Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyám emiatt...

Szerintetek a kutyám emiatt lett vad?

Figyelt kérdés

A kutyámat kb. másfél hónapja hoztuk el a menhelyről. Írtó barátságos volt. Bűntudatom van, egyik nap hagytam, hogy megismerkedjen egy tőle jóval nagyobb és erősebb kutyával. Messzebb voltam, persze volt póráz a kutyán csak ki volt engedve kb 2-3 m távolságra. Hirtelen összekaptak és a nagyobbik kutya harapgálni kezdte a kutyám nyakát. Rohantam hogy felkapjam az ölembe de a pórázuk teljesen összeakadt.. annyira mozogtak h még lekapcsolni se tudtam a pórázt a hámról. hiába próbáltam szétválasztani.. :((( aztán szerencsére kibújt a hámjából, nem lett baja.

De az eset óta szinte minden kutyának nekimegy, főleg a nagyobbiknak. Lehet nem kéne hagyni se hogy megismerkedjen a többivel és csak húzzam el? Ezt viszont nem akarom, mert igaz ritka de van akive jól eljátszik :(

19/L



2014. ápr. 25. 21:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

Hát én nem olvastam, hanem egy nyugalmazott rendőrkutyakiképző oktatott anno amikor nj-m volt.

Idegen kutyával először pórázon ismertetünk össze más kutyát. De nem 3 m es flexin. A pórázt mindkét fél csak annyira engedi ki, hogy vissza tudja rántani ill fegyelmezni a kutyát. Amint támad az egyik azonnal kapja a rántást.

A mostani canariomat ( nagyon domináns kan ) a kollégám szintén domináns nj. kanjával szimplán együtt sétáltattuk őket. Amint támadni akart az egyik azonnal be lett fegyelmezve. Persze mindkettőn kosár volt. Elértük azt, hogy a két kan kutya egymás mellettbandukolt séta közben.

2014. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát te így, mi úgy. Nekem is tapasztalat mert jött már le a futiba a kutyák közé reszkető kis öleb, és mindenkire vicsorgott, mindenkivel balhézni akart. Fél órát győzködtük a gazdát hogy engedje már el, nem lesz semmi baja, ezek jófej kutyák. Végül elengedte, és negyed óra múlva már a kis törpe volt a vezér, farokcsóválva tekergett a többiekkel. A pórázon feszülnek a kutyák, és mivel az enyém szeret dominálni ezért ha valaki bejön a futira mindig magam mellé parancsolom amíg az új kutyust el nem engedik a pórázról, ő csak akkor mehet ismerkedni. Azért a szájkosárban bandukolnak egymás mellett, és a szabadon vidáman játszanak szerintem ne ugyanaz.
2014. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja és amiket itt leírtam, természetesen csak ismeretlen kutyákra vonatkozik, akikkel már összespanolt nincs baj. Mondjuk olyat is láttam már pont a mi kutyás társaságunkban, hogy két kutya nagyon jól elvolt, egyik idősebb 2-3 éves, a másik pár hónapos kölyök. Ez kint volt, nem a futtatón. Nagyot játszottak, mire az idősebb kutyát pórázra vette a gazdája, hogy akkor indulnak haza. Közben még beszélgettek valamit, és nem vették észre hogy a kölyök egyre pofátlanabb, harapta, "gyilkolta" a pórázon lévő idősebbet pont ahogy az előbb, csak akkor mindketten póráz nélkül voltak. Egy idő az idősebb kutya megunta, és odamorgott neki, nem volt semmi balhé csak olyan "Álljál már le öcsi!", szóval én úgy gondolom igenis feszélyező a póráz, a gazda "behatása", a gazda közvetlen közelsége, a szabad mozgás (menekülés) hiánya... Meg amúgy engem is idegesítene szóval megértem a kuttyokat. :D
2014. ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Aki nem bízik magában és a kutyájában, nem ismeri a kutyák jelzéseit vagy nem tud náluk dominánsabb lenni, annak valóban segítség a póráz. A többieknek csak akadály. Rehabilitációnál valóban jól jöhet, de ott meg nem engedjük őket azonnal összeszaglászni, még pórázon sem. A pórázas együtt sétálás is hasznos, de ott se adunk lehetőséget a kutyáknak, hogy összemenjenek és a pórázzal kelljen őket elrángatni egymástól. Tehát speciális esetek vannak, de átlagos kutyáknál felesleges a póráz.
2014. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 sippara ***** válasza:
Keressetek fel egy kutyasulit, mielőtt görcsöt csinálsz belőle :)
2014. ápr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

11 es vagyok. Lehet hogy feszültséget hoz ki a póráz a kutyákból de fegyelmezettséget nagyban megkönnyíti.

Egy munkakutyánál nem a játék a lényeg, hanem hogy közönbösek legyenek egymásra. Ha netán élesbe van egy helyzet a két kuty ne egymással foglalkozzon, hanem a munkával.

A hangsúly amit írtam elsősorban arról szolt hogy két domináns kant is össze lehet szoktatni fokozatosan. Ha levettük volna elsőre a pórázokat abból csúnya bunyó lett volna, plusz megnehezítette volna az összeszoktatást.

Amúgy mindenkinek ismernie kéne a kutyáját, és ha tudja hogy nem bírja a kissebb testű kutyákat akkor kerülje el ill. szóljon a gazdának hogy inkább ne engedje oda.

Az én kutyámon tök mindegy hogy póráz van rajta vagy se, ha nem támad rá a másik addig el van vele tök mindegy milyen nemű. Pedig fajtáját tekintve meghazudtolja a standard leírást. Minden nevelés kérdése.

2014. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!