Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem állatkínzás? Vagy...

Ez nem állatkínzás? Vagy mindenki úgy csinál hülyét a kutyájából ahogy akar?

Figyelt kérdés

[link]

Az ilyenekre nincs valami jogszabály?


2014. ápr. 21. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
platypus, lőj már ki kérdésben láncon egy kutyát, aztán nézd a reakciókat.
2014. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A láncon tartás ugyanolyan állantkínzás, és ugyanúgy fel is lépek ellene ha van rá lehetőségem, de sajnos a jogszabályok ott is elég elb***szottak, a kérdés azonban nem erre vonatkozott. Mellesleg nem hinném hogy pl. egy patkányfogásra kitenyésztett TERRIER (lsd. yorki) annyira élvezné.
2014. ápr. 21. 21:52
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha nem élvezi, leszedi magáról, falhoz dörgöli magát stb.

Én is büdös nagy állatkínzóként ha koszos a kutya lába, és nem szeretném, ha összejárná a friss padlót, zoknit húzok bentre a 20 kilós kutyámnak egy mancstörlés után. Azt hittem utálni fogja, ehhez képest egyszer nem próbálta leszedni, nyugodtan tűri, hogy felhúzzam, sőt, szerintem örül, hogy nem csúszkál a padlón, ha rajta van. Szerencsétlennek borzalmas élete van... ami a kutya egészségére nem káros, nem kényelmetlen neki, azt miért ne? Ennyi erővel a k9 hámok ugyanannyi testfelületet borítanak, mint egy pulcsi, akkor az állatkínzás? A tüllszoknya veszélyes?? Nekem nem tetszik, hogy ki van lakkozva a körme, a tüll szoknyáért se vagyok oda, de az ő kutyája, nem az enyém...és valszeg ezerszer jobban van tartva, mint némelyik társa.

2014. ápr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Majdnem minden fajta kutya elvesztette már az eredeti funcióját. A yorki így már a társasági kutya csoporthoz van besorolva. Öleb. Szeretnek órákig a karjaidban csücsülni, szeretik ha fésülgeted stb. Saját tapasztalat.

Amikor mi kihoztuk a yorkit a sintértelepről bűzlött a szartol meg a pisitől, és teljesen magába volt fordulva. Miután megfürdettük, meg rendbe raktuk a szőrét akkor kezdett el kommunikálni veluünk. Amikor dicsérgette a mama, fésülés után, forgott a tengeje körül, tetszelgett, és a pofiján látszott a boldogság. Ők ilyenek.

2014. ápr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Sajnos nem minősül állatkínzásnak, pedig annak kéne titulálni. Aki ilyet csinál, az nem normális, a kutyáját pedig nem társának, hanem egy tárgynak tekinti.
2014. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az az állatkínzás,ha valaki méteres láncra verve,vashordóban tartja a kutyáját.Meg mikor felakasztja,élve elássa,dögkútba dobja,kiviszi a pusztára és fához kötve otthagyja,hogy meghaljon.

Ha nem ad neki enni(lásd 6 kilós boxerkölyök),koszban-mocsokban agyonelleti.Mi nap mint nap ilyeneket látunk.Na ez állatkínzás,nem az ölebnek a ruhácska meg masni.

2014. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál valóban állatkínzások, de ez akkor mi? Az öleb is KUTYA! Nem pedig dísztárgy!
2014. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki nem úgy bánik a kutyájával, mint ahogy neked tetszik, még nem kínozza...vagy szerinted a kutya lelkileg beleroppan, ha pulcsit húznak rá? Fizikailag károsítja? Maximum NEKED nem tetszik, de akkor ez nem a kutyáról szól... basszus, én nem öltöztetem a kutyámat, de magasról teszek rá, ha valaki igen.
2014. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez nem állatkinzás. A ruhát megértem pl ha pici rövid szörű kutyus vagy csak rövid szőre van, de KÖRÖMLAKK!!MEG BUNDA FESTÉS?!?
2014. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!