Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a 7...

Hogyan szoktassam hozzá a 7 hetes kutyámat az egyedülléthez?

Figyelt kérdés
Pár napja van nálam, jelenleg itthon vagyok, de szeretném, ha hozzászokna az egyedülléthez is, hogy el tudja magát foglalni, hiszen nem lehetünk vele mindig. Nap közben mászkálhat a lakásban, de éjszakára a folyosón van a helye megcsinálva. Az egész éjszakát végig nyüszíti, de nem engedem be a szobába, jól csinálom? Vagy mit kéne tennem?

2014. máj. 3. 12:15
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Jajj és egyéb iránt, nem gondolom, hogy türelmetlenkedés volna az, hogy normálisan szeretném nevelni a kutyát, nem elkényeztetni, hogy később ne legyen vele gond.
2014. máj. 3. 14:32
 12/21 anonim ***** válasza:
59%

A normális nevelés ott kezdődik,hogy utánaolvasol az alapoknak,mielőtt kutyát veszel.Az csak mellékes apróság,hogy törvényt is szegtél.

Így elhoztad korán a szaporítótól(tenyésztő semmilyen körülmények között sem ad ki a kezéből kutyát 8 hetes kor előtt),kimaradt a legfontosabb szocializációs időszaka.Könnyen lehet,hogy a kutyával a legkisebb problémád az éjjeli nyüszítés lesz.

Számíthatsz viselkedési és eü.problémákra.

Amint megvannak az összes oltásai,vidd el kutyaoviba,hogy legalább utólag megtanuld az alapokat a kutyák viselkedéséről.

2014. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Annyira csak nem lehetek ostoba, ha az előző 2 kutyámat is megtanítottam viselkedni. Egyébként meg nyilván nem az éj leple alatt rabolta, el ezt a kutyát. Normális véleményeket kértem, és nem abban a témában, hogy mikor kellett volna a kutyát elhozni. Amennyiben az eredeti kérdésben érdemben nem tudsz hozzátenni, akkor fel is hagyhatsz a válaszadással. :)

És egyébként meg azt gondolnám, hogy normális emberek vagyunk, akik értelmesen is el tudják mondani a véleményüket egymás b*szogatása nélkül.

2014. máj. 3. 16:14
 14/21 A kérdező kommentje:
*raboltam
2014. máj. 3. 16:15
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

A törvény amúgy nem vélemény kérdése.A törvényben előírt 8 hetes kort te is,és a szapi is megszegte.


Plusz nem poénból van előírva a 8 hetes kor.


Majd ha túllátsz a sértettségeden és felfogod,amit itt sokan leírtak,akkor lehet hogy nem kapsz ilyen válaszokat.

2014. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem véletlen került hozzám ilyen korán a kutyus, de biztos akkor jobb lenne neki a menhelyen, mint szerető gazdiknál!
2014. máj. 3. 17:58
 17/21 anonim ***** válasza:
80%

A menhely sem adja oda 8 hetes koruk előtt,mert ez a törvény!!!

Ráadásul a 2. oltása sincs meg addigra,és gyakorlatilag 0 védekezéssel nem ad idegen helyre egy kiskutyát sem...


Több menhelyen dolgoztam,meg voltam önkéntes,mint hinnéd....

2014. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 MTZ1234 válasza:
Haverom is hét hetesen hozta el a kutyáját ő rakot be egy flakonba meleg vizet és a kutya szimplán elfeküdt mellete esténként :)
2014. máj. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Én meg azt mondtam, hogy amíg nem vagy tisztában azzal., hogy miért került hozzám a kutya, addig igen kevés jogod van pálcát törni a fejem felett.

Egyébként meg nem vettem, hanem befogadtam.

2014. máj. 4. 11:32
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi tavaly ilyenkor, alig 6 hetes korában fogadtunk örökbe egy picit. Mi éjszakára a garázsba zártuk egy dobozba(kertes házban lakunk, amugy sem jöhet be a házba). A kutyának semmi baja, lelki sérült se lett, nem halt bele a nyüszítésbe se. Mára már egy éves és boldog, jólnevelt. Úgyhogy szerintem semmi baj nincs azzal ha kizárod éjszakára, főleg ilyen pici korában amíg nem lesz szobatiszta.
2014. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!