Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kiskutyám...

Miért morog a kiskutyám másokra? Bővebben lent

Figyelt kérdés
14hetes törpe tacskó kisfiúm van. Rám sosem morog de ha leviszem sétálni és valaki odajön hozzánk hogy megsimogassa a lábamhoz ül é onnan morog rá. Nem akar rátámadni csak ül és morog. Ha nem akarják simogatni semmi baja nincs.
2014. ápr. 23. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdésben a felelet: Nem szereti, ha idegenek simogatják.
2014. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha "kisfiúnak" hívod, akkor megelőlegezek pár nevelési bakit amit elkövetsz/el fogsz követni. Azért morog, mert már most főnöknek érzi magát és hisztis. Ő dönti el ki mehet oda hozzátok, és ki nem. Más kutyák közé engeded, velük jól kijön? Hogy reagálsz amikor morogni kezd?
2014. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még mielőtt beszólsz nem tudnál kérdezni? Ide irtam hogy kisfiú őt nem így hivom képzeld ugyhogy ne akard már előre megítélni milyn vagyok nevelésben...
2014. ápr. 23. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért morog, mert bizalmatlan másokkal és nem szeretné, ha simogatnák. Én a kutyám ezen viselkedését nem tiltom különösebben, mert én sem szeretném, ha bárki más simogatná a családtagokon kívül. Neked kell eldöntened, hogy milyennek szeretnéd nevelni és tiltani, vagy nem tiltani.

Viszont lehet nem ártana egy szakemberrel is megnézetni, mert könnyen lehet, hogy félelemből morog és azt esetleg máshogy kell kezelni.

2014. ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a választ. Engem sem zavar különősebben hogy nem hagyja magát bárkinek. Csak mások véleményére is kiváncsi voltam
2014. ápr. 23. 19:20
 6/10 sippara ***** válasza:
100%
nyilván azért morog, mert nem lett szocializálva, és nincs rászólva sem, így nem tudja, hogy nem kéne. Ezekre gondolt az egyik válaszoló nevelési hibákként, amikre már a "14hetes törpe tacskó KISFIÚ" résznél következtetni lehetett.
2014. ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Újra megkérdezem, hogy van szocializálva? Más kutyákkal kijön? Akivel te beszélgetsz/aki meglátogat titeket azokat gondolkodás nélkül elfogadja? Hogy reagálsz mikor lemorog másokat? Az a baj, hogy most még csak idegenekre morog simi közben. aztán ha valami nem tetszik neki majd rád is, esetleg odakap ha ivarérett lesz és elég tökösnek érzi magát. Tudom hogy kicsi, meg baba, meg aranyos, de jó lesz letörni a szarvát ha már most domináns.
2014. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha feljön hozzám valamilyen ismerős addig ugat amig nem látja aztán odamegy hozzá nem morog. Csak ha mondjuk már túlzásba vinnék a simogatást az nem tetszik neki. A kutyákkal változó mert van amelyikkel nincs baja egyáltalán a másikra meg morog
2014. ápr. 23. 20:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Megbántottnak érzed magad a kisfiús válaszért, pedig nem volt semmi bántó szándék benne. Félre is értetted.

Nem úgy értette a válaszoló, hogy Kisfiú nevet adtál neki Morzsi, Bundás stb. helyett.

Az, hogy nem kannak, hanem kisfiúnak mondod a nevét, egy szemléletbeli hibára utal, amely főleg a gyerek gazdik sajátja, de gyakorta felnőtteké is.

Hajlamosak vagyunk az állatokat emberi tulajdonságokkal felruházni, de az ő világuk más.

Elsőben írtam: nem akarja, hogy idegenek simogassák. Ez az oka. A kutyák farkasőseikhez hasonlóan falkában élnek. Akkor is, ha annak a falkának az az egyetlen (s nem ő!!!!) kutya tagja, a többi ember. A falkában pedig szigorú hierarchia van. Morgásával jelzi, hogy ő felette áll a közeledőnek, annak coki.

2014. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2014. ápr. 23. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!