Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, van egy 2 éves kisfiunk.Elsősorban "kinti" kutyát szeretnénk, amelyik közepes vagy nagyobb testű, nem túl nagy a mozgásigénye (Elég neki mondjuk napi egy séta),szereti a gyerekeket, és ami a legfontosabb NE legyen ugatós (pl:puli...) Bejöhetne a lakásba is ha akar, de többet lenne a kertben... Köszi a válaszokat!!!

#kutyafajta #nemugatós
2014. ápr. 30. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Menhelyen érdeklődj, lehetőleg felnőtt kutyát hozz, azoknál már adott a méret, a menhelyen tudják hogy gyerekbarát-e, kijön-e más kutyákkal, mekkora a mozgásigénye, mennyire ugatós, mennyire könnyen kezelhető, mik az esetleges eü vagy viselkedésbeli problémái. A legtöbb esetben van "próbaidő" is, megnézni hogy jön ki a családdal a kutya. De az a fontos hogy te mit tudsz biztosítani a kutyának.
2014. ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 klopusz ***** válasza:

Szia!


Egy séta csak akkor elég - bármilyen méretű blökinek -, ha a kertben is megmozgatjátok, azaz játszotok vele rendesen.


Rengeteg gyerekszerető fajta létezik (alapvetően majdnem minden jól szociálizált kutya az), de én a labrador retrievert ajánlanám Neked. Rövid szőre nem igényel különösebb karbantartást, amire amúgy sem nagyon lenne időd kisgyerek mellett :-)


Szívem szerint azt tanácsolnám Neked, hogy nézz körül a menhelyeken, rengeteg kutyus vár gazdára. Nem kell feltétlenül kölyökkutyához ragaszkodni, hiszen azzal rengeteget kell foglalkozni. Szerintem az egészen apró, rágcsálós korból már kinőtt, "kamasz" 8 - 12 hónapos kutya lenne a megfelelő.


Remélem, segítettem.

2014. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 30. 12:41
 4/20 anonim ***** válasza:

A gyerekek szeretete szoktatás kérdése, fajtafüggetlen. Az ugatósság függ a fajtától, de rossz nevelés esetén egy alapból csöndes kutya is válhat ugatógéppé.

Én az angol cocker spánielt ajánlom elsősorban.

Ha nagy a kert, akkor komondort, esetleg kuvaszt.

Menhelyi kutyák is szóba jöhetnek, hiszen a menhelyen, fajtamentőknél jól ismerik az állatot, és segítenek megfelelőt választani.


Majd lehet ajánlani fogják a retrivereket (labrador, golden), de ezek inkább sportos családoknak valók.


Télen hol lenne a kutya? Csak mert téli benti tartás esetében sokkal több fajta is szóba jöhet, de én így alapból kizártam a nagyon rövid szőrűeket.

2014. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Menhely szerintem is, de még érdemes lenne az illatos úton is szétnézni, ugyanis már ott nagyon másként - értsd: pozitívan, hozzáértően, segítőkészen - állnak a gazdikeresőkhöz.

Napokban találkoztam egy fiatal gazdival, aki aznap hozott ki egy kutyát az Illatos úti telepről és láthatólag jó választás volt:)

2014. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Bejöhetne a lakásba is a kutya, csak nem kifejezetten "szobakutyát" szeretnék...
2014. ápr. 30. 12:51
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Macskát ajánlok, de csak azért, mert az nem ugat.
2014. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Macskákat is szeretem, de azt nem akarok tartani...köszi a "hasznos" választ...
2014. ápr. 30. 13:03
 9/20 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Nekem drótszőrű magyar vizsla keverékem van az Illatos útról. Imádjuk, nagyon gyerekszerető! :) Volt, hogy egy vendég kislány a logó nyelvét húzgálta de meg sem mozdult.


Türelmes, nevelhető. A mozgásigénye nagy, de mivel kertben tartjuk hetente csak néhányszor visszük el sétálni. Bent is van a házban, de mindig kint alszik, az idő nagy részét a kertben tölti.

2014. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nádszálkisasszony! Nem nagyon ugatós? A szomszédunkban van egy magyar vizsla, gyönyörű és okos is, de, ha nincs otthon a gazdája állandóan ugat...
2014. ápr. 30. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!