Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Unatkozó, szökdöső kutya:...

Unatkozó, szökdöső kutya: megoldás lenne, ha "kapna" egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

A kutyafüle rászokott arra, hogy ha nem vagyunk itthon, akkor ő se.

Viszonylag nagy testű (30 kg körüli) szuka keverék, és nem szereti az idegeneket. Tehát tartok tőle, hogy akár valakit csatangolás közben meg is haraphat.

A most felfedezett útvonal természetesen megszüntetésre került, de nem ez az első, és tartok tőle, hogy nem az utolsó. A 30 méter magas betonkerítés 15 méteres alappal a telek körül kicsit drága lenne....

Arra gondoltam, hogy biztosan unatkozik, meg magányos, ezért lécel le, ha nem vagyunk itthon.

(Meg a nem szabad azt jelenti neki, hogy akkor csinálhatja, ha nem látjuk, pl. kikaparja a virágoskertet, meg hasonló ínyencségek.)

Tapasztalt, rutinos, sokat próbált kutyásokat kérdezek: megoldás lenne-e, ha lenne még egy kutyánk? Chip egyszer kell, oltás évente, ami mérettől függetlenül így is úgy is fix kiadás, a kaja havonta meg egy ekkora kutya mellett egy kistestű számára már nem sokat számít.


Fontos tudni, hogy kertben tartjuk, és nem is áll szándékomban a lakásba bevinni. Ahogy a kicsit sem!

Nem teljesen magányos, mivel van több macska is, jól kijönnek, egy kandúrral kifejezetten szoros kötődés alakult ki, de ő ugye nincs mindig itthon. Elvégre macska.


Egy kutyabarát elegendő lenne, hogy jól érezze magát (mindkét) kutya, vagy legfeljebb eztán két kutyát kergethetünk?


Sajnos a másik lehetőség, hogy ha nem tudjuk a szökdösésről leszoktatni, nem tudjuk véglegesen megakadályozni a kerítésbontást (meg mászást, átugrást, stb.), akkor meg kell kötni, vagy új gazdát kell neki keresnünk.

Az nem állapot, hogy kóborol, és mondjuk megharap valakit, kárt okoz másoknak (kitapossa a veteményt, stb.). Vagy a kutya okoz bajt, vagy valaki megunja, és nemes egyszerűséggel agyoncsapja/megmérgezi.


Tehát. hátha nem világos a sok süket duma: megszűnik-e a csavargás, ha megszüntetjük az okot (unalom, magány), vagy már rákapott, és mindig fog új kijáratot csinálni?



2014. ápr. 23. 19:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
És el is fárad a kutya séta közben, a mozgásigényéhez igazítjátok a foglalkozást, vagy csak hetente egyszer kiviszitek pórázon és kész? Ez nem vádaskodás, csak kérdés, de persze ha nem akarod megoldani a problémát, csak dühöngeni szeretnél meg lepasszolni a kutyádat, akkor rajta, csak szól előre, mert nem tépjük tovább a szánkat.
2014. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Neked annyi a bajod, hogy nem a kutyával van a baj, hanem veled, és a megoldáshoz nem a kutyát kell "megszerelni", hanem te kell változtass. Sajnos ez van. És más kutyás sem adja fel a munkahelyét, csak felelősséget vállal a kutyáért, azért amit önként vállalt. Erre kellene tanítani a gyereket is, és esetleg példát mutatni. Én egyetemre járok, napi 10 órát dolgozom, háztartást vezetek, hazajárok a szüleimhez, és mellette van egy rottweilerem, aki a legrosszabb esetben is minden nap sétál legalább 40 percet, és ez a legpörgősebb nap. Az átlag 1 vagy másfél óra. Mellette van egy ideiglenesem is, egy 11 hetes aki után nem keveset takarítok. Az enyém is védi a területet, és soha nincs mit keressen az ágyban, de az igényei ki vannak elégítve.

Elhiszem, hogy egyszerűbb lett volna ha mondunk 2-3 varázstrükköt, ami megoldja a problémát, de ez nem így működik. Amúgy szerintem is gyorsan add menhelyre, és a riasztó jó ötlet...

2014. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom felelősség érzet nincs benned semennyi, így valóban azzal tennéd a legjobbat, ha inkább keresnél a kutyádnak egy normális gazdit. Abba azért nem árt belegondolni, hogy miután ilyen példát lát maga előtt a gyereked majd pár év múlva te meg mész szépen az idősek otthonába, mert a gyerekednek nem lesz ideje téged tutujgatni munka, meg család mellett...
2014. ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az nagyon szép és jó, hogy sétáltatva van, de ezek szerint nem eleget, minden kutyának más a mozgás igénye. Az gond, hogy a kutya mozgásigénye nagyobb mint amit te nyújtsz neki, ezért unatkozik és elfoglalja magát. A megoldás az, hogy vagy foglalkozol vele többet, mert felelősséget vállaltál érte, csak nem vagy hajlandó többet tenni, amire szüksége van, ezért inkább keress neki új gazdát, aki tisztában van vele hogy mit vállal ha magához veszi. Elhiszem, hogy sok a dolgod, nincs azzal baj, hogy a kertben van, de te vállaltál érte felelősséget ezért kicsit többet kellene tenni érte.

Az nem megoldás ha veszel mellé még egy kutyát, mert ő is csak unatkozni fog. Nekem 2 kutyám van egy dobermann és mellé vettem még egy törpe uszkárt is, mindketten házban vannak, mégis vigyáz a házra, mert ha nem vagyok otthon akkor kijárhatnak a kertbe, de bemehetnek a házba is. Én is dolgozom, háztartást vezetek és megoldom, mert én választottam, én vállaltam értük felelősséget.

2014. ápr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!