Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar mindenki manapság...

Miért akar mindenki manapság border collie-t?

Figyelt kérdés
Csak engem idegesít, hogy rengeteg ember körében lett népszerű és azoknak a 3/4 nem fogja megadni nekik azt amit igazából kéne? - tisztelet a kivételnek -

2014. máj. 3. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem idegeskedem rajta, csak sajnálom szegényeket, hogy elérte őket a divathullám.
2014. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Tapasztalatból mondom, ez még csak a kezdet.

Sok fajtánál meg volt már ez a hullám, most ez a trend.

Előző divathullám a stafford, és a pit; bátran állítom a gazdák 80%-a csak azért vette őket, mert menő, és mert sok embernél látott ilyet.

Most a collie időszak veszi kezdetét.

2014. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem, most a francia bulldog hullám tombol, séta közben mindig találkozom hárommal, az egyik egy agárral lakik együtt...(no comment)
2014. máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Majd ezt a remek fajtát is jól elcseszik... mint a német juhászt és társait.
2014. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak "ügyeletes" fajták.

Azért szerintem a stafi, pit übereli a BC-t.

2014. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Azért akar mindenki border collie-t, mert az a világ legokosabb kutyája. Sokszor még a gazdájánál is okosabb :D

Ha megkérdeznéd ezeket az embereket, miért border collie-t vásároltak, vagy miért azt istenítik, akkor többség első válasza az lenne, mert az a világ legokosabb kutyája. Épkézláb magyarázata csak néhány embernek lenne. Vannak akik azért vásárolnak BC-t, mert belekóstoltak már korábban valamelyik urbánus kutyasportba (aglility,frisbee és a többi), és szeretnének valakikhez tartozni, illetve a dobogó legfelső fokára lépni. Ugyanis mindenhol azt látja, hogy ezeket a versenyeket sorban BC-vel lehet megnyerni, sőt az országos válogatottban is csak BC kutyatulajdonosok vannak.

2014. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy újabb divatfajta... Engem is idegesít, főleg azért, mert sokan vannak, akik nem is foglalkoznak igazán vele, csak hát BC, tök jó, mindenkinek olyan van, nekem is kell egy.


De sajnos ez ilyen :/ Annak idején a német juhászkutya, roti, és még sok fajta volt divatban, jól el is cseszték őket a rengeteg szaporítással.


Amúgy a malinois is hasonló cipőben van sajnos.

2014. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
az egyik ismerősöm kapott egyet és kérdeztem h miért pont ezt a fajtát választottad és azt mondta h mert ő a világ legokosabb kutyája -_- remélem annyira nem fogják túlszaporítani mint a nj-t :(
2014. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Mert látják bemutatókon, tv-ben, hogy mikre képesek...pedig főleg GAZDA kell ehhez a teljesítményhez, egy kutya se lesz magától ilyen okos...


Egyre többen veszik meg, majd közlik, hogy ez a kutya hülye, nem olyan okos, mint a többi border, mert ás, rág, ugat, rombol, a napi kis pórázos sétán ezerrel vonszolja a gazdát és nem jön vissza hívásra. Aztán kiderül, hogy a lakásba nem mehet be, udvaron ősztől tavaszig leszarják a kutyát, sétálni ebben az időintervallumban nincs idő, akarat, sötét van, hideg van, stb.

2014. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát nekem most lesz…

Régi álmom egy sport kutya aki jó terápiás kutyának is. 10 éves tapasztalattal szerintem el bírok bánni egy borderrel.

Annak viszont én sem örülök hogy pont most lesz divat hullám

2014. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!