Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném helyre tenni a...

Szeretném helyre tenni a falka sorrendet. Ötletek?

Figyelt kérdés
Cerberos-on kívül mert azt már próbáltam több hónapig és nem használt. Néztem Cesar Milan videókat de abból se jöttem rá, hogy mégis hogyan érjem el, hogy halgasson és figyeljen rám a kutyám.
2014. ápr. 30. 13:25
1 2
 1/16 sippara ***** válasza:
Akkor rosszul csináltad. Ez itt a fő probléma, hogy hiába írjuk le itt neked kétszázan három-három A4es oldalban a "tutit", ha nem tudod alkalmazni, viszont ha tudnád alkalmazni, működött volna minden a cerbis szabályokkal is. Pontosan mit és hogyan csináltál?
2014. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ehhez neked határozottnak és magabiztosnak kell lenned, anélkül nem fog menni. Érdemes lenne házhoz hívni egy kiképzőt, hogy megnézze mit is csinálsz.
2014. ápr. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Miben nyilvánul meg, hogy nincs rendben a falkasorrend? Hogyan viselkedik a kutya, hogyan próbálkoztál? A cerbisek mit mondtak, miért nem sikerült?
2014. ápr. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hívj házhoz kiképzőt. Sokkal hatékonyabb, mint bármelyik iskolai képzés.
2014. ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A megnyilvánulása: Előttem sétál ( de nem húz), ha nincs pórázon nem hallgat rám. Pórázon is csak akkor amikor megrántom a nyakörvét.


Fontos lenne számomra: Elsőre engedelmeskedjen mivel nagy mozgásigényű ( minimum 1 óra szaladgálás) ezért a behívás lenne a legfontossabb.


Amit próbáltam kutyasuliba: Pórázon szépen megtanítottam mindenre még a behívásra is, 90 % engedelmességi vizsgát tett.


Amit mondtak kutyasuliban: Nincs meg a tisztelet a kutya részéről felém.


Amit nem mondtak: Hogy hogyan változtathatom ezt meg.


Amit próbáltam itthon:

1: Cerberos weboldalán lévő tanácsok. Eleinte működött de aztán valahogy visszaesett a dolog.

2: Cesar Milan tanácsai. Értem én, hogy mit akar csak egyszerűen nem tudom utánozni. Próbálltam a kisugárzásommal de valahogy nem jött be.

3: Minden reggel 30 perc a mezőn hosszú pórázon, nem vált be ugyan úgy nem figyelt rám, csak annyi, hogy a póráz végett nem szaladt el messze.

4: Gyakorlás utcán a sétát póráz nélkül, addig megy még nincs zavaró tényező, utána elkell kapnom gyorsan a nyakörvét.



Problémák: 1: Nyakörv nélkül egyáltalán nem engedelmeskedik.

2: A kutyasuliba vetettek velem szöges nyakörvet, de fél tőle és nem hagyja, hogy rá tegyem, szalad előlem minden fele.

3: Nem figyel rám séta közben hanem szagolgat, menne minden bokrot pisilni, nézelődik.

4: Domináns a 4 hónapos kölyök kutyámon.

Itt szeretném megjegyezni, hogy a 4 hónapossal semmi gond, ő neki én vagyok feljebb a ranglétrán, figyel rám, hallgat rám, elsőre megcsinál mindent és behívható.

5: Jutalom falat nélkül nem csinál meg semmit.


Amit sikerült megoldanom:

1: hogy ne tépje ki a kezem a helyéről sétakor. ( de ezt is csak szerintem azért mert az oktatók megrángatták a szögeset amikor rossz volt suliba)


2: a szeparációs streszt

3: a kertészkedést amitől sivatagra emlékeztet az udvar.



Amit fontos lenne megoldani:

1: Behívás ha nincs rajta póráz

2: Ne ugassa a szomszéd kutyát és szaladgáljon fel s alá betonon mert tönkre vágja csípőjét

3: Elsőre teljesítsen mindent.

4: Ne kelljen jutalom falatot kapnia hanem a tekintélyem miatt engedelmeskedjen.



ISMÉTLEM: A másik kutyám is domináns de őt tudom kezelni, vele nincs problémám.

2014. ápr. 30. 14:07
 6/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Milyen fajta és mennyi idős?
2014. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Újfoundlandi , 15 hónapos
2014. ápr. 30. 14:48
 8/16 anonim ***** válasza:

Hűha, kifogtál egy abszolute nem tipikus újfunlandit:(


Kiváncsian várom én is a hozzászólásokat

2014. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Milyen engedelmességi vizsgát tett, ha jutalom nélkül nem tud szót fogadni? BH-t, vagy K99-eet???

Másik kutyaiskolát ajánlok, mert egyedül nem fog menni a dolog

2014. ápr. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mondom pórázon megcsinál mindent jutalomfalat nélkül is, de ha nincs rajta póráz akkor nem csinálja meg. Fogalmam sincs még nem kaptam meg a papírt róla.
2014. ápr. 30. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!