Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen jelenséggel még nem...

Ilyen jelenséggel még nem találkoztam, miért csinálja a kutyánk?

Figyelt kérdés
Életünkben először van benti kutyánk, vagyis félig benti, mert napközben sokszor kint tartózkodik éjjel viszont bent alszik. 4 hónapos labrador. Már kétszer észrevettem, hogy jóval kajálás után visszaöklendezi a kaját, aztán újra elkezdi enni. Először azt hittem, hogy a székletét eszi, de jobban megnéztem és hányás volt. Miért csinálja ezt?
2014. ápr. 29. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyorsan ehette az ételt és azért hányta ki. Régebben sőt néha most is csinál ilyet a kutyánk.Undorító,szerencsére észre vesszük ha hányni akar és akkor eleve kizavarjuk a szobákból az előszobába hányjon ott csempe van.Így nem tudja megenni,ha megakarná.
2014. ápr. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugi nincs semmi gond, az enyém is csinált már ilyet nem is egyszer. Hát tényleg nagyon undorító, rá kell szólni de amúgy baja nem lesz tőle. Hirtelen ette aztán ez vissza köszönt kb ugyanolyan formában ahogy elé adtad.
2014. ápr. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Kicsit megijedtem
2014. ápr. 29. 01:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem parázok
2014. ápr. 29. 01:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia,próbáld több kis részletben adni neki a kaját,időigényes,mert elhúzódik az etetés,de akkor talán nem jön vissza a gyorsan befalt kaja.amúgy jellemző,nekem is csinált már ilyet.
2014. ápr. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Náluk ez természetes. Ösztönösen gyorsan eszik, annyit, amennyit bír, majd ha biztonságos, konkurenciamentes helyre ér, visszaöklendezi, és megeszi nyugodtan. Adj neki többször, kissebb adagokban, de amúgy erről később majd leszokik. Nekünk undorító, de sokszor a szuka is így eteti a kölykeit, mikor kicsit nagyobbak lesznek. Elmegy, teleeszi magát, és hazamegy a kölykökhöz, visszaöklendezi, és a kicsik megeszik.
2014. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet venni habzsolás gátló kutyatálat, szerintem próbáld meg azt. Az ilyen tállal az a jó hogy lelasitja a kutya evését, igy nem fogja visszahányni amit már megevett.
2014. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy nem tálba szórod a kaját, hanem a földre, így nem tudja egybe betolni az egészet, mert össze kell csipegetnie.
2014. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is a földre szórom, mert különben úgy eszik, majd' megfullad. Ezek a habzsolásgátlók szerintem nem érnek semmit, ugyen úgy kis helyen van a kaja, fel tudja falni nagyon hamar. Azt is kiróbálhatod, hogy több részletben etetsz, ilyen idős korban egyébként is jobb két-három részletben odaadni neki a napi adagot.
2014. ápr. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Önts vizet a kajájára, akkor nem tudja olyan gyorsan befalni.
2014. ápr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!