Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a kutyafajták milyen...

Ezek a kutyafajták milyen sportban jók?

Figyelt kérdés

Nem is konkrétan arra gondolok hogy melyikben jók, hanem arra hogy melyiket lehet vele űzni hobbi szinten, vagy is hogy nem viszem versenyre, de kezdő szinten birok vele pl. aglityzni. :)

A kutyafajták:

Német dog

Argentin dog

Labrador retriever

Vadkacsavadász retriever

Nagy svájci pásztorkutya

Weimari vizsla

Landseer

Szamojéd

Német juhászkutya

A válaszokat előre is köszönöm, és mindenkinek megy a zöld pacsi! :)



2014. ápr. 30. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Dog dancinget valamilyen szinten mindegyik bírja, német dogot és landseert én nem ugráltatnék, tehát nem agilityznék velük (bár láttam már agilityző dogot), a többivel mehet nyugodtan az agility, flyball, frizbi is. Bár szamojédet nem igazán láttam ilyent csinálni, vadkacsavadász retrievert meg Magyarországon szerintem úgysem tudnál venni, csak külföldön. :)
2014. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Amerika911 válasza:
0%

A dogok semmire.

Retriverek: nem jók sportra.

Weimari vizsla: az csak engedéllyel és vizsgával tartható. de amúgy sem jók.

Nagy svájci pásztorkutya: túl lusta az sem jó.

Landseer: nem jó.

Szamojéd: az szánhúzó.

Német juhász jók.

Főként a border colliek, uszkár (törpe),egyes terrierek.

2014. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
német juhász,weimari vizsla,labrador velük szerintem konkrétan bármit lehet,bár a nagyobb testűek nem éppen alkalmasak agility-re pl. ízületeik miatt,meg termetük miatt.
2014. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2.nak


Weimari vizsla engedéllyel???? :O Ezt honnan veszed??


Konkrétan 2 is van a környéken,tenyésztőtől,semmi engedély nem kell hozzájuk.


Pitbullhoz nem kell engedély de egy vizslához igen,ne nevettess..

2014. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lili Charli gazdája válasza:
50%
Ha valóban agility akkor szerintem a border colliet kéne meg nézned
2014. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Landseer-em van, imád agilityzni ( kutyasuliba kipróbáltam vele) viszont nagyon ritkán havonta ha egyszer megyek csak vele mert félek, hogy csípő problémái lesznek. Elvégeztetem a szűrést neki diszpláziára és azután meglátom, hogy mennyire terhelhetem. Nagyon ügyes és meg is dicsértek mert nem tudták elképzelni, hogy egy ekkora kutya ilyenre képes. Egyszerűen imádja csinálni, a vérében van a játszás és az ugrálás. Természetesen mindent mértékkel és meg kell jól figyelni a szülők és egyéb rokonok szűréseit nehogy problémát okozzon. Máskülönben szeret frizbizni. Dog dancing-et nem próbáltam még, de nagyon okos 4 hónaposan már tudta az alapokat ( séta, behívás ... ) Jah és nézd meg ezt a videót: ( igaz nem landseer de sokkal édesebb dog dancing-e mint a megszokott kutyák és a landseer-t is simán betaníthatod.:


https://www.youtube.com/watch?v=ZChqmn4v1BM


Ezen pedig megnézheted milyen okosak a landseerok:


https://www.youtube.com/watch?v=m5eLr4vnIR8

2014. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle kutyát néztél ki. Én a sportot lehet elég tágan értelmezem, de én ezekre gondolok: agility, flyball, mantrailing, nyomkövetés, ÖV, obedience, dog-dancing, canicross, bikejöring, frisbee, vadászat, terelés, súlyhúzás - vannak mások is, de hazánkban leginkább ezek érhetőek el


Német dog: mantrailing, nyomkövetés, obedience

Argentin dog: szerintem a terelésen és a vadászaton kívól mindre alkalmas, de a komoly együttműködést igénylő sportokra (mint az agility) szerintem egy kezdőnek nehéz

Labrador retriver: súlyhúzáson és terelésen kívül mindenre

Vadkacsavadász retriver: súlyhúzáson és terelésen kívül mindenre

Nagy svájci pásztorkutya: obedience, mantrailing, nyomkövetés, ÖV, canicross

Weimari vizsla: súlyhúzáson és terelésen kívül mindenre

Landseer: obedience, mantrailing, nyomkövetés

Szamojéd: canicross, bikejöring, mantrailing, nyomkövetés (+szánhúzás - nem hobbi típusú sport, vagy megszállott vagy, vagy nem csinálod)

Német juhász: súlyhúzáson, terelésen és vadászaton kívül minden - amennyiben nem tök kiállítási vonalú a kutya, mert ebben az esetben a nagy mértékben lejtő hát miatt az ugrálós sportok szerintem kilőve (+IPO)


Ugye mint láthatod, a mantrailing és a nyomkövetés az adu ász, azt minden kutya tudja hobbi szinten csinálni. :)

2014. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi! Nekem amúgy Nagy svájci pásztorkutyám, és Argentin dogom lesz, ezért is raktam fel a kérdést. (nem egyszerre, de elsőnek a Nagy svájci pásztorkutya) Gondoltam hogy egy Német dog nem jó aglityben, meg ezekben... :) Nem is szabad ennek a fajtának nagyon lépcsőzni.
2014. ápr. 30. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!