Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajták a legdominá...

Melyik kutyafajták a legdominánsabbak?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy egyedfüggő is,de gondolom vannak fajták,amelyeknél több domináns egyed kerül ki,mint egy másik fajtánál.
2014. márc. 6. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
csehszlovák farkaskutya,Moszkvai őrkutya,kaukázusi juhászkutya,az Akita-inuhoz is erős jellemű gazda kell.
2014. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Viccen kívül.


A törpepincserek meg a csivavák.. :)

2014. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg amúgy ha átlagot vennénk akkor kistestű,társasági kutyák sokkal dominánsabbak mint mondjuk egy NJ. Nem ők tehetnek róla,alapból ahogy sokan tartják őket mint egy gyereket,falkavezérségi státusz birtoklásához vezet így próbálják megvédeni a "rangjukat",illetve mindent meghetehetnek "mami" úgy is elnézi..

Rengeteget járok kutyás közösségbe sajnos yorkik,csivavák,pincsik, havanese/bolognese ezek a legdominánsabban viselkedőek az adott közösségbe jah meg a tacskók is elég szép számban,és mivel a kedves gazdiknak fingjuk sincs mit csinál a kutyájuk ez így is marad. Mikor röhögve fordul hozzám hogy -Nézze máá a kutyám kúrja a magáét. Hát nem találom viccesnek,de hegyi beszédet se fogok idegeneknek adni.

És akkor jönnek panaszkodni hogy pamacs mindig megmássza a lábam már kéne neki egy csaj szegény úgy szenved..

Tehát én kistestű,elkényeztetett,gyerekpótlék kutya egyedekre voksolok.

2014. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Igaz hogy a kistestű kutyákban több domináns egyed van ezt úgy nevezik hogy Napóleon komplexus.Sajnos némely tudatlan gazdi még rá is tesz egy lapáttal pl:Nézd de aranyos meg hágja a lábam gyorsan simogassuk meg. vagy a másik Mit morogsz kicsim nem szabad és megsimogatja :)
2014. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Lehet nem jól fogalmaztam...Na,ha mondjuk egy kutyafuttatóban,kutyás közösségben,kutyás találkozón többféle kutya találkozik,melyik fajták általában a "banda" akaratosabb tagjai?Akik dominálják a többieket,vagy legalább mindig próbálják?Pl. úgy tudom,hogy az Argentin Dog valami ilyen jellemű általában...Esetleg más fajták?A neveletlen kutyákat ne vegyük dominánsnak,mert azért ég és föld...
2014. márc. 6. 15:31
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
Na amelyik kutya meg van nevelve és foglalkoznak vele az nem domináns.Bár némelyik kutyából ezt nem tudják még neveléssel sem kiküszöbölni,ezek azok fajták amit elsőnek írtam
2014. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%

Bullterrier :)

Nálunk legalábbis az egyik extra domináns.

2014. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Olyan nincs, hogy megneveled, és nem lesz domináns...ez egy alaptulajdonság, aminek vannak fokozatai.

Ha jól nevelsz egy domináns kutyát, akkor asszertívan (de továbbra is dominánsan) fog kommunikálni.

Én elsősorban azokat a munkakutyákat mondanám, amiknek önálló döntéseket kellett hozniuk, vagyis a gazditól is függetlenül. Pl. terelőkutyák, egy-két vadászkutya, pásztorkutyák. És ezek közül is a keményebb esetek. Yorkinak és csivavának is volt feladata anno, így nem csoda, hogy eleve van bennük akarat.

Vadászkutyából pl. argentin dog, pásztorból pl. kau, káj, terelőkutyák közül pl. aussie.

2014. márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%

"A neveletlen kutyákat ne vegyük dominánsnak,mert azért ég és föld..."


A neveletlen kutyákat neveletlennek vesszük. A dominanciára való hajlam nem nevelés kérdése, hanem veleszületett tulajdonság. Nem hiszem, hogy valaha készült volna olyan statisztika, amely azt mérte, hogy mely fajtákban milyen arányban vannak domináns egyedek. Már csak ezért sem, mert nehezen tudom elképzelni, hogy ezt számszerűen mérni lehetne. Nincs mértékegysége a dominanciára való hajlamnak. Ráadásul a dominancia mindig csak két egyed interakciója közben értelmezhető, tehát egyendenként külön-külön nem vizsgálható. A kutyáknál a dominanciaváltás képessége miatt ráadásul szituációfüggő is. Ezek után bárki bármit is ír, az megmarad a találgatás, vagy legfeljebb az egyéni tapasztalatok alapján felállított vélemény szintjén, de semmiképp se nevezhető valós fajtasorrendnek.


(Értsd úgy, hogy szerintem ez egy totál értelmetlen kérdés, aminek már a feltevése is alapvetően hibás.)

2014. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
nem, ez abszolút egyedfüggő...
2014. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!