Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Árthat a kutyámnak az egyoldal...

Árthat a kutyámnak az egyoldalú táplálkozás?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta ugyanazt a tápot eszi és nem tudom hogy ez nem ártalmas e neki. Azt tudni kell hogy vastagbél gyulladásra hajlamos már többször volt neki. Konzervet egyáltalán nem ehet mert begyulladnak a belei. Érzékeny emésztésű kutyusoknak való tápot kap pro plant.
2014. máj. 1. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Annyira nem vagyok benne a témában, de ha hajlamos bélproblémákra, akkor szerintem az a jó, ha a bevált tápot eszi és nem váltogatod neki.


Esetleg a BARF etetést lehetne kipróbálni, ott lehet válogatni, hogy milyen húst kap, melyiket hogy emészti, stb, de ki kell tapasztalni, hogy mi válik be.


Alapvetően egyébként is megoszlanak a vélemények. Sokak szerint nem szabad váltogatni a tápot, míg mások szerint jobb a változatos táplálkozás. Én magam még nem igazán tudtam eldönteni, hogy melyik jobb, de szerintem ez kutyafüggő is.

2014. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nyers húsra hogy reagál? próbáltad? sok emésztési gondot megold, ha visszatérsz a kutya természetes táplálékához, ami a hús: fehérje és zsír. nem növények, szénhidrátok, keményítők.

nálunk bevált, azóta farhát, tepertőnek való háj, pulyka-, libanyak, csirkeláb, marhacsülök a menü. persze minden nap mást, más elosztásban.

2014. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem árt,mivel van egy bevált.


Viszont ajánlom a BARF étrendet, az én 12 éves kutyám is hajlamos a bélgyulladásra nekünk az Acana jött be egy darabig,aztán attól is bélgyulladása lett.Miért nem tudom.


Amióta BARFozok azóta nem volt semmi ilyen jellegű problémánk :) Júniusban lesz 1 éve,hogy elkezdtem vele ezt az étrendet.

2014. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak a pro plant bírja? mert az nem olyan jó táp...
2014. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
Volt kutyám, aki a 15 éve alatt összesen 3 féle tápot evett. (3-5-7 évig) Semmi baja nem volt tőle, nem is panaszkodott.
2014. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Extra érzékeny gyomrú kutyánk van. A legkisebb "más" kajától is futhatok vele.... Állatorvostól én is kérdeztem már, hogy ha egész életében 1 féle tápot eszik, lesz-e valami baja. Megnyugtatott, ha már végre találtam egy olyan tápot, amitől nem lesz híg fosása 3 napon keresztül nehogy kísérletezzek mással! Így Brit tápot kap immár 2 éve.....
2014. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maxitabi ***** válasza:

A változatosság csak az embernek lényeges.. aragadozó állatok is csupán pár zsákmányállatot váltogatnak egész életükben,az sem túl változatos -már évezredek óta.

A legnagyobb probléma szerintem, - lásd acanás eset előttem- hogy hosszú éveken keresztül nem tudják garantálni ugyanazt a beltartalmat a tápgyártók valamit mindig változtatnak ("újítanak,korszerűsítenek"- az aktuális divat szerint)...

Ahogy a többiek is ajánlották már, a BARF vagy PREY etetés lehet még megoldás számotokra. És akkor nem kell aggódnod a változatosság miatt sem,megoldódik egyből és egészségesebb is lesz a kutyus.

2014. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!