Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről le lehet szoktatni?...

Erről le lehet szoktatni? Egyáltalán mit szeretne ezzel jelezni? Izgatott?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyusom, az egyik teljesen nyugodt. Viszont a csivava állandóan ficánkol és nagyon élénk. Az lenne a problémám, hogy kiskorában elég sokat sírt, ha elszeretett volna valamit érni nálam, mindig figyelmen kívül hagytam, így be is fejezte. Elkezdtünk sétálni úgy 4-5 hónapja, és mikor veszem a cipőmet vagy fésülködök vagy csak kimondom a 'megyünk' szót, izgatottságában elkezd síni, de nagyon hangosan. És addig nem hagyja abba még le nem értünk. Próbáltam már ezt is figyelmen kívül hagyni, de még mindig csinálja. Mit tehetnék?
2014. ápr. 27. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez türelemjáték. Többféleképpen is le lehet erről szoktatni.


1. vagy azt csinálod, hogy elkezdesz készülni, mintha mennétek sétálni, de aztán ha izgatott, akkor egész egyszerűen vissza az egész és nem mentek sehová. Ezt addig játszani, míg nyugodtan nem ül az ajtóban.


2. ugyanúgy elkezdesz készülni, de egészen addig nem teszed rá sem a nyakörvet/hámot, sem a pórázt, míg izgatott. Ugyanez van az ajtón való kilépésnél. Addig sehova, míg izgatott. Ez is türelemjáték.


Na de mivel úgy vettem ki, hogy nem kertes házban laksz, így mindkettő gondot jelenthet, főleg, ha hosszabb ideje bent van és pisilnie kell... :/

2014. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, ki kell várni, amíg megnyugszik. Azt kell a kis fejébe belerakni, hogy a hisztivel hátráltatja a céljai elérését, a nyugalommal viszont elősegíti. Egy kis igatottság persze normális, hogy hú de jó, megyünk sétálni, de nyüszögésig kiborulni azért nem kell tőle.
2014. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. ápr. 27. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!