Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kezeljem a kutyám...

Mivel kezeljem a kutyám bőrkeményedését?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem fekszik le a puha helyre + szét is szedi, a betont szereti meg a földet és a házát, abba is max a szénát viseli el télen. Főleg a lábain vannak kisebb nagyobb bőrkeményedések. Mintha meg is lenne 1-2 duzzadva mivel kenjem neki? vagy mit tudok csinálni hogy ne rosszabbodjon vagy jobb legyen? A ricinus olajat olvastam hogy az embereknek jó a bőrkeményedésre, de kutyáknak nem tudom. Amíg nem vagyok biztos benne mit kenjek nem fogom mindenféle szarral bekenni.
2014. ápr. 23. 17:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És olvastam hogyha kisebesedik akkor kenegetni kell fertőtlenítővel.. Milyen fertőtlenítővel? Lehet buta kérdés de amivel a kezem fertőtlenítem az nem jó gondolom?! A félre értések elkerülése végett nem arról van szó hogy nem hívnék a kutyához dokit de pár bőrkeményedéssel nem akarok orvoshoz szaladgálni ha valahogy tudom én is kezelni.
2014. ápr. 23. 17:37
 2/12 anonim ***** válasza:
Alapból nem szükséges őket kezelni, csak ha úgy látod, hogy sebesednek vagy begyulladnak. Ebben az esetben a Lukács féle kék krém a legjobb, állatorvosi rendelőkben általában kapható, de érdemes tartani is otthon, mert nagyon jó.
2014. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha "kék kenőcsként" kéred, tudni fogják.
2014. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem sebes neki ahogy elnéztem. De csúnya nagyok duzzadtnak tűnik a lába tőle olyan nagy.
2014. ápr. 23. 17:58
 5/12 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül ez a kenőcs mert a neten néztem 10ezrekért találtam, tényleg ilyen drága?
2014. ápr. 23. 22:49
 6/12 A kérdező kommentje:
ja és Hol lehet ilyet venni egyáltalán?:) gyógyszertár?
2014. ápr. 23. 22:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezek általában a könyök ízületnél jelentkeznek. Sajnos a földben rengeteg baktérium van, ami ha bejut a bőrbe akkor beduzzad, és genny vagy vízszerű savóvan a bőr alatt. Nagyon macerás megszabadulni tőle.

Az én kutyámnál is volt, de elvittem dokihoz. Jól ki lett nyomkodva, és betadinnal kellett fertőtleníteni. Kapott antibiotikumaot is, de az én kugyámnak véres genny jött belőle amikor megnyomtuk. Majd a fertőtlenítés után neogranormonnal kentük be. Ez hámosító krém. Viszont figyelni kellett arra hogy a kutya ne feküdjön betonon ill. földön. Nekem annyibol szerencsésebb hogy szereti a szivacsát, főleg hogy már nem fiatal, és fájnak a lábai. ( öregedési porckopása van )

2014. ápr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kék kenőcs kb. 5000 Ft. Valóban drága, viszont nagyon jó. Állatorvosnál lehet kapni, vagy állatpatikában.
2014. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi ezért használjuk a neogranormont. A hatás ugyanaz csak olcsóbb....
2014. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A neogranormon is jó ha duzzadt? Szeretnék neki puha fekhelyet de nem állja:( és a homokba szeret feküdni meg betonon..
2014. ápr. 24. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!