Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is kullancs volt?

Szerintetek is kullancs volt?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt kint voltam a kertben, kutyáztam. Egyszer csak fogta magát, odarohant a ház falához és az orrával lepiszkált valamit. Meg akarta enni, de rászóltam. Mikor odamentem, akkor láttam, hogy egy kullancsnak kinéző valami volt. 6 kampós lába, kicsi feje és nagy potroha volt, nagyjából 1-1,5 cm lehetett. Teljesen sáros volt, és mivel nem voltam benne biztos, hogy mi is az, illetve meg is ijedtem, meg ne csípje a kutyámat vagy engem, gyorsan eltapostam, csak utána látszott meg az igazi színe, ami leginkább egy kullancséhoz hasonló. De, mégis mit keresne a falon? Szerintetek az volt?


nagyjából így nézett ki:

[link]


csak a potroha kicsit világosabb és csepp alakú volt



2014. ápr. 26. 22:44
1 2
 11/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Igen kullancs. Itt a kép alább, ennek is nyolc lába van.


[link]

2014. ápr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt egy másik érdekes cikk, hogy hat lábbal születik a kullancs gyerek, később meg nyolc lába lesz.


[link]

2014. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

hát, nagyon jó...

szerintetek elég a kullancs elleni nyakörv? már február február vége óta rajta van, előtte pedig cseppeztünk

tavaly kapott már babéziát egy unszimpatikus kullancstól, szóval emiatt nagyon féltem, meg már idősebb is

2014. ápr. 27. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!