Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör módszer-szocializáláskor...

Tükör módszer-szocializáláskor verik a kutyákat vagy sem?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várnám akik megtapasztaltàk, hogy dominàns, más kutyàknak időnként neki tàmadó kutyàjukat, hogyan szocializàltàk a csoportba kerülès előtt. Normàlis e, hogy a problèmàs kutya szàjkosàban pórázon míg a másik dominàns kutya szájkosár nélkül és szembe állt, persze ebből összeacsargàs lett ès végül miután rájuk ordítottak szétmentek és a problémás kutya aki azonnal a földre feküdt kapott a fejére. Vagy az hogy a másik kutya sebet ejt azon amelyik szájkosárban van. Nem kéne szájkosár a másik félre is? Tényleg olyanok válaszàt várom, akik tudjàk hogyan is zajlik egy tükrös szocializàlàs. Köszönöm

2014. ápr. 24. 23:36
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
76%
Hát az semmilyen suliban nem normális, ha a "terápiás" kutya verekszik. Az oktató valószínűleg rosszul mérte fel a saját kutyája képességeit. Csak akkor ugye kérdés, hogy más kutyájának a viselkedését hogy tudja megítélni. Ha amúgy tetszik a módszer, akkor szerintem vidd át másik tükörsuliba. Azt mondjuk nem értem, hogy a ragnsorproblémáitokat hogyan oldja meg, ha egy másik kutya vagy oktató befegyelmezi a kutyátokat, de ez már nem tartozik szorosan a témához... :)
2014. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt kivégzésről????? A kutya várandósság alatt kezdett védeni a rá acsargó kutyákkal szembe..addig elsétált mellettük,.Jelenleg a babát védi a hasonló szitukban.emberre nem megy rá..ilyet nem is írtam szóval. nem nem értelmezed jól...
2014. ápr. 25. 12:43
 23/49 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de egy örömködős felugrásért én nem tűrném, hogy a földön gyepálják a kutyámat, főleg ha 1-2 pofonból is ért. Amúgy meg a felugrást leginkább a figyelmetlen kívül hagyással lehet orvosolni.
2014. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
54%
és időben elfordulással.
2014. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

"Utolsó azt mondod, hogy a veréssel megerősítette inkább az addigi viselkedést?"


Nem ezt mondtam, csak egy rendszeresen előforduló fogalomzavart akartam tisztázni. Utánam már kifejtették, hogy miről van szó. Az emberek a pozitív megerősítés fogalmát egy pillanat alatt megértik és általában leragadnak annál, hogy amikor a kutya jót csinál ezért finom jutifalattal tömöm, akkor az pozitív megerősítés. Ezután automatikusan jön a hibás ötlet, hogy amikor nem jót csinál ezért pofán vágom, akkor az meg negatív megerősítés, holott nem. A pofánvágás az valójában pozitív büntetés.

2014. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
Igen:) ez elsőre bonyinak tűnhet. A negativnal el veszel valamit a kutyától (büntetésnél valami kellemeset megerősítésnél valami kellemetlent) pozitívnál meg adsz valamit a kutyának(büntetésnél pofont vagy palackot ami tetszik valami kellemetlent megerősítésnél meg jutalomfalatot vagy simit)
2014. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
Nem azért van egyes helyeken rajtuk, mert az oktató nem biztos magában Hülyeség, bár lehet van olyan oktató is. Egy domináns, agresszív antiszoc kutya bekerül kutyák közé, lehet lerendeznék, de milyen áron? Azért ha nem muszáj ne folyjon vér. Arról nem is beszélve, hogy a kedves gazdi nem is menne többet és hagyná a csudába az egészet.
2014. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Az elfordulással , figyelmen kívül hagyással itthon abszolút nem ugrál fel. Nem pofonról beszélünk. Azt elfogadtam , hogy ha ő kérés nélkül felugrik akkor jogosan kap egy pofont, ebből ő is ért. A fej verésével van a bajaom, nyilván ha mindent tudnék mem járnék vele suliba nem próbálkoztam volna más oktatókkal is és nem tenném fel a kérdést sem.De a közhiedelembem az van, hogy a kutya fejét nem verjük. Ez téves? Nem a pofonra gondolok továbbra sem , hanem a fejtető, fül vagy ahol éppen éri az ütés... A problémát megoldani szeretném nem újat generálni egy nem megfelelő képzéssel.
2014. ápr. 25. 13:19
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

De ha neked otthon nem ugrál fel elfordulással,akkor jó módszer neki és ezt kéne suliban is. Mindenki aki ott van ezt tudja és elfordul, nem figyel, kész. Ez megoldja a probléma okát, hogy figyelmet akar, de nem kap. Nem mintha a pofon nagyon megviselné a paraszt kutyát, de a figyelmet azáltal megkapja. Főleg ha annak ellenére is megteszi máskor is.

Pofán szoktam vágni azt a kutyámat, amelyiknek ez kell. Oktató ne csapdosson össze vissza a fejénél, a pofon az más, amikor oldalról a pofáját kapja. Nekem a feje búbját és hasonló helyeken ne püfölje más, sőt mert azok az ütések nem mennek egy helyre,és szerintem az nem határozottságra utal,hanem már idegességből való ütésre. Határozott rángatás sokkal észhez térítőbb. DE neked kéne csinálni a nevelést, mert neked kell működni, ott csak elmondják ,hogy mit csinálj,de ha helyetted pofozzák, rángatják,akkor neked nem fog, nem biztos,hogy fog működni a kutya. Persze kivételek a felugrás mondjuk amikor másnak a segítsége is kell hozzá,mert máshoz megy a kutya.

Szóval ezekből a leírásokból tükör ide vagy oda, szerintem nem jár el helyesen az oktató. De látni kéne, ahol az oktató püföli, pofozza a kutyát nem csak bemutató jelleggel az már nem jó.Szerintem

2014. ápr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
Jaj.. félre érthető .Szóval: Látni kéne. Ahol az oktató...
2014. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!