Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti vágjátok a kutyátok szőrét?...

Ti vágjátok a kutyátok szőrét? Hisztek abban, hogy a nagy bundája hűti nyáron?

Figyelt kérdés
2014. márc. 22. 22:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
39%
Sheltiem van, és vágom...és nem hiszek benne, mivel látom amikor megkönnyebbül és ezerrel rohangászik és sokkal jobb kedvű. Nekem ez fontosabb, mint h milyen hosszú a szőre.
2014. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 sippara ***** válasza:
52%
Ebben nem hinni kell, ez sajnos tudományos tény, nem vallás :) Természetesen nem vágom a szőrét.
2014. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
34%
biológia, általános iskola...
2014. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%
Akkor a kutyám nem ismeri a biológiát és nem járt általános iskolába... vagy valaki tudományosan magyarázza már el h miért lesz élénkebb, pörgősebb, vidámabb nyáron amikor nincs akkora bundája??
2014. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
58%

Én vágom, tavasz végén először, nyáron 1x-2x, aztán nyár végén/ősz elején még. Szerintem ezzel erősítem is a szőrét a télre, meg nyáron sokkal praktikusabb (bogáncs, esetleg kullancs).

Azt nem hallottam eddig, hogy hűti, de ezek szerint van benne igazság. :)

2014. márc. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

nekem tömött hosszú szőrű tacskó keverékem, az egész kutya fekete színű, és mégis kifekszik néha napozni, ha pedig melege van, befekszik az árnyékba, van hideg vize, köszöni jól érzi magát, este pedig jöhet a játék

nem attól jobb, neki, hogy le van vágva

2014. márc. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 sippara ***** válasza:
54%

"valaki tudományosan magyarázza már el h miért lesz élénkebb, pörgősebb, vidámabb nyáron amikor nincs akkora bundája??"


Vágás után közvetlen azért, mert gazdi láthatóan örül, mint majom a farkának, úgy "nyáron" pedig nem hiszem, hogy rosszabb kedvű, vagy tompább lenne bundában, csak épp gazdi sajnálja szeeeeegény kiskutyát, hogy meeeeeekkora bundája van - gazdi csak azt nem tudja, hogy a kutya aljszőrzete hőszigetelő rétegként szolgál.

2014. márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan, gyere el és nézd meg a kutyámat. Nem én örülök, hanem a kutya. Agility pályán is sokkal élénkebb, jobban pörgethető. Szajkózzátok itt az interneten erről olvasott dolgokat, ami nem mellesleg tökéletesen szemben áll a saját (és más agilitys gazdi) tapasztalatával - sippara, tőled többet vártam...
2014. márc. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
17%
Azért van úgy " kitalálva " a kutyák szőre ahogy, hogy abban érezze jól magát...
2014. márc. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
41%
Az állatok alkalmazkodnak a hőmérsékleti körülményekhez, mind érzetileg, ez taoasztalható pl am ost, maiko 10 fokot már hű de melegnek érzünk a tél után, ellenben nyár után mindneki szétfagy benne, mind fizikailag, pl a sejtmembrán kolszeterol tartalma változik, ezáltal ridegebb vagy lágyabb lesz. A bunda levegásása lehet, hogy pillanatnyi hideg érzetet külcsönöz, csakhogy a bunda hőszigeteli is. Vagyis már nem. ez azt jelenti, hogy sokkal hamarabb túlhevül, napszúrást kap, megpusztul az állat, főleg azért, mert hirtelen váltás történik, miahez a szervezet még csak alkalmazkodni se tud. Nem véletlen, hoyg a tevének hosszú szőre van, szóval jó volna, ha befejeznéd az okoskodást, már pár millió évnyi evolúció jobban tudja.
2014. márc. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!