Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör módszer-szocializáláskor...

Tükör módszer-szocializáláskor verik a kutyákat vagy sem?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várnám akik megtapasztaltàk, hogy dominàns, más kutyàknak időnként neki tàmadó kutyàjukat, hogyan szocializàltàk a csoportba kerülès előtt. Normàlis e, hogy a problèmàs kutya szàjkosàban pórázon míg a másik dominàns kutya szájkosár nélkül és szembe állt, persze ebből összeacsargàs lett ès végül miután rájuk ordítottak szétmentek és a problémás kutya aki azonnal a földre feküdt kapott a fejére. Vagy az hogy a másik kutya sebet ejt azon amelyik szájkosárban van. Nem kéne szájkosár a másik félre is? Tényleg olyanok válaszàt várom, akik tudjàk hogyan is zajlik egy tükrös szocializàlàs. Köszönöm

2014. ápr. 24. 23:36
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
92%

Terápiára szoktam bejárni saját kutyával.. a másik kutyán azért nincs szájkosár mert nem fogja széttépni a terápázandó alanyt.. Az én kutyám is volt hogy már összement másik kutyával terápián, de ha neki mennek akkor védekezik (ők ugye nem tudják hogy a másikon van szájkosár)


De a mi kutyáinkat gyorsan ki tudjuk venni ebből nem fogják széttépni a "beteg" kutyát..


Ezt így ahogy leírtad nem lehet megmondani hogy jó volt e vagy sem... Se az Ági se a Mariann se a Marcsi nem csinálnak olyan hú de nagy hülyeséget sőt :D ált oka van annak amit csinálnak..


A tükör iskolák egyébként nem azt hírdetik hogy nincsen semmilyen büntetés hanem azt hogy TANÍTÁS KÖZBEN nem büntetünk..


Egy kutyának belefér ha orrbavágod (főleg azért mert nem a legsúlyosabb büntetések közé tartozik) ez csak emberi marhaság hogy nem ütjük a kutyát... sok esetben sokkal többet ér egy jólírányzott orrbavágás mint ha megtolnám a kutyát.


Amúgy kérdéses hogy miért feküdt a földre a kutya mit csinált a földön hogyan csinálta... egy ilyen terápia elég sok összetevős dolog 6sorból nem lehet megmondani hogy mi volt pontosan.


Az meg a másik hogy ha szájkosár van egy kutyán az már sokat jelent :D nem kellene a kutyádra szájkosár ha még sose kezdeményezett volna bunyót.. Vagy csak mindig rosszkor van rossz helyen ? ^^


Visszatérve a kérdésre egyébként én még nem láttam ilyen esetben hogy megüttöttek volna kutyát... olyat láttam csak eddig hogy amikor egy terápiás oktató etetei a kutyákat akkor amelyik bunkó és akkor nyúl kajáért amikor nem ő van soron vagy morog csattog azt orbagják jelzésértékűen..



AMÚGY tök jó hogy azt mondod egyszer hogy a kutyád "más kutyàknak időnként neki tàmadó kutyàjukat" máskor meg hogy még sose kezdeményezett bunyót :)

2014. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
90%
Éppen kaphat is,ez nem kizárt.Nincsenek ugyanis minden helyzetre beváltható forgatókönyvek és az oktatók többségének már van oktatói múltja,ahonnan átemelheti az általa jónak tartott dolgokat is.Szóval az oktatónak is múlik,nem csak a módszeren.Ha valamiért nem bízol benne,inkább vidd máshova,függetlenül attól,hogy jól csinálta vagy sem,mert ha nem hiteles számodra az oktató,nem tudsz megfelelően dolgozni a kutyáddal.Ez azért nėhány alkalom után kiderül.
2014. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
Domináns nagy testű kutyáról beszélünk, aki folyton bevèdi a nàla lévő dolgokat. Egy kutyának sem ment neki magától, csomószor hátba támadtàk az utcán elvileg ez és màsik negatív kutyasuli élmény okozta dolgkkat kellene most a szocializáció során megoldani. Tévedés ne essèk, nem gondolom, hogy ha agressziót mutat azt nem kell helyretenni, de egy irányítható kutyáról beszélünk és nem most tanulja az ül fekszik maradot..ezek mind mind megvannak , azért mentünk újra suliba, mert változàs történt az életünkben és felerősödött a bevèdès, amit rànk terjeszt ki bizonyos helyzetben.. Amúgy nem a pofonra gondolok, hanem a kutya fejènek ütèsèt 3-4x. Tehàt ez belefèr? Nem igazság tételt kérek , hanem tényleg mivel tudom milyen a kutyám és megfordult a fejemben, hogy az oktatónak nagy falat. Nem jól fogalmaztam, igen tükrös suliban történő szocializációra gondolok....de nekünk ez amúgy is összetettebb, mert közben csomó mindent tud a kutya. Fegyelmezni pedig azért kell, mert energia bomba és örömködve ugrál akár az oktatóra is, itt pl nem értettem, hogy kis pofonokkal leverte magáról amikor ràugrott első órán, másodikon meg elborult az agya és a földön gyapàlta..Ez rossz berögződès nem agresszió , azért nem értem, hogy miért nem volt elég az első megoldás , amire jól reagált.Egy pofon után már nem ugrott fel , gondolom minden órán kapott volna akkor észbe kap.. Köszönöm az eddigi válaszokat, még a kicsit csipkelődősöket is.
2014. ápr. 25. 10:48
 14/49 A kérdező kommentje:
Igen vidéki suliròl van szó 1-2èves lehet. Nem szeretnèk pontos helyet írni,mert beazonosìtható.Nem sàrt dobàlni akarok, csak èrdekel màshol hogy megy ez. Valószínűleg tapasztaltabb oktatóra lesz szükségünk.
2014. ápr. 25. 10:56
 15/49 anonim ***** válasza:
24%

