Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi a kutyám a követ?

Miért eszi a kutyám a követ?

Figyelt kérdés

2 hónapos kölyök. Azt vettük észre hogy amióta elhoztuk eszi a követ. Le is nyeli. Játéka van, rágcsálni valója van bőven, mozgatva van, kutya játszópajtása van.

Mitől lehet? Lehetséges hogy valami hiányzik a szervezetéből?



2014. ápr. 27. 18:23
 1/5 mano99 válasza:
Az én kutyám kiskora óta ilyen és már 2 éves.Egyszer elvittük Orvoshoz de azt mondták hogy semmi probléma nincsen vele.Bár az én kutyám még a vasat is rágta... :D
2014. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kőevés bélelzáródástól kezdve mindent okozhat. Veszélyes dolog, így minden erőnkkel azon vagyunk hogy leszoktassuk róla.
2014. ápr. 27. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért, mert tú sok a felesleges energiája, nincs megfelelően lemozgatva, nem megfelelő kaját kap. A legvalószínűbb, hogy csak szimplán unatkozik.

Az én németjucim pl. olyan szinten meg van őrülve a labdákért, hogy amikor kölyökként elkezdtük a "nincs játék a kutya előtt" szabályt, rászokott a kövekre (kocsibeálló fel van szórva), és amikor kimentem hozzá, rögtön hozta, hogy dobjam el neki. Később már ha kint hagytam a labdáit, akkor is néha inkább kővel játszott. Soha nem nyelte le, csak széthordta őket, meg tartotta. Sajnos ez már így maradt, próbálok vele minél többet játszani, hogy kevesebbet jusson eszébe a kavicsozás, de ennyi...

2014. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém szerencsére csak játszott vele. Nem tesz jót a fogainak, tiltottam róla és abbahagyta. Ezt javasolnám nektek is. :) Mit kap enni egyébként?

Sz.

2014. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Royal Canin giant puppy + kálcium és izületek védelmére is kap kiegészítőt. Kiegészítőket csak a mai naptól kap. Eddig nem kapott, úgy voltunk vele hogy elég a táp. De sokan javasolták.


Ami viszont nálunk gond hogy van még egy kutya aki lehet nem engedi eleget hogy rágcsáljon mert egyből ellopja a játékát. Együtt szoktak sokat játszani. Így nem hiszem hogy unatkozik. Mert akkor minek nyeli le? De igyekszem én is lefoglalni minden nap.

2014. ápr. 28. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!