Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon felháborít amit az...

Nagyon felháborít amit az emberek a kutyákkal művelnek. Másokat is?

Figyelt kérdés
nagy állatbarát vagyok, az egész családom az. nekünk 2 menhelyi kuytusunk van, nagymamámnak 3 befogadott kóbor kutyusa. én annyira mérges vagyok az emberekre, azért, ahogy sokan az állatokkal bánnak. az én egyik rosszcsontomat kölyökként egyszerűen bedobták a menhely udvarára. a másik már 2 éves volt, mikor hozzánk került, de sok parancsszót ismert, tehát biztosan volt gazdája, mégis sintérek fogták be csontsoványan, senki se kereste. de mikor söprök elbújik, annyira fél a seprűnyéltől. pedig egy okos, szerető, imádnivaló kutya. a nagymamám mentett már meg szemeteszsákban kibodott kismacskákat. én elhiszem, hogy nem kell senkinek se 20 macska meg 10 kutya, de akkor ivartalanítassa. hogy lehetnek a világon olyan emberek, akik ilyenre képesek? olyan indokkal visznek menhelyre kutyát, hogy túl nagy lett meg gyerek született és útban volt! én soha de soha nem válnék meg tőlük, mert imádom őket. nem is beszélve az állatkínzásokról. olyan is sok van, hogy meghal egy idős ember, a gyerekei meg az utcára dobják az állatát. lehet, hogy radikális vagyok, de én olyan bűntetéssel súlytanám az ilyen embereket, hogy sose felejtené el. de nem ám nevetséges pénzbírság. azt hiszik az állattal azt lehet tenni, amit akarnak. nagyon dühös tudok lenni ilyenkor. az én nézeteim ostobák és radikálisak, mert olyan érdektelenséggel találom szemben nap, mint nap, hogy sírni tudnék? (aki azzal jönne, hogy az emberek fontosabbak, szegény embereket is támogatunk ruhával, játékkal, ha tudunk)
2009. dec. 23. 14:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
mi nekünk is van egy menhelyi és egy befogadott meg egy fajtatiszta. ha végre 14leszek(párhónap) akkor elmegyek menhelyre dolgozni nyáron és akit tudok a környezembe van olyan ember: egyszer szüljön és kész. de odaállok elé és elmagyarázom h ez nem tennejót senkinekse... megfogadta és nem is lesznak kölykök. kéne pár ilyen ember, aki inkább beszél egy ilyen fejével, aztán jön oda az állatvédőkkel h ejj...
2009. dec. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint vannak fontosabb problémák, az hallott ezekről az idézetekről? "Felelős vagy azért, amit megszelidítettél." "Egy nemzet nagyságát azon lehet lemérni, ahogy az állatokkal bánik." Igaz, hogy egyes állatoknak a s*ggük is ki van nyalva, de sokat éheztetnek, minden ok nélkül bántanak. Ők nem érdemelnek segítséget? Nem kötelező állatot tartani, de ha valaki mégis befogad egy állatot, akkor gondoskodjon róla! Mindenki szívesebben költené másra a pénzét és az idejét, mint hogy azok helyett gondozza az állatait, akik elvállalták a tartását, de végül nem teljesítették azokat az ígéreteket, amiket az állat megvételekor tettek. Inkább nekik kéne mondani, hogy állat vásárlása helyett támogassák a beteg gyerekeket! Elvállalták az állatot, pénzt költöttek rá, aztán megváltak tőle. Akkor inkább azt a pénzt költötték volna a szegényekre! Nem az állatvédőket kell szidni, hanem az ilyen gyökereket!
2009. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, az is érdekelne, hogy kinek lenne jó, ha a kóbor kutyák csapatostul kószálnának az utcán, mert nincs, aki segítsen rajtuk és befogadja? Amúgy komoly kutatások támasztják alá, hogy aki az állatokat bántja, az emberrel is megteheti.
2009. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
én nem bántottam még kutyát, (csak ha roszvolt kapott egy kicsit a seggére) de egyébként még a amstaffot is simodatom és szeretgetem, ami van a suli mellett, pedig sokan megszólnak, hogy vigyázz veszedelmes, vinnék el inkább, stb. most nekik is a kutyájuk ha megugatja őket elviszik a menhelyre mert 'véreb'?=||
2009. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
nem, a gyerekekért a szüleik a felelősek. úgy mégis, hányan védik az embereket és hányan az állatokat? nem azt mondtam, hogy ők a legfontosabbak, de igenis felelősek vagyunk értük. és nem azzal van a gond, hogy nem az állatok élnek jólétben, hanem arról, hogy sokan ok nélkül bántják őket. elnézést, ha valakinek túl magas volt a megfogalmazás! azért rikán fordul elő, hogy egy gyereket csak úgy kedvtelésből ver meg kínoz valaki, míg a kutyákkal ez gyakran megesik, mert hát az úgysem szól senkinek! nem a pénzről beszéltem, hanem pusztán az emberi viselkedésről. én meg titeket szánlak. lehet, hogy te irgalmas azamritánus vagy, de rajtd kívül mindneki kussol, ha arról van szó, hogy ő mitt tett, ha már veri a nyálát, hogy meg a szegény gyereke így meg úgy. na ez szánnivaló!!! tudod mi a tapasztalatom? hogy aki segít egy állaton, az az embereken is segít. de az ilyen szívtelen nagyszájú okoskodók, mint az itt írók is semmit se tesznek. ez a szomorú. tudod egy beteg gyereknek a gyógyszerére is kerülne pénz millió helyről. akkor miért nem kerül? ezen gondolkodj el!
2009. dec. 23. 20:14
 16/18 anonim ***** válasza:

"rikán fordul elő, hogy egy gyereket csak úgy kedvtelésből ver meg kínoz valaki"


Ezen azért vitatkoznék. Nagyon sok gyereket vernek az alkoholotól túlfűtött szülők, csak el kell tűrniük mert nincs hova menni. Az állatokért én pedig nem tartom magam felelősnek, annyira nincs közöm hozzájuk mint a saját fajtámhoz ahol van épp elég szenvedő. Hogy miért nem valósul meg az utópia? Ezt kérdezed? Filozófiai magasságokba emelhetnénk a beszélgetést.


"aki segít egy állaton, az az embereken is segít"


Azért ezzel is vitába szállnék, nem túl nagy törvényszerűség.


Mindamellett szerintem elsősorban nem a háziállatokra kellene gondolni, hanem a saját gyermekeinkre, az emberekre, akik szenvednek a fajtánkból. Prioritást kellene felállítani a fontosságok között. Amíg valaki egy nyüszítő kutyához rohan és befogadja, közben meg hagy szenvedni egy gyereket az nekem ne prédikáljon. A kutyákat bántani rossz dolog, az olyan embert szánom aki szellemileg erre kényszerül, hogy ezt tegye, hogy ebben leli örömét. De mégis, nálam nem fontosabbak az állatok.

2009. dec. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

"rikán fordul elő, hogy egy gyereket csak úgy kedvtelésből ver meg kínoz valaki"


Ember te tudod miről beszélsz? Mi másért lehetne egy gyereket bántani?

2009. dec. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
még aki veri a gyerekét sem azért teszi, mert jajj de vicces meg örömét leli benne, gondolván, hogy úgysem foglalkozik vele senki.
2009. dec. 25. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!