a negatív megerősítés ugyanúgy része kellene ,hogy legyen egy kutya nevelésének,mint a pozitív. és a negatív megerősítésbe nagyon sok minden belefér !

a verés szó jelentése pedig mindenkinél mást jelent.

sokan ,egyszerűen elképzelhetetlennek érzik ,hogy fizikailag bántalmazzák a saját szeretett kutyájukat . na ők tuti képtelenek velük bánni !

egy jó időben adott tocckos ( fül mögé kézzel ), egy jó időben adott pontos oldalba sarkazás ,stb :)

a szájkosár meg olyan kutyaiskolákban szokás ,ahol sem a gazdi sem az oktatók nem biztosak magukban. ha csak a kutyák lennének ,együtt ember nélkül, elzárt területen ,hamar megértenéd ,mi is az a megrendszabályozás :) a dominancia lényege ,hogy a domináns egyed egyértelműsíti ,hogy ő a főnök. ha kell akkor egy mordulással, ha kell egy kis kergetéssel,és ha kell akkor bizony komoly harccal ! mi ez ,ha nem bántalmazás ?? és ők még csak kutyák!

a nagy és állandó kutyaszeretgetés a meg nem értett kutyanevelési módszerek félremagyarázása ugyanolyan hiba ,mint a nevelés teljes hiánya:)

tükör módszer ?? a világon csak itt nevezik így :)a többi sok-sok országban ez egyszerűen egy klikker-képzésen alapuló pozitív megerősítést előtérbe helyező társas kutyákat nevelő eszköz .

--akárcsak a büntetéses, szöges nyakörv befelé, kemény képzés, azonnali büntetés minden negatív vagy hibás dologra . és mindkettő működik !!!!!!!!!!!!

szerintem ezek a dolgok a gazdán múlnak .

egy biztos ,tükrös kutyák - kontra - " normál " szöges vagy fojtós nyakörves képzés :) az utóbbi kutyák tudják hol a helyük :)

2014. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
48%
A negatív megerősítés nem büntetést jelent. Az is azt jelzi a kutya számára, hogy jó amit csinál.
2014. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Használtunk szöges nyakörvet, helyes használatban nem érzem durvànak, de nem minden helyzetben megoldás..Ezért probáljuk ezt.. Én tudom, hogy le tudom állítani a kutyám, csak jó lenne ha bele se menne ilyen helyzetbe, könnyebb lenne nekünk is neki is..Tehát van olyan hely ahol szájkosár nélkül megy? Első sorban nem a kosár zavar, inkább az oktató reakciója..Probléma van a kutyával, de nem egy örjöngő őrült, a hasonló domináns egyedeket szúrja ki magának..Persze megértem kell a fegyelmezés, de elbizonytalanodtam ebben a szituációban..
2014. ápr. 25. 12:09
 18/49 A kérdező kommentje:
Utolsó azt mondod, hogy a veréssel megerősítette inkább az addigi viselkedést?
2014. ápr. 25. 12:11
 19/49 anonim ***** válasza:
78%

Azért amit leírtál az alapján a kutyádon bőven van mit csiszolni. Ha jól értem a finom körülírást a kutyád tud ülni, feküdni, lábnál menni, de mindenkit megpróbál kivégezni - a gazdát is beleértve - aki a közelébe akar menni ha ő éppen ezt nem akarja.


Ennek pont fordítva kellene működnie. Ki nem szarja le, hogy a kutya tud-e parancsra azonnal feküdni, ha az alap szocializációval van gond.

2014. ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

A szájkosár a többi kutya biztonsága miatt kell. Az hogy orbaverik a kutyát belefér.. azért mert te azt hiszed hogy a kutyád megadta magát mert lefekszik az még közel nem jelenti azt hogy ez így is van. De nagyon szitu függő, lehet megtolni akarta kicsit a kutyát de az lefeküdt.. ami azért nem jó mert ezzel a kutya kb azt mondja hogy qrva gyorsan hagyd abba!! amit csinálsz.. azaz ő akarja leállítani a büntetést.


A negtív megerősítés meg tényleg nem büntetés.. ma már nem igen használjuk de ilyen a fojtó meg a szöges is. HA a kutya húz akkor az fáj neki ha nem húz akkor nem fáj. Annyit jelent hogy megszűntetsz a kutya számára egy negatív ingert (amit ugye te keltesz de ez már más tészta)


Ilyen mondjuk az ültetés tanítása nyomogatással is. Nyomod lefelé a kutya popsiját ami neki kellemetlen, de ha leült akkor megszünteted a nyomást ezzel dícsérve a kutyát.

2014. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!