Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal?

Aniii2001 kérdése:

Mit tegyek a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves szálkás szőrű tacskóm.Nagyon aranyos szokott lenni,de amikor eszik vagy csontot rágcsál vagy nem azt akarja amit mi, akkor rá támad az emberre.De csak ilyenkor szokott támadni egyépként bármit lehetvele csinálni.Segítsetek!Létszi!Előre is köszi a válaszokat!

2014. máj. 1. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ő a falkavezér, és nem Ti.

Érdemes lenne kutyaiskolába járni vele, vagy egy szakemberhez fordulni, minél hamarabb,mielőtt megharap valakit.

2014. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem tudjuk elvinni mert nagyapáméknál van de ők meg nem tudják elvinni én meg suliban vagyok.
2014. máj. 1. 13:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Keresni kell olyan szakembert, aki házhoz is kimegy, és akkor megoldható :)
2014. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenki mindig a kutyasulival jön...


Te is meg tudod oldani, főleg, hogy "csak" egy tacskóról van szó (nyilván rottweilerrel már macerásabb). Határozott, szigorú fellépéssel kell leszoktatni az ilyen pofátlan viselkedésről. Nem hátrálsz, nem engedsz, ha támad, elkapod, lenyomod a földre, amíg le nem nyugszik nem engeded! Tanulja meg, hogy nem ő dirigál. Kaját ilyenkor elvenni tőle.


Pl. ott a csont, szépen odamész határozottan, de nyugodtan, nem sunnyogva és kiköveteled magadnak (akár felvehetsz egy bakancsot is, ha harapós és azzal rálépsz a csontra). Ha lenyugszik, csak akkor adod vissza neki, sőt, úgy is tehetsz, mintha belekajálnál :D


Nekem a csivavám összesen 1x játszotta el ezt a kajára betámadást, gyorsan kikúráltam belőle, utána már tudta, hol a helye.


Ezzel egyébként azért sem szabad várni (már az elején meg kellett volna fegyelmezni), mert ha pl. egy gyógyszer leesik és bekapja, vagy szöges húst fölkap az utcáról (vannak kedves emberek...), esélyed sem lesz kiszedni a szájából.

2014. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és a kaja kikövetelését többször egymás után is eljátszhatod!!!! A lényeg, hogy mindig, minden etetésnél, mindennap következetes és szigorú legyél, olyan NINCS hogy a kutya megtámadja azt, aki enni ad neki.
2014. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösziki probálon
2014. máj. 10. 04:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!