Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 es fel honapos kiskutyam...

5 es fel honapos kiskutyam nekem tamad?!

Figyelt kérdés

Ha leszidom akkor elkezd morogni es felem ugrik,es ott harap ahol er, ha nem er el akkor meg elkezd nyusziteni es azt harapja amit er pl takaro.

Masfel kilos kutya, de valamiert nem tisztel.. Szokott kapni a seggere,de olyankor meg idegesebb lesz.

Hiaba probalom nevelni, nagyon makacs.


2014. ápr. 29. 23:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

Milyenk fajta?

Hányszor viszed el sétálni?

Agyilag mennyire fársztod le?

Vidd kutya suliba

2014. ápr. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Senki sem úgy születik, hogy ért a kutyákhoz. DE talán nem is úgy kéne kutyát venni, hogy kb annyit tud az ember, hogy elől ugat, hátul xarik. Ezt hívják felelőtlenségnek."


Attól, hogy az elején a kutyákról keveset tud, még lehet felelősségteljes gazdi utána, nem? De.

2014. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen egyetértek azon hozzászólókkal akik szerint nem születési előjog a kutyákhoz való profi hozzáállás.


A kutyás társadalom elég sokszínű, van egy egyre terjedőben lévő sznob réteg, akik szeretik fitogtatni az olvasottságukat - max. az van nekik:) és osztani az észt, hogy kinek való kutya és kinek nem.


Azért időnként jó lenne segíteni is a tanácsot kérőnek, nem csak kiosztani, elirányítani, sőt sok esetben olyannal is találkozom, aki szerint az első menhelyre adja be a kutyáját, mert csak azért....- itt most nem térek ki a kutyanyúzó, több napos betegséggel kinlódó és itt orvosi tanácsot kérő gazdákra, szaporítókra.


Kérem tessék egy kicsit nyitni a külvilágra, aki bármilyen állatot tart az - pláne!!! - legyen kissé toleránsabb az emberekkel - is:)

2014. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

Én is elcs.sztem az első saját kutyámat, viszont azért ha van némi olvasottsága (és manapság elég jó dolgokat lehet találni) akkor jó eséllyel sosem jut el oda a kutyájával hogy egy szidásért az letépje az arcát... aztán meg nem reagálja le egy kis seggrepacsival a dolgot... Mondjuk ez egy erősebb kaliberű kutyával fura lenne, nem gondoljátok?

Én nem szeretném piszkálni a Kérdezőt, Ő menjen kutyasuliba és majd ott okosítják, DE, szerintem nem véletlen, hogy a kis padlócirkálók szokása az ilyesfajta hiszti.

2014. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Szerencsetlen vagyok mert kiirok ide egy kerdest es segitseget kerek?:D Szanalmas emberek vannak itt akik csak leszolni tudnak masokat..

Nem 10 eves vagyok hanem 20 es o az elso kutyam.. Mellesleg okos nagyon sok trukkot tud, csak eleg makacs es szemtelen. Bichon frise keverek, ja es nem utok eroset a seggere epp hogy csak egy kicsit kap. Ceasar konyvet mar olvasam, de nekem nem sokat segitett. Mindennap megy setalni kb 3x, hetvegente kutyaparkba viszem. Emberekkel es mas kutyakkal nagyon normalis,imad jatszani. Velem is nagyon jol elvan, majdnem egesznap egyutt vagyunk, csak ha valami rosszat csinal es raszolok hogy "nem" vagy "nem szabad" akkor megorul. :) Akik normalisan valaszoltak azoknak koszonom :)

2014. ápr. 30. 13:33
 16/22 Bozsikrisz ***** válasza:

A fizikai fenyítés a gyengék fegyvere. A szülők is akkor ütik meg a gyereküket, amikor már nem tudnak mit csinálni.

Milyen fajta, milyen nemű, mennyit sétáltatod, mennyit neveled, hogy kap enni, hol alszik?

2014. ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Bozsikrisz ***** válasza:

Ja bocs, most olvastam a válaszodat.

Ha megharap, akkor sikíts fel hangosan (úgy, hogy megijedjen) majd hagyd őt egyedül. Úgy értem ne foglalkozz vele. Ne játssz vele, ne simogasd, ne is nézz rá.

2014. ápr. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

Vezess be minél több szabályt és MINDIG tartasd is be vele őket. Mellette jutalomfalatkával tanítsd, hogy agyilag is fáradjon valamint naponta játssz vele, illetve legyen lehetősége más kutyákkal is játszani.

Ha morog-harap, határozottan szólj rá és hagyd ott, ne figyelj rá.

2014. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy tud egy csomó trükköt. Az én dobim pl. nem tud feküdni parancsra, ennek ellenére nincs bajom a behívással, nem támad be ha fenyítem stb.

Én elvinném, ha van lehetőséged egy olyan suliba, ahol értenek a falkasorrendes problémákhoz. Egyrészt azért, mert a falkában a vezér alatt levőknek eszébe sem juthat a vezérre támadni, másrészt meg, gondolj bele mit csinálnál, ha ezt mondjuk egy rotti vagy staff csinálná veled. Lehet teleraknád a szennyest...

Szóval erre mondom hogy az ölebek osztályrésze a hiszti...

A tisztelet egyébként maga a falkasorrend, ő pedig maximum egyenrangúnak tart, ami tényleg nem jó... örülj, hogy ebből még csak a tiltásnál volt bajod, ha egyszer véletlen önállósodik és csinál majd valami marhaságot, nem nagyon fogod tudni leállítani...

2014. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nem nagyon tehetem meg hogy kutyasuliba vigyem, de azert megprobalom legalabb parszor elvinni.


Van meg egy rossz szokasa, az hogy hagja a labam meg harapja a zoknim es a bokam.. Ilyenkor arrebb lokom es raszolok hogy "nem", de semmit se hasznal..

Semmikeppen nem akarok megvalni tole, ugyhogy szeretnek valami megoldast talalni ra. 9 hetesen hoztam el, azota nalam van es rossz mint az ordog.


Jovohonapban megy ivartalanitasra, az segithet kicsit?

Interneten olvastam sokat, de semmi hasznosat nem talaltam,ha meg talaltam valamit es kiprobaltam akkor nem segitett semmit,pedig heteken keresztul probalkoztam.

Az egesz csaladban csak velem ilyen "bator" , de mondjuk a tobbiek nem is nagyon foglalkoznak vele, mert o az en felelossegem.

Van egy masik kutyan egy szuke shih tzu, vele semmi baj nincs, de az en kutyammal nem jatszik mert nem szereti.

2014. ápr. 30. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!