Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az T-es harapás?

Milyen az T-es harapás?

Figyelt kérdés
Voltunk kutyakiállításon és ez állt a bírálati lapban, sajnos nem tudtam megkérdezni mert a kezembe nyomták a bírálati lapot és utána rögtön hívták a következő korcsoportot. A bírálat végét nem tudtam megvárni mert szakadt az eső és már több órája áztunk, és még 5 kutyafajta volt utánunk. Jó pár éve járok kiállításra de ilyenről még nem hallottam és sajnos a google-be se találtam meg, hátha ti többet tudtok. A kuty harapása ollós nincs előre se hátul harapása a kutya másfél éves. Ha kell csatolom képként a bírálati lapot és egy képet a kutya fogáról. Segítsetek megfejteni :)

#kutya #kiállítás #fogazat #harapás hiba #bírálati lap
2014. máj. 3. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Laikusként, de némi orvos melletti adminisztrációs rutinnal azt mondanám, hogy a "T-es" a tökéletes rövidítése akarhat lenni, mint az "mko" a mindkét oldali.
2014. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem, ez kritikaként szerepelt a ringtitkár azt mondta, hogy emiatt kap kitűnőt cím nélkül.
2014. máj. 3. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem tudom, egyedül a tétrehaparást találtam T betűvel ("harapófogó harapás - az alsó és a felső metszőfogak rágófelületekkel találkoznak"), nem lehet, hogy arra gondolt? De majd csak erre téved valami tenyésztő, és megmondja :)
2014. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Akumi szerintem ez akart lenni. Csak ez így nem teljesen volt igaz mert 2 fog esik csak egybe a többi nem de a standard nem tekinti hibának vagy ollós vagy harapófogó harapásnak kell lennie. Nagyon köszönöm a segítséget!!! Ment a zöld pacsi mindkét válaszodhoz :)
2014. máj. 3. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Ha csak két fog nem záródik rendesen, már nem megfelelő a fogazat. Ha a te standardod ezt nem tekinti hibának, óvnod kellett volna.
2014. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Bármi is van írva, soha ne kérdezz a ringtitkártól. Nem az a dolga, legfeljebb ha nem tudod kiolvasni az írnok írását.

Gondolom az írnoknak és neki is halványlila segédfogalma sem volt róla, mit mond a bíró.

Sok ilyet láttam már. Pl. Térdelő mozgás, meg térdölelő járás. :)

Inkább várd meg a bírót és tőle kérdezd meg, mit akart mondani.

2014. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Bírói döntés ellen nem lehet óvni, csak alaki hiba miatt.
2014. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szerintem tétre harapást jelent, ami nem ollószerű aminek lennie kell, hanem harapófogó harapás.


Azt is jelentheti, hogy a teljes fogazat megvan , de azon belül vannak eltérések Pl összenövés vagy az egyik fog kissé ráhajlik a másikra. Kissé előre vagy hátra dől a másik. Pontosan nem tudni, hogy most hol van ez a "T" a bírálati lapon beikszelve.

2014. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!