Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyám emiatt...

Szerintetek a kutyám emiatt lett vad?

Figyelt kérdés

A kutyámat kb. másfél hónapja hoztuk el a menhelyről. Írtó barátságos volt. Bűntudatom van, egyik nap hagytam, hogy megismerkedjen egy tőle jóval nagyobb és erősebb kutyával. Messzebb voltam, persze volt póráz a kutyán csak ki volt engedve kb 2-3 m távolságra. Hirtelen összekaptak és a nagyobbik kutya harapgálni kezdte a kutyám nyakát. Rohantam hogy felkapjam az ölembe de a pórázuk teljesen összeakadt.. annyira mozogtak h még lekapcsolni se tudtam a pórázt a hámról. hiába próbáltam szétválasztani.. :((( aztán szerencsére kibújt a hámjából, nem lett baja.

De az eset óta szinte minden kutyának nekimegy, főleg a nagyobbiknak. Lehet nem kéne hagyni se hogy megismerkedjen a többivel és csak húzzam el? Ezt viszont nem akarom, mert igaz ritka de van akive jól eljátszik :(

19/L



2014. ápr. 25. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet, ha ezentúl nem hagyod ismerkedni más kutyákkal.. A fokozatosság a lényeg.. ha már messzebbről meglát egy kutyát és esetleg nem rögtön neki akar menni akkor kezd el dicsérni,esete jutalmazd meg! És ha közelebb tudtok kerülni egy kutyához annyira hogy megszagolják egymást, azért is nagyon dicsérd! Igen, egyébként lehetséges hogy emiatt lett vadabb, a konfliktusoktól néha bevadulnak, legalábbis láttam már ilyet. De ha mostantól nem engeded oda senkihez, hidd el hogy ennél csak rosszabb lesz! Egyébként ez a vadság szerintem csak a félelmétől van, lehetséges hogy fél még egy harapástól!
2014. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
esetleg*
2014. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a tanácsot, megpróbálom :)
2014. ápr. 25. 21:57
 4/16 anonim ***** válasza:

Eleve pórázon nem ismertetünk össze kutyákat, mert semmi értelme, legjobb esetben összeszagolnak, játszani akarnak, de nem tudnak, a rosszabbat meg láttad te is. A feszes póráz ráadásul eleve feszültséget kelt, nem biztonságos. Ahogy egyébként az se, ha a kutya meg tud lógni akár hámból, akár nyakörvből. Most jól jött ki, de ha legközelebb lerohan az útra egy kocsi alá, mert kibújt a hámból, akkor nem fogsz ennyire örülni neki.

Hordd rendesen póráz nélkül normális kutyák közé, lehetőleg egy jobbféle suliba is nézzetek el a szocializálása végett. Az öledbe meg soha ne kapkodd fel, azzal csak még inkább zsákmányt csinálsz belőle, és sosem tanulja meg kezelni a necces helyzeteket. Mármint nyilván ha ketté akarják harapni, akkor vedd fel, de tedd is le azonnal biztonságos távolságban.

2014. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy te lihegted túl a dolgot? Rendesen nekiment a nagy? Nem csak játszani akart te meg azt hitted támad? És egy jó tanács: SOHA NE KAPKODD ÖLBE A KUTYÁT!!! Kutyasuliban hallottam, de tapasztaltam is sokszor a parkban ahová járunk. Bár az én kutyám 30 kiló és barátságos, de ha olyan a kutya amelyik támad és a másik gazda ölbekapja a kicsit akkor sokkal többet árt mint használ. Amúgy azért lett ilyen mert rajtad érzi a feszkót.
2014. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem.. ez tényleg balhé volt a kutyák közt. Különbséget tudok tenni a támadás és a játszás között
2014. ápr. 25. 22:25
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy eleve nem ismertetünk össze pórázon kutyát? A többi dologban amit írtál abban egyetértek, de ez szerintem nem igaz. Össze lehet ismertetni, van olyan kutya aki ennyitől is már ól érzi magát, hogy pórázon kicsit összeszagolhatott más kutyákkal vagy ilyesmi.
2014. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"van olyan kutya aki ennyitől is már ól érzi magát, hogy pórázon kicsit összeszagolhatott más kutyákkal vagy ilyesmi"

Persze, van. De attól még ez se nem biztonságos, se nem követendő dolog.

2014. ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az hogy eleve nem ismertetünk össze pórázon kutyát?"


Ez az egyik legalapvetőbb dolog, amit minden kutyasétáltatónak szem előtt kell tartania! Nyílván nem azokkal a kutyákkal van a probléma, akiket már régen ismerünk és egyébként is haverok (itt legfeljebb az összegabalyodás veszélye áll fenn), hanem az új találkozásokkal, aminek a kimenetele kétesélyes. A póráz pedig csökkenti a pozitív kimenetel esélyét.


(Hogy én mennyire ki nem állhatom a három méteres flexin felénk kiengedet kutyák gazdáit!)

2014. ápr. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A pórázon való ismerkedés 90%-kal növeli a balhé esélyét, egy kutyás könyvben olvastam. Az én kutyám nagytestű és igencsak domináns kan, de tudom kezelni. Akit nem érez ellenfelének (kistestű kutyák legyen bármilyen agresszív kis felmosórongy) azzal nem foglalkozik, de akiben kicsit is versenytársat lát és az is mutatja felé azzal pórázon simán összekap, holott póráz nélkül tök jól elvannak. A póráz miatt támadta meg a másik kutya, ő meg már benned érzi az idegességet ezért támad! Vidd sokat kutyák közé, és ne félj elengedni arról a buta flexiről! Neki sem jó ha felkapkodod/elhúzkodod és nem lehet a fajtársai közt szabadon!
2014. ápr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!