Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutya ingyen szállíth...

Terápiás kutya ingyen szállítható a BKV-n?

Figyelt kérdés
És terápiás kutya tanuló?
2014. ápr. 21. 11:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%

Nem.

Miért lenne ingyen? A felvezetője talán ingyen utazik? ;) Viszont nem kell rá szájkosár. (A tanulóra sem, ha OKJ-s habilitációs kutyakiképző képesítésű személlyel van.)

2014. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem utazik ingyen és tudtommal ugyan azok a kötelezettségek vonatkoznak rá, mint bármely más kutyára, így szájkosarat is viselnie kell, mivel a terápiás kutya nem segítő kutya, csak a foglalkozások során dolgozik, nem úgy, mint egy vakvezető, mozgáskorlátozottat segítő, hangjelző, stb. kutya.
2014. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, mert a segítő kutyák pl. ingyen utazhatnak. Hogy függ össze azzal, hogy a gazdája ingyen utazik-e vagy nem? Szerintem ha már önkéntesen, önköltségen segít valaki a köz érdekében, minimum lenne, hogy "munkába" menet legalább a kutyának /amivel az önkéntes munkát végzi/ az útiköltségét elengedjék. -Innen a kérdés oka
2014. ápr. 21. 11:25
 4/23 anonim ***** válasza:
Igen ha van hozzá kártyád
2014. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Milyen kártya? Ami igazolja, hogy terápiás?
2014. ápr. 21. 11:26
 6/23 anonim ***** válasza:

A terápiás kutya nem segítő kutya, ez két különböző jogi kategória.


[link]

2014. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Régen valóban külön vették őket, de mostmár változtak a jogszabályok és hasonló jogaik vannak, mint a segítő kutyáknak. Nyílván élelmiszer üzletbe nem mehetnek be, mert nem ott vannak a foglalkozások, de az utaztatás során, ha rajta van a jelzés és a felvezetőjével utazik, akkor nem kell szájkosár. Nekem is az OKJ-s tanfolyamon mondták, de ha nem hiszitek, kérdezzétek meg az egyesületeteknél!
2014. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Ja, az meg, hogy önkéntes munka, senkit se érdekel. Meg amúgy is, honnan tudná a BKV, hogy nem pénzért dolgozol vele?
2014. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Na, kicsit utánaolvastam, hogy ne csak a vakvilágba beszéljek. A terápiás kutyákra a 27/2009 SZMM rendelet vonatkozik (mint a segítő kutyákra).


Segítő kutya definíciója:


"2. § (1) A segítő kutya kiképzése és alkalmazhatósága szerint

[...]

f) terápiás kutya: a gyógypedagógiai, pszichológiai, pszichiátriai, konduktív pedagógiai habilitációs, illetve rehabilitációs folyamatban alkalmazott kutya

(2) A segítő kutyát megkülönböztető jelzéssel kell ellátni, amelyen a 3. § (1) bekezdés szerinti kutyát kiképző szervezet logójának szerepelnie kell."


Ergo a terápiás kutya a 6 féle segítő kutya egyike.


Szájkosár:

"10. §

[..]

(2) A segítő kutyát alkalmazó személy szájkosár nélkül alkalmazhatja a segítő kutyát."


Ennyi.


Legfeljebb azon lehet vitatkozni, hogy az alkalmazás hol kezdődik? Onnantól, hogy nálad van az igazolvány és felpakolod a kutyára az egyesület logóját, gyakorlatilag segítő kutyának minősül, akire érvényesek a rendeletben meghatározott jogok. A foglalkozás helyszínére pedig el kell jutni valahogy. Elég fura lenne, hogy a buszon feltesszük a szájkosarat, a súlyosan-halmozottan fogyatékos emberek között meg levesszük. :) Én amúgy ebben a rendeletben nem látok külön szájkosaras korlátozást kifejezetten a terápiás kutyákra vonatkoztatva. Sőt, többen mondták már, hogy ők bizony szájkosár nélkül utaznak. Arra valóban van korlátozás, hogy a terápiás kutya nem mehet be sok olyan helyre, ahová a többi segítő kutya bemehet, de szerintetek ez befolyásolja a szájkosár kérdést? Ennyire nem értek én se a joghoz, de csodálkoznék, ha emiatt kellene rájuk is szájkosár.

2014. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Magyar állam kincstári kártya kell hozzá.
2014. ápr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!