Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajándékba kaptam egy egy éves...

Ajándékba kaptam egy egy éves arany retriver nőstény kutyát, mert az eddigi gazdája elköltözött és nem tudja magával vinni. Szemmel láthatólag nagyon fél! Mit tegyek, hogy megszeressen minket?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét :) netről is letölthető.
2009. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltess nála semmit, lehet, hogy több hét is kell, mire felbátorodik egy kicsit. Ha elvonul, akkor is hagyd békén.

Pár hét után rá fog jönni, hogy jó helyen van, és majd ő fog kezdeményezni.

Próbálj vele játszani, de ha azt sem akar egyenlőre, ne lepődj meg!

Az sem jó, ha sokat van ajnározva, mert akkor azt hiheti, hogy ő a világ közepe, és felborulna a természetes egyensúly!

Sok sikert hozá, és sok boldogságot!

Szép tőled, hogy befogadtad!

2009. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy fél, hiszen minden megváltozott körülötte.

Egyenlőre hagyd békén. Hagyd, hogy megszokjon titeket, a házat, a mozgásteret, a napi rutint, hagyd, hogy kialakuljon benne egy alapvető biztonság érzet (pl. minden nap kapok enni és nem bántanak).

Hagyd, hogy ő nyisson. Ne menj utána, ne ajnározd, ha elvonul, hagyd nyugton. Ha lakásban van, amikor elmész előtte, mosolyogj rá egyet, mondj 1-2 kedves szót, ha ő odajön, kedvesen simogasd meg.

Szerintem 2-3 hét múlva már sokkal jobb lesz a helyzet, ne erőltesd, ő kezdeményezzen. Magától oda fog menni, keresni a társaságotokat.

Arra figyelj oda, hogy az első pillanattól fogva a szabályok, határok, nevelési alapelvek mindig ugyanazok legyenek. Azért, mert most még fél, ne legyen kivételezés, ungyulibungyulizás, pl. ágyba felengedés (amit valójában később nem is szeretnél).

2009. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ajj szivesen fogadnék én is egyet :(
2009. dec. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hagyd magára, ne foglalkozz vele. Csak enni meg inni valót adjál neki, de csak tedd le neki ne várd meg míg megeszi.

Aztán ha alább hagyj a félelme, akkor majd ő oda fog jönni hozzátok haverkodni.

2009. dec. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!