Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyibe kerül a...

Nektek mennyibe kerül a kutyátok eltartása havonta?

Figyelt kérdés
És mennyit foglalkoztok vele, hogyan? :) Mindenre kíváncsi vagyok :)
2014. ápr. 29. 17:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Havi 4000 a kaja, 2500 a csepp/ havonta,féregtelenítő 1500 / év,kozmetika kb. 30.000/ év oltások 7500/ ėv +orvosi kiadások eddig kb.20000 ebben az ėvben.Tíz kiló alatti ivartalan szuka.Szóval bőven száz felett,és ha kutya klub + havi 6000.
2014. ápr. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

felnőtt staffi, kölyök staffbull

kaja kb 10e/hó

bolhanyakörv 10e évente kétszer

a játékok elég gyorsan amortizálódnak, havonta arra is költök pár ezret bár mostanában autógumi szervízből kunyerálok használt gumi belsőt :)

az esetleges orvosi költségeket fedezi a lakás biztosításunk

buszjegyek ha megyünk valahova kb ennyi jutott eszembe

2014. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap átlagban napi 1,5 óra mozgatás (bullmasztiff). Mantrailing, engedelmes, terápiázás - sulizunk (részben hétköznap van, de többnyire hétvégén) - ingyen van, majd az ŐV-ért kell fizetnünk, de mostanában nem volt, az egyébként 2500Ft/alkalom, Pestről jár le hozzánk segéd.


Nyerset eszik. Olcsón, nagy tételben vásárolom a húst, ilyenkor másnak is hozok, vmennyit rárakok az árra, így jóformán a kajája ingyen van. Kiegészítőket veszek hozzá, ez mondjuk átlagban havi szintre lebontva 3eFt.


Nagyjából ennyi :)

Nyakörvet, pórázt, egyebet mindig kinézek neki, de most már igyekszem visszaszorítani az ésszerű keretek közé az ilyen jellegű vásárlásaimat :D

2014. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

2 Bichon


Kaja: havi 3 ezer ft körül van a két kutyára, mi is nyersen etettünk,de nekünk nincs olcsó hús forrás sajnos,de amikor Acanával etettünk akkor kb 6-7 ezer ft havonta(kimérten vettük)

Oltás: 2x 8 ezer ft (kombi+ veszettség egybe)

Egyik kutyára aki az enyém másik tesómé, vettem egy Foresto nyakörvet 6500 ft-ért.


Kozmetika:

4x 4000 ft (két kutyára összesen, tavasszal és ősszel szoktuk őket vinni)


Féreghajtás 3-4 havonta 350 ft


Ha betegek nyilván akkor bármennyit ott lehet hagyni a dokinál.


Én kutyámmal meg van a napi 3 séta,időnként kimegyek vele a parkba egy hosszabb sétára (idős már fél óra séta után is elfárad) Hetente többször szoktam szellemileg lefárasztani,de nem is igényel többet.


Régebben jobban élvezte a hosszabb sétákat,meg igényelte is a mindennapi szellemi lefárasztást,de most már nem annyira.

Tesóm meg sétán kivül nem igazán foglalkozik a kutyájával :(

2014. ápr. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!