Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kutyát érdemes...

Német juhász kutyát érdemes csévélős pórázzal (nem tudom mi a rendes neve) sétáltatni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 08:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
flexinek hivják és a válasz nem ... ekkora méretü kutyát semmiképp
2009. dec. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Flexivel semmilyen kutyát nem érdemes sétáltatni, németjuhászt meg pláne nem.
2009. dec. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul nem is épp ideális neveléshez, hisz így hogy tanulja meg mekkora a póráz mérete, hogy húzás nélkül melletted jöjjön?

egy németjuhász vagy jön szépen melletted (akár póráz nélkül is), vagy engedetlen és veszettül húz, akkor nincs az a "csévélős" ami megállítsa.

Kemény kézzel kell fogni ezt a fajtát (nevelésre értem), mert ha nem vagy következetes pont az intelligenciája lesz a hátrány számotokra és azt veszitek észre, hogy a rabszolgái vagytok :)

2009. dec. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
A flexi póráz tudatlan és lusta emberek kényelmes eszköze, hogy ne kelljen megtanítani a láb mellett sétálást és a behívást a kutyának. Ez persze a legkevésbé a kutyának jó. Inkább neveld, tanítsd a kutyát és vidd olyan helyre sétálni, ahol szabadon rohangálhat. A városban pedig rövid póráz és szigorúan láb mellett!
2009. dec. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutya nagyon nagy ahhoz, hogy flexivel sétáltasd... semmiképpen sem ajánlom.
2009. dec. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Mindenkinek, aki amúgy kisebb kutyák esetében is a felxi ellen beszél, felhívnám a figyelmét, hogy városon belül, közterületen mindenhol KÖTELEZŐ a póráz használata... így A "tanítsd meg póráz nélkül láb mellett jönni" típusú gazdiknak üzenem, hogy szabálysértést követnek el, akkor is, ha a kutya teljesen engedelmes! Úgyhogy mi a (kisebb) kutyáinkat plexivel sétáltatjuk, mert úgy legalább nem büntetnek meg a közterületesek, és a kutya is el tud menni tőlem 3 lépésnél távolabb... amúgy teljesen képzett, behívható kutyák. Csak ugye a jogszabályok...
2009. dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos a legtöbb flexin rángatott kistestű kutya őrjöngő idegbeteg,épp azért,mert semmire nincsenek megtanítva,nem tudnak megfelelően szocializálódni.

Nekem volt egy régi flexim,valakitől kaptam.Rohadtul kényelmetlen volt azt a műanyag izét fogni,és a kutyát még irányítani is vele.

Gyorsan ki is dobtam.

2009. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem igaz, hogy városon belül mindenhol kötelező a póráz! jobb helyeken vannak kijelölt kutyafuttatók, amik a város közigazgatási határain belül vannak és mégis el lehet engedni a kutyákat. Szegeden pl. 10 (tíz!) ilyen terület van. Ezeken kívül viszont igenis menjen minden kutya a gazdája mellett, mert még véletlenül kivasalja egy biciklis, vagy eltöri a gerincét egy nagyobb kutya...
2009. dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
vannak nagy kutyáknak való flexis pórázok. rá van írva, hány kilós ebekhez való. ezt olyan helyen érdemes használni, ahol nem lehet elengedni, de azért szeretnéd futtatni is.
2009. dec. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bírtam a flexit,utáltam.

Vettem 8 méter redőnyhúzőt a méterárúboltban,megvarrtam a végére egy fogót,másik végére tettem egy biztonsági karabínert.Tökéletesen bevált,könnyű,szükség esetén el lehet vele engedni a kutyát és rá lehet lépni.

2009. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!