagy egy felet kéne adni. (esetleg ha veszek,akkor főtt húsból mennyit adjak?) hát ez a kérdés. mozgatnám, sétáltatnám,játszanék vele, tehát engem az érdekel, ha eléri a kifejlett kort, mennyi táplálékra van szüksége ilyen feltételek mellett? szuka



2014. ápr. 20. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalni, hogy mennyi az adagja. érdemes a tápon Élévő útmutatóból kiindulni, aztán rugalmasan változtatni a kutya igényeinek megfelelően (értsd: ha fogy tőle, kapjon többet, ha hízik, kevesebbet).

Viszont ha kölyökkorban is rábízod, hogy mennyit eszik, annak csúnya vége lehet. Zabál, rosszul lesz, hány, vagy csak simán elhízik és tönkremennek az ízületei, mert nem tudnak olyan gyorsan fejlődni, hogy elbírják azt a súlyt, amit magára szedett. Tartsd a kutyát mindig jó kondiban, kölyökkorban is.

Konzervet pedig nem szükséges kapnia a kutyának, a 80%-a víz, maximum ízesítésnek jó, de közel sem minősül teljes értékű tápláléknak.

2014. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát ez az, de lássuk már be, te sem élnél szívesen csak műzlin, mert az egészséges.. a kutya sem akar folyton tápot enni. azért kell a konzerv meg a főtt husi.

van valaki itt, akinek van óriás snacija? mennyit és mit ad neki enni?:)

2014. ápr. 20. 23:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az én kutyáim nyers húst esznek, de a táppal se volt bajuk :) Egészséges, éhes kutya nem finnyázik. Meg mondom, a konzerv ízesítésnek tök jó, fel lehet vele dobni a tápot, de ne számold bele az adagjába, meg ne adj neki csak azt, mert rákaphat, aztán finnyázni fog a tápra magában.
2014. ápr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igenigen! ezt mondták hogy evvel el lehet "rontani" egy kölyköt. úgy van, hogy reggel teszek ki tápot, délután konzervet, vagy főtt húst (lássuk be, amig pici, még nem nagy gond a hússal etetés, majd ha lesz már 50 kiló, akkor lesz nehezebb...) és estére még egy kis tépot. így megfelezem a napi tápmennyiséget, amit a tenyésztő ajánlott. nekem azt mondták, adjak konzervet, de ha látom, hogy nem kéri a tápot több alkalommal és arra fáj a foga, akkor álljak le egy kicsit a konzervekkel, adjak csak tápot, húst és zöldség keveréket. ez nekem eddig bevállt.:)
2014. ápr. 21. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!