Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivaros kantól "el lehet...

Ivaros kantól "el lehet várni", hogy más kutyák társaságában behívásra visszajöjjön?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kan kutyám, én teljesen jól neveltnek mondanám, BH vizsgánk van, kutyasuliba jártunk, és következetesen nevelem, tudja hol a helye a kis kétszemélyes falkánkban.

Viszont kutyasuliban, vagy úgy egyáltalán bárhol más kutyák társaságában ha szabadon van engedve és hívom, a fülén ül. A szukákról le se tudom szedni. Ha ketten vagyunk és nincsenek ott kutyák, akkor mindig visszajön.

A kérdésem az lenne, hogy akkor még sem lenne olyan jól nevelt, vagy nem is várhatom el tőle, hogy ilyenkor be tudjam hívni mert az ösztönei hajtják és stb?

Remélem nagyjából érthetően fogalmaztam.

A hasznos válaszokat előre is köszönöm!


2014. ápr. 30. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
El. A tudás próbája meg az, ha a legnehezebb helyzetben áll helyt, nem az, ha bármféle zavaró tányező nélkül tud dolgozni. Az kezdő szintű feladat.
2014. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha amúgy eleget jár kutyatársaságba, hogy kiélhesse a szociális igényeit, akkor igen, elvárható. A hormonok egy kutya fejét sem veszik el, maximum erősebb ingerekkel kell dolgozni, hogy átjuss a ködön. De ez is tök lényegtelen egy teljesen átlagos, tüzelő szukáktól mentes társaságban.
2014. ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Reagálnia kell MINDEN szituban a behívásra. A fegyelem felül kell írja az ösztöneit.
2014. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sajnos csak heti egyszer van lehetőségünk kutyasuliba járni, foglalkozás után mindig engedem játszani szabadon a többiekkel, de ezekszerint az nem elég neki. Családiházas övezetben lakunk, sokat viszem sétálni de más kutyákkal nem igazán tud itt találkozni:\
2014. ápr. 30. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát úgy is érdemes elvárni a kutyától, hogy szíveskedjen odafigyelni, ha hívod, csak nem feltétlenül fair. A többiek is biztos sétáltatnak kutyát, beszéljetek meg esti bandázásokat valami fix helyen, minden kutyának jót tenne :)
2014. ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem két ivaros kan kutyám van és még a tüzelő szukáktól se "félünk". Sőt, a tüzelő szukák gazdái se félnek tőlünk, mert tudják, hogy a kutyáim kontroll alatt vannak. Találkozunk, megszaglásszák, udvarolnak kicsit de ha szólok, hogy mostmár megyünk, akkor ők bizony jönnek. Pedig még BH vizsgánk sincs és nem is lesz. :)

Úgyhogy nálatok se reménytelen a helyzet, csak a tekintélyeden kicsit még javítani kell!

2014. ápr. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Csúnya is lenne, ha nem vártam volna el :) Igaz most már töketlen, de ivarosan is volt tüzelő szukával egy csomagtartóban, szoros kontrollom alatt :)
2014. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!