Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörv pro és...

Elektromos nyakörv pro és kontra érvek érdekelnének?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla? Megéri megvenni?
2014. ápr. 30. 06:21
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Amennyiben van a közeledben olyan aki segít elsajátítani a használatát és ért hozzá akkor jó. Ez attól is függ mihez kell és próbáltatok-e már másféle módszereket az adott problémára.

Az ellenérv olyannak, aki nem tudja használni és össze vissza nyomkodja a gombot, hozzá nem értésből és azért mert felbaszta már a kutya.

Illetve akkor,ha nem megfelelő típusú kutyára van rátéve,nem próbált ki előtte ,más módszert,azért teszi rá a kutyájára,mert előzőnél bevált akkor biztos nála is.

Szóval röviden ha tudod megfelelően használni, akkor szerintem jó és kb olyan mintha a távolban is odaérne a kezed egy laskára, csak még hozzád sem köti.

2014. ápr. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A probléma a behívásnál van. Már megtanulta, hogy hozzámjön de csak zárt helyen ( kutyaiskola) vizsgát is letette. Viszont kint a mezőn és erdőben megy a saját feje után, nem veszi észre, hogy már rég elment tőlem messzire és hiába kiáltom a nevét és parancsot nem jön oda. Ezért szeretném megtanítani, hogy a áramütés előtti pípegéskor már tudja hozzám kell szaladnia, egyéb probléma nincs.
2014. ápr. 30. 06:44
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Nekem az róla a véleményem hogy:Minek?

Ilyen hülye öveknek szerintem haszna nem lehet!Nevelési célzatból meg nem...

Egyszerű póráz sokkal jobb,mert azzal hozzá szoktatod hogy folyton melletted legyen.Na meg ha valami rosszat csinál vannak más módszerek is a nevelésre.

2014. ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én inkább hosszúpórázt javasolnék (10-20 m-es kötél a kutya nyakörvére kötve, úgy hogy lóg utána), hívod, nem jön, szépen hosszúpórázzal pici rántásokkal rávezeted, hogy miről is van szó. Ha beért, nagy dicséret. Csak akkor hívd, ha a póráz hatótávolságán belül vagy, hogy rántással azonnal tudd korrigálni, ha nem jön. Ezek mellett persze fegyelem erősítése feladatokkal, szabályokkal.
2014. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezért nem éri meg. Egyrészt azért, mert sokkal praktikusabb az alapvető problémát, azaz kettőtök viszonyát rendezni, hogy ne csak a behívásnál ne legyenek gondok, hanem úgy általában semmivel.

Másrészt meg sok kutya megtanulja, hogy ha elektromos van rajta (érzik, mert nyomja a nyakukat a két pöcök, ami ráz), akkor viselkedni kell, de ha leveszed róla, megint nem fog komolyan venni, hiszen nem neked lett tekintélyed a szemében, hanem az elektromosnak. Inkább keress egy kiképzőt, aki segít a falkasorrendeteket beállítani úgy, hogy ne legyen probléma se a behívás, se semmi más.

2014. ápr. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A behívásnál nagyon kell az elektromossal vigyázni, mert könnyen megtanulja, hogy a vezényszó után nyakon csapnak, tehát el kell szaladni. Egy 10 m-es fregolikötél sokkal olcsóbb, és egy szép mezőn egyedül is tudod használni
2014. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
10 méteres kötélen már sétáltattam a mezőn kb 5 hónapon át, de azon behívható volt, parancsra elsőre odaszaladt hozzám és leült a lábam elé majd várt. Póráz nélkül nem hallgat rám. Csak pórázon. Falka sorrendet próbáltam már beállítáni olvastam a cerberos-t is, de úgy veszem észre, hogy mind hiába. Nagyon domináns kankutya állandóan falkavezérségért harcolunk.
2014. ápr. 30. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen könnyen feladod, akkor nyilván nem fog komolyan venni a kutya se... :)
2014. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon hasznos dolog. A kutya tudja hogy pórázon van ,mindegy hogy az 1 méter vagy 10méter. Az elektromos nyakörvet viszont nem szokja meg ,mert nem csak akkor kell rátenni ha kiképzés van! Hanem napközben is, amikor nincsenek parancsok ,hogy ne kösse össze a rossz dologgal.


Másik dolog amire talán a legjobb: az az élelemmegtagadás, földön talált kaja otthagyása, akkor is ha nem látja a gazdát. Minden egyéb módszer nagyon kétséges e téren, bár ez sem 100%-os.

2014. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A hosszú póráz is jó dolog, és ki kell előtte próbálni. Nekünk marhára nem válik be, mert tudja, hogy kötélen van. Másik próba előtte még a csakis akkor és úgy kapja a kajáját ha visszajön séta közben. Nekem pl tudja olyankor hogy kaja van és akkor nagyon jól hall, ha nincs akkor nem. Vagyis visszajön csak nem elsőre, ami városi sétánál elengedhetetlen az azonnali behívás. Szóval szerintem jó lehet. Egyébként vannak kutyák akiknél tényleg beválik, de vannak olyanok akiknél meg sokkal gyorsabb és hasznosabb. Nem lesz neki semmi baja tőle.
2014. máj. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!