Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos staffordshire...

8 hónapos staffordshire terrier miért nem szobatiszta még?

Figyelt kérdés
Ha lemegyünk az utcára megdicsérem a zsebemben mindig van zacskóba kolbász, minden wc-zéskor adok neki, de ha a szobába végzi a dolgát akkor leszidom. Ezt csinálom 8 hónapja és semmi.

#kutya #szobatisztaság #staffordshire terrtir
2014. ápr. 26. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Minden kutya ilyen. Csak a lakásba szeret szarni. Mert nincs következménye. Leszidod ??? Mert érti az emberi beszédet?? Legjobb beletörődni. Majd meg szereted a kutya szart.
2014. ápr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:D :D :D :D kössz :D :D
2014. ápr. 26. 07:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az első válaszadóra, hülyeséget beszél. Nem kell beletörődni.

Milyen gyakran vitted le kiskorában, és most mennyit sétáltok?

2014. ápr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az enyém 1 éves korára lett szobatiszta.

Nem szidtuk korábban ha bepisilt, persze meg sem dícsértük érte... Olyan viszont sokszor volt, hogy láttam, pisilni akar, gyors elkaptam, és kivittem. Aztán, egyszercsak úgy alakult, hogy nem pisilt be többet... napi 4-5x visszük ki. Szóval türelem, előbb utóbb szerintem kialakul benne az igény, hogy ne a lakásban végezze a dolgát. Ehhez persze az kell, hogy rendszeresen kivigyétek.

2014. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Anyósomék kutyája 8 hónapos korára lett szobatiszta.Az elején elrontották a kutyapelenkával,így eléggé elhúzódott az idő.

Szerintem észre lehet venni,amikor pisilni készülnek,akkor kapd el gyorsan és vidd le.

2014. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi kutyánk 1 éves kora körül lett szobatiszta,mert kisebb korában nem vittük le elégszer,na meg mi is elrontottuk a pelenkával.


Hányszor viszed le most és régen mennyit volt lent?


Amúgy amíg a kutya nem szobatiszta addig tényleg sűrűn le kell vinni. Én amúgy az tartom hatásosnak,hogy az elején sokszor rajtakapás és leszidás sokat segít.Plussz sok séta lent.


Hallottam,hogy vki ahogy megkapta a kutyát 2 óránként még éjszaka is lent volt vele és 1 hónap alatt szobatiszta lett.Csak egy -egy séta ugye kimaradt mindig idővel.Mondjuk ehhez vagy nagyon rugalmas munkaidőnek kell lennie vagy pedig legyenek akik besegítenek a sétákban.

2014. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sippara ***** válasza:
100%
Ha 8 hónaposan nem szobatiszta, ott te szúrsz el valamit, mert fizikailag képes tartani, és ennyi idő alatt harmincszor fogta volna fel a dolgot. Nem írtál semmi konkrétat arról, amit csinálsz, mikor, hogyan szidod, mikor, hogyan dicséred, véget ér-e a séta ürítés után, milyen gyarkan sétáltok, stb, így nem sokat lehet mondani.
2014. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a jutalom fali meg a dicséret jo,de igazábol már nem nagyon kéne akkor bent végezze a dolgát.Megfigyelted már mikor kell neki? Evés után ,ébredés után ,játék közben vagy után?Az enyém 4 honapos ,de nyugodtan itthon hagyhatom 6-7 orát és éjszaka sem piszkit be,tudja tartani.Én az elején 8 hetesen 2-3 oránként vittem ki evés után ,ébredés után vagy játék után ezt megszokta és most már megy egyedul is, ha végzett visszajön.Akkor még éjszaka ki kellett vinni ,de már szépen alszik reggelig.Akkor ha már kell neki ébreszt és megyunk is ki.Probáld meg te is igy.Mossál fel mindent ecetes vizzel,az elveszi a pisi szagát és nem ingerli a kutyust.Sok sikert.
2014. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pedig ott te rontod el, a staffim 4 hónapos kora óta szobatiszta. Sosem pelenkáztunk, minden játék, alvás, evés, ivás után kint voltam vele amíg nem csinált valamit, ha sikerült simogatás, éljenzés. Mondjuk nálunk napközben boxban volt, ami szintén könnyíti a dolgot, mert alapvetően nem piszkítanak maguk alá.
2014. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kint van az udvaron szóval nem kell liftezünk sem. Éjszakára engedhetem csak be, és általában reggel piszkít be mielőtt én felkelnék. Volt már rá példa, hogy reggel a kakiszagra ébredtem. Az a baj vele, hogy nem szól. Mivel egész nap kint van megszokta, hogy akkor piszkít amikor akar, és szerintem nem tudja, hogy bent szólni kell ha wc-znie kell...
2014. ápr. 28. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